Jump to content
Vesperala Forum

Credeţi că va fi Adrian Năstase viitorul preşedinte?


vesperala

Recommended Posts

Pai daca n-o avea PDS-ul altul mai bun sa candideze... Nastase sapte case si multe oua....

Nu e prea devreme, caci un candidat la presedintie trebuie pregatit si introdus in viata publica din timp. Totusi stiu ca Nastase a facut declaratii ca nu vrea sa candideze peste 4 ani, caci zic eu ca e destul de destept sa-si dea seama ca inca un esec la presedintie i-ar cam termina cariera politica sau in cel mai bun caz l-ar pune pe linie moarta.

Link to comment
Share on other sites

Asta imi suna cam a fumigena. PSD-ul trebuie sa se gandeasca la viitorul lor imediat, nu la cai verzi pe peretii de la Cotroceni. Deocamdasta sa-si aleaga un presedinte care sa scoata partidul din mocirla in care l-au bagat Geoana si Hrebenciuc. Abia apoi se pot gandi la presedintie.

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, în mocirlă l-a băgat Iliescu, şi de-atunci se tot chinuie să iasă. A scos capul de cîteva ori, din păcate cu ocazia aia a respirat şi încă supravieţuieşte. PSD-ul ar trebui să se debaraseze de cîteva fosile ca să capete oarece credibilitate, dar din păcate pentru ei maşinăria lor de vot depinde de fosilele alea. Singura ieşire pe care o văd ar fi ca ceilalţi să fie şi mai răi.

 

Bine, cel puţin deocamdată eu nu prea sînt de stînga, aşa că nu le doresc binele :P:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mai mult sunt curioasa cine va castiga sefia PSD-ului. Geoana ar fi trebuit sa se retraga, sa dea dovada de cultura politica ce se lauda ca o are. Astfel va fi umilit.

Mai mult, consider dezolanta imaginea acestui trend in politica cu tot felul de filme si poze scoase precum iepurele din palaria unui magician.

Link to comment
Share on other sites

Eu tocmai am văzut că pe Antena 1 se transmite în direct congresul PSD. Ăştia sînt chiar pe faţă, ce să mai :blink:

 

De ce e aşa important congresul celui mai corupt partid din România, care nici măcar nu e la putere? Pentru că e televiziunea lor, de-aia. Şi suficienţi tembeli se uită cuvîntări pe fond roşu. Nu făceam eu bine cînd nu deschideam televizorul?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...