Jump to content
Vesperala Forum

Golf 5, 2 litri 140+ CP


gbrgeorge

Recommended Posts

Salutare,

 

Aici o sa prezint rezultatul final dupa un an de alergaturi. dar, zic eu, merita.

 

asadar, un golf 5 din 2004, cutie automata DSG, bara fata cu grila schimbata si pusa de jetta, kit rieger, jante MAK 18'', folie imitatie carbon pe capota si cupola (initial am avut si pe hayon dar am renuntat) 4 geamuri electrice, folie autorizata RAR, volan piele, stopuri led cam atat, amu' poze :D :

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

4.jpg

6.jpg

 

o sa mai pun si alte poze.

 

o zi buna

Link to comment
Share on other sites

Golf 5 mi-a placut inca de cand a aparut si nu o sa renunt la visul de a avea un GTI. Imbunatatirile au costat aprox 2000 euro (cel mult). Nu am facut calculul. Placerea mi-am satisfacut-o sa am o masina frumoasa. Cred ca volanul e la fel ca oricare altul (din clasa ei) de condus. Nu se compara cu mercedes, audi etc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
frumoasa,ai incercat sa o cipuiesti sau sa rescri softu pantru a mari herghelia de caluti

suspensia e sport sau normala,vad ca ai vopsit etrieri cu rosu,nu ai TRV pe ea?

cum se comporta la gropile din Bucuresti suspensia cu jentile de 18

 

Am pus cip de am ridicat-o peste cei 140 CP (nu ii stiu valoarea exacta) dar dupa 1 luna de mers pe jos si dupa cateva zeci de milioane date politiei pentru amenzi (si nu exagerez) limita de viteza este un lucru ce il respect la maxim. Maxim 110 pe drum si 60 in localitati. Si am descoperit alte farmece :P:

 

 

Eu imi permit alta evaluare.

Ai reusit sa marchezi cu ea? Asa se dau notele. Glumesc. :D:

 

RoAp, sunt multumit :P:

 

Etrierii acum sunt albastrii, imi plac mult mai mult asa. Suspensia este normala, si nu imi amesteca organele interne. Am sasiu sport ce o tine coborata la fel ca si suspensia si am economisit ceva bani asa.

 

Alt noroc am ca stau intr-un oras mic si cred ca am invatat gropile pe de'a rostul. Cand merg in Bucuresti, nu trec peste 50 km/h pe strazile ce nu le stiu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

faina masinuta, da ii prea scumpa pentru mine, eu is cu Viespea aia asa mi-a is ing. de la RAR.

Da mie nu-mi plac scrisnete de roti si baietii sa-si intorca privirea dupa masina.

in contra partida am un var care ii c-am conservator in ale masinilor... nu se ahtieaza dupa last generation, el tot cu old-uri, acuma are un A4 1,8 T quattro de 150 Hp din 1996, da nu se lasa, are ambitii mai mari... si ciudat masina lui nu da bine, nu-si intorce nimeni privirle dupa ea(nu tuning, jenti, spoilere,ceasuri sau scaune recaro)dar am fost cu el si mie imi tremurau picioarele la peste 170 la ora pe Cluj>>>Turda normal(diferit de autostrada) si el zimbea si mai si accelera si imi spunea ca masina poate inca milt... :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...