Jump to content
Vesperala Forum

Tusesc


Barcelona

Recommended Posts

La inceput era mai "mica"...nu se auzea atat de tare...

Acum nici sa spun 10 propozitii nu pot sa mai spun...

mai ales ca noaptea ma cam enerveaza...

deh...cred ca tusea mai tare vine de la bunicul meu...tuseste si el...

 

Lucareli@...?...>.<?

 

Edited by Barcelona
Link to comment
Share on other sites

La inceput era mai "mica"...nu se auzea atat de tare...

Acum nici sa spun 10 propozitii nu pot sa mai spun...

mai ales ca noaptea ma cam enerveaza...

deh...cred ca tusea mai tare vine de la bunicul meu...tuseste si el...

 

Eh, cei batrani mai tusesc, capacitatea lor respiratorie e diminuata, unii sunt fosti fumatori care trag de pacatele tineretii... :spiteful:

 

Luc, parintii il vor duce la medic, cu siguranta, probabil n-au considerat inca necesar. E mai greu sa aiba el initiativa respectiva.

Link to comment
Share on other sites

1.Nu's cocalar.

2.Scriu cu " ' "...

3.E o prescurtrare

4...

Nu inteleg de ce tratezi persoanele de parca nu le cunosti si le ataci...

 

Voi incerca samsara...

Multumesc!

Mie imi pare ca postezi doar de dragul de a posta, mama ta stie ca nu poti spune 10 propozitii (Au subiect si predicat?) din cauza tusei? daca fiul meu ar avea probleme de sanatate si le-ar discuta pe un forum, zau daca mi-ar pica bine, daca el ar sta pe sfertul tau la calculator, i-as da foc calculatorului, dar fiecare face ce vrea, eu doar imi spun parerea.

Link to comment
Share on other sites

Off topic...

Poti sa iti spui parerea DAR NU PE TONUL ASTA(Al tau)

Nu inteleg de ce "va macina"cat stau eu pe PC..

D'aia!

Am cerut parerea ta?Nu...dar ti-ai spus-o de parca am facut ceva rau si mi-ai spus asta cu un ton...

Care e problema ca stau pe forum?ca ascult hh?ca postez?IGNORE!

Treaba e ca am cerut ajutor....si ai facut doar sa ii dai vesperalei inca o cearta...

Multe de spus...

 

Link to comment
Share on other sites

lasa d*cu medicamentele. Daca tot stai azi toata ziua in casa,bea ceaiuri in continuu. Eu asa fac. Decat sa bagi toate drogurile in corp,de la o banala tuse,incearca si varianta asta. Ceaiuri,ceaiuri,ceaiuri. Vezi ce iese. Daca nu trece maine mergi la dr. de familie.

Link to comment
Share on other sites

Barcelona, spune mamicai sa incerce un decoct din doua cepe cu coaja, taiate marunt, si trei nuci zdrobite, fierte impreuna intr-un litru de apa, timp de 10-15 minute; se indulceste cu miere de albine si se bea intreaga cantitate prin inghitituri mici, in cursul unei zile. Ieftin, rapid si eficient.

Suc de lamaie obtinut prin stoarcerea unei lamai intr-un pahar cu apa calda, indulceste cu zahar sau miere de albine si bea cu inghitituri rare.

Comprese calde pe gat si piept, cu tuica tare. In special seara, la culcare. Faringosept, vit.C. Siropul de tuse indicat de Sami, ceai de tei. Bai calde la picioare. Acasa , cam astea se pot incerca.

Oricum, daca nu trece, te vor duce ai tai la medic, poate fi o raceala puternica, poate fi si-o componenta alergica, doar medicul hotaraste.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mie imi pare ca postezi doar de dragul de a posta

 

daca fiul meu ar avea probleme de sanatate

e dreptului lui să îi fie drag să posteze :)

 

nu e fiul tău, aşa că încearcă să îl tratezi "diferit"

ca să nu mai întreb CINE postează doar de dragul de a posta, fără să spună nimic util, pe o arie la care nu se pricepe.

ai deja câteva postări vide de conţinut pe acest topic.

 

i-as da foc calculatorului, dar fiecare face ce vrea, eu doar imi spun parerea.

ai putea măcar pe aria de sănătate să spui păreri legate de sănătate?

Link to comment
Share on other sites

Mie imi pare ca postezi doar de dragul de a posta, mama ta stie ca nu poti spune 10 propozitii (Au subiect si predicat?) din cauza tusei? daca fiul meu ar avea probleme de sanatate si le-ar discuta pe un forum, zau daca mi-ar pica bine, daca el ar sta pe sfertul tau la calculator, i-as da foc calculatorului, dar fiecare face ce vrea, eu doar imi spun parerea.

 

parca mai stiu mamele de azi ce fac copii lor? :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

e dreptului lui să îi fie drag să posteze :)

 

nu e fiul tău, aşa că încearcă să îl tratezi "diferit"

ca să nu mai întreb CINE postează doar de dragul de a posta, fără să spună nimic util, pe o arie la care nu se pricepe.

ai deja câteva postări vide de conţinut pe acest topic.

 

 

ai putea măcar pe aria de sănătate să spui păreri legate de sănătate?

:blink:

Ok. Sunt foarte racita. Ce sa fac? Nu tusesc, e drept.

Edited by Lucareli
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: mda.

 

ori nu ştii, şi atunci nu văd ce te mai mira la barcelona câteva rânduri mai sus, ori îţi baţi joc de mine, şi cred că pot să mă supăr.

vesperala over. :)

Link to comment
Share on other sites

da e o planta, o floricica mai exact .. se gaseste si sub forma de ceaiuri, dar e cea mai slaba concentratie, siropuri si capsule sau comprimate; cea mai tare concentratie pe care o stiu e de 1000 mg per comprimat si daca esti racit iei 3 pe zi, daca nu iei doar 1 asta pentru fortifierea sistemului imunitare; se incepe de toamna si toata perioada rece pentru imunizare si daca racesti chiar si vara reiei iarasi administrarea

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...