Jump to content
Vesperala Forum
Sign in to follow this  
Catalin X

All That Jazz

Recommended Posts

Dacă după toți ticăloșii ar rămâne câte o melodie ca asta , s-ar putea spune că există echilibru in univers ...

... eram , incă , la subiectul Buena vista social club ...

Mǎ gândeam cǎ sunt vreo 20 de ani de când l-am vǎzut într-un concert la Buzǎu.Memorabil.

Pun şi eu ceva jazzy -->

PS. Funny avatar, Cǎtǎlin X. Am dat clic pe el în ideea cǎ vǎd mai bine tot ce scrie :blink: :D:

L-am vazut aseara pe Mircea Tiberian la Unora le place ... , emisiunea lui Florian Lungu si Mike Godoroja . A cantat , impreuna cu ceilalti trei membri ai quartetului sau plus Nadia Trohin - voce , melodii cunoscute din perioada interbelica armonizate in stil jazz . Imi pare rau ca pe youtube nu i-am gasit in varianta cu quartet , ci doar cu Mircea Tiberian - pian si Nadia Trohin - voce . Dar si asa ( si tinand si cont ca inregistrarea nu-i una profesionista ) suna foarte bine .

Revenind la emisiunea cu pricina ... Daca vreti o mica evadare din malaxorul asta stresant si trepidant in care traim , mai mult sau mai putin , cu totii , emisiunea celor doi este o oaza in care gasesti nu numai muzica buna si linistitoare , dar si senzatia ca viata poate curge si in alt tempo decat ala in care suntem obisnuiti sa traim .

Si ca sa vedeti ca Mike Godoroja poate mult mai mult decat sa vorbeasca :