Jump to content
Vesperala Forum
vesperala

Ce emisferă cerebrală folosiţi?

Recommended Posts

ce emisferă cerebrală folosiţi?

http://www.news.com.au/dailytelegraph/stor...5012895,00.html

dacă folosiţi emisferele în mod echilibrat, o puteţi vedea în ambele sensuri de rotaţie, cu puţin efort de concentrare.:)

este şi cazul meu...

folosiţi însă emisfera:

-stângă dacă dansatoarea se învârteşte în sens invers acelor de ceas

-dreaptă dacă se învârteşte în sensul acelor de ceas

f_0568782000m_45bdfd0.gif

Azi mi se pare ca schioapata,nicicum ca se invarteste :tease: ...dar,fie:ambele,parca totusi mai mult dreapta!

Incearca sa te concentrezi pe umbra picioarelor ;) daca nici asa nu merge... nu stiu ce sa zic.

Depinde cum privesti imaginea, daca o privesti convins ca se poate sa o vezi invartindu-se in ambele sensuri, atunci o vei vedea invartindu-se prin alternanta, cand spre stanga cand spre dreapta, insa daca o privesti sceptic, convins ca e o aberatie, nu vei vedea decat un singur sens de rotire. In concluzie este doar un joc al mintii, al imaginatiei si un exercitiu de vointa

La mine e egalitate, acum inteleg eu de ce m-am descurcat bine si la matematica si la fizica si la chimie si la literatura, gramatica si chiar si desen :dancing:

post-282-1232019400_thumb.jpg

post-282-1232019406_thumb.jpg

post-282-1232019413_thumb.jpg

post-282-1232019420_thumb.jpg

post-282-1232019425_thumb.jpg

La mine e egalitate, acum inteleg eu de ce m-am descurcat bine si la matematica si la fizica si la chimie si la literatura, gramatica si chiar si desen :dancing:

23 puncte, deci... :crazy:

24 de puncte. Egalitate cerebrala si la mine. :) E bine. Nu sunt un artist innascut (desi nu sunt total pe dinafara cu diferite ramuri artistice :D:), dar nici vreun analist. Undeva la mijloc (oare ce inseamna asta? :think:) Si iata ca asa am descoperit ca mi-am ales gresit vocatia. :huh: :imao:

Poate fi de bine dar si de rau, caci nu te poti decide asupra a ceea ce iti doresti sa faci, un job etc

Hm hm hm pana acum am intalnit fie cu dominanta stanga fie cu dominanta dreapta. Aici toti avem egalitate :hm:

Poate fi de bine dar si de rau, caci nu te poti decide asupra a ceea ce iti doresti sa faci, un job etc

...de aceea urmez o alta facultate, as vrea sa fac altceva :rolleyes:

23 puncte

Si eu sunt destul de indecisa, am facut liceu de mate-info, apoi am terminat facultatea de psiho-peda si acum as vrea arta fotografica :lol:

...am memorie vizuală... probabil în următorul an mi-aş aminti ce am răspuns...

de aceea am făcut una câte una fără să citesc înainte şi fără să ştiu modul de punctare şi interpretare..:)

26...dar cred ca nu am tratat prea atent unele intrebari, insa, cam pe aici ma invart.

Mi-a aratat cineva imaginea asta pe un telefon mobil si mi se parea ca se invarte in ambele parti fara sa fac nici un efort. Acum mi se pare ca se invarte doar in dreapta :confused: