Jump to content
Vesperala Forum

Preliminariile Euro 2012

Recommended Posts

Nici Bosnia nu e rea.

As spune chiar ca ne va pune serioase probleme. Bosnia e o echipa primejdioasa pentru noi.

S-a clasat pe locul al doilea in grupa pentru Campionatele Mondiale si abia-abia a reusit Portugalia sa castige cu 1-0 la baraj si sa se califice. Portugalia, deci.

Nu stiu cum va arata Franta dupa acest CM 2010, insa acum este o echipa slaba. Sper sa fie asa si la finalul competitiei si sa putem face un joc bun in fata francezilor.

Per ansamblu, parerea mea este ne putem califica la EURO 2012 daca la nationala vor exista o serie de factori care sa conlucreze la indeplinirea acestui obiectiv, cum ar fi disciplina, dorinta de victorie si munca. Munca in echipa.

• 8 months later...

Am pierdut cu Franta, 2-0 :(

Si nu pot sa nu ma intreb unde a fost aceasta echipa a Romaniei in cele 2 meciuri de pana acum. Unde o fi fost apararea exacta si atitudinea din repriza a 2-a in meciurile cu Albania si Belarus? Azi am avut in fata un adversar mai bun ca noi, dar de care nu ne-am speriat. Daca vom pastra aceasta atitudine in meciurile urmatoare, avem o sansa la calificare. Dar daca vom redeveni blazati, ne vom duce tot mai jos.