Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a amuzat / necajit azi?

Ally

Recommended Posts

• Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Marian Nistor este terminat de durere dupa ce a aflat in urma cu foarte putin timp ca fiul sau a murit. Radu a cochetat cu actoria si cu muzica, dar nu a avut sansa sa isi construiasca o cariera.

Barbatul in varsta de 47 de ani a murit duminica dimineata, in apartamentul in care locuia impreuna cu mama lui, Rodica Berceanu. Barbatul s-a simtit extrem de rau, iar alaturi de el a fost in permanenta mama acestuia. Radu s-a stins din viata, cel mai probabil din cauza unui infarct."

"Mama lui a încercat să îl contacteze de câteva ori, însă Radu nu a răspuns. A simţit că ceva s-a întâmplat şi s-a îndreptat spre apartamentul în care locuia. Acolo l-a găsit la pământ, fără suflare. A murit în urma unui infarct. A fost depus la capelă, acolo unde mama lui îl veghează"

Nu stiu daca am mentionat vreodata hobby-ul meu, urechea umana.

Astazi, la grupa mica. Fiecare era ocupat sa formuleze tema de vacanta pentru colegul de banca. Eu ma plimbam printre ei. Am ochit urechile lui C. de multa vreme. Suculente, crude, fragede, mare deliciu trebuie sa mai fie. Mi-am luat inima in dinti. M-am apropiat incet si am pus macar oleaca mana pe urechiusa dreapta. Si acum imi lasa gura apa. C. a inlemnit.

-Ce ai patit, C.?

-Mi-ati dat un fior.

:ha:

Edited by Yelle

Merit sa mor, cica nu e voie sa atingi urechile oamenilor, chiar daca au foarte putini ani, iar tu nu ai intentii necurate. :girlcry:

Cica atunci cand iti vine sa te infigi in urechile cuiva, pune mana pe ale tale. Pai care mai e farmecul, ca ale mele sunt mari si batrane.

O sa-mi cumpar o ureche de cauciuc. Trista soarta!

Imi cer iertare pentru ureche lui C, pentru ca am povestit si,de asemeni, tuturor urechilor la care am salivat, in viata mea! :pray:

Nu, nu ma alint.

Tovarasaaaa, Yelle a trecut strada pe rosu si a si calcat pe un bec, dupa care a intrat intr-o biserica si a fluierat.

Da' si cand te va trage cineva afara, sa vezi ce derapezi. :dancing:

Astept sanctiunea. (nu scrie nicaieri ca poti sa postezi daca iti da voie initiatorul):

"Topicul meu" este o zonă în care fiecare îşi poate deschide propriul topic, pe care să posteze orice doreşte, respectând regulamentul. Orice postare care nu aparţine celui ce a deschis topicul se va şterge şi va fi considerată abatere.

Edited by isr2002

Am gasit un bilet de avion absolut genial. Deci... zbor Bucuresti - Miami, cu 5 escale, care dureaza, in total, 93 de ore si ocoleste Pamantul prin est. :huh: :lol: Aproape 4 zile pe drum, prin aeroporturi si avioane. Superb. I-as da varianta asta clientului, si-asa e unul din categoria agasantilor (chiar daca, intamplator, am fost cu el la concertul Bon Jovi din 2011 :lol:).

Deci. Am urmatoarea problema. E serioasa. Ar putea fi chiar mortala, nu stiu sigur.

In clipa asta, stau pe scaun, in fata calculatorului si picioarele mele au luat-o razna. In sensul ca au tresariri scurte (ca in urma unor usoare socuri electrice) pe care nu le pot controla si am o senzatie ciudata in ambele picioare, de parca ar trebui sa le misc continuu, dar nu pot, sau ceva. Nu stiu cum sa explic. :huh:

Faza e ca am vazut filmul ala despre Stephen Hawking si stiu cum se manifesta scleroza laterala amiotrofica... :unsure:

Deci. Am urmatoarea problema. E serioasa. Ar putea fi chiar mortala, nu stiu sigur.

In clipa asta, stau pe scaun, in fata calculatorului si picioarele mele au luat-o razna. In sensul ca au tresariri scurte (ca in urma unor usoare socuri electrice) pe care nu le pot controla si am o senzatie ciudata in ambele picioare, de parca ar trebui sa le misc continuu, dar nu pot, sau ceva. Nu stiu cum sa explic. :huh:

Faza e ca am vazut filmul ala despre Stephen Hawking si stiu cum se manifesta scleroza laterala amiotrofica... :unsure:

Banuiesc ca e vorba despre sindromul picioarelor nelinistite. Nu mai pierde noptile , sefule. Nu te speria, nu-i mortal, dar nici de glumit, pentru ca afecteaza calitatea vietii. Ia un sedativ usor si la culcare imediat! :allwrong: Ai grija la gestionarea stresului, la ce mananci , nu mai bea atata cafea, niste vitamine , minerale nu ti-ar strica, si fa cat mai multa miscare in aer liber. Dulciuri mai putine, arderea lor se face cu pierdere de calciu. Oricum, un consult medical nu strica.

http://www.cdt-babes.ro/articole/sindromul...nelinistite.php

Sefule Asimetric, esti bine? Daca vezi ca din cauza picioarelor nu reusesti sa adormi, tine-le putin in apa rece. Se vor calma.