Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a amuzat / necajit azi?


Ally

Recommended Posts

  • Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi noapte am adormit cam tarziu si, la un moment dat, am facut ceva salturi pe telecomanda, ocazie cu care am aflat ca Dan Diaconescu e viu si misca. Emite pe un canal numit RTV. Nu stiu daca mai cauta solutia pentru cazuri soc, eu am vazut ca prezenta ceva schema de castig pentru cei care strang niste semnaturi, nu m-am prins exact pentru ce, dar am prins ceva indicii cum ca ar fi pentru candidatura lui la prezidentiale. Spunea ca cei care indeplinesc anumite conditii primesc 20000 de euro. Bine, nu toata lumea primeste banii odata, dar numele meu de familie incepe cu o litera de la finalul alfabetului, banuiesc ca nu e foarte greu sa-l convingi pe DD sa faca lucrurile cu fundul in sus.

Deci visez cu ochii deschisi. Nu prea le am cu matematica, dar am inceput sa fac socoteli pentru cate luni imi pot lua concediu fara plata si sa stau pe o insula tropicala. :sunny:

Edited by eytrs
Link to comment
Share on other sites

Unul din laboratoarele pe care îl voi face cu studenţii anul viitor va fi "Servicii Internet"...

Printre altele: crearea unei pagini web folosind limbajul HTML. Introducere în Javascript şi CSS.

 

Apoi dragilor, e pentru prima oară când văd că ucenicia mea la butoanele vesperala.com dă roade.

Cam tot ce modificam altădată pe aici prin panoul de control al forumului va trebui acum să predau... :imao:

Link to comment
Share on other sites

Unul din laboratoarele pe care îl voi face cu studenţii anul viitor va fi "Servicii Internet"...

Printre altele: crearea unei pagini web folosind limbajul HTML. Introducere în Javascript şi CSS.

 

Apoi dragilor, e pentru prima oară când văd că ucenicia mea la butoanele vesperala.com dă roade.

Cam tot ce modificam altădată pe aici prin panoul de control al forumului va trebui acum să predau... :imao:

 

Ti s-a impus norma de promovabilitate?

 

Link to comment
Share on other sites

Auzi, illule, dupa ce ca m-ai pus la cale sa-mi fac ditamai bordeiul in cimitir, vii acum si cu partea de teorie? :cry: Auzi, cica:

 

Se sting încet reflectoare din scena vieţii mele,

Cortina se coboară, curgând clepsidre de nisip...

 

Eu simt că îmi cresc aripi şi că încerc să zbor,

Cuvintele-mi mai poartă aromă de mormânt...

 

Taci, mai illule, ca vorba omului cu poezeaua, nici putere n-am sa tip , si tu ii tot dai inainte cu lumanarile, cu chibriturile care d-abia mai palpaie, cu sutana popiii, cu cucuveaua de pe turla bisericii... :run:

Link to comment
Share on other sites

Interesant. :D:

 

 

In alta ordine.

 

IC are 27 de colegi. Exista o problema.

 

Clasa ei(cel putin 20 de pile, nu glumesc) are L1 franceza.

 

Am pus problema de schimbat L1 in engleza.

 

Doi parinti au avut opinie legata de schimbare.

 

Eu si inca unul.

 

Habar nu aveau de problema ridicata de mine.

 

Si is pilosi din mediu didactic, cica.

 

A luat-o razna lumea?

 

Ma implic, categoric. Mai prost e cu imaginea.

 

Fara costum. :D:

 

Link to comment
Share on other sites

Nu știu cum mai e acum, în ce clasă începe L1 și în ce clasă L2? Că dacă nu e mare diferența, s-ar putea să fie bine așa, franceza e destul de complexă, trebuie aprofundată, pe cînd engleza o înveți mai bine de la televizor, oricum engleza de la școală e o porcărie.

Link to comment
Share on other sites

Nu știu cum mai e acum, în ce clasă începe L1 și în ce clasă L2? Că dacă nu e mare diferența, s-ar putea să fie bine așa, franceza e destul de complexă, trebuie aprofundată, pe cînd engleza o înveți mai bine de la televizor, oricum engleza de la școală e o porcărie.

 

De acord, asta este si parerea mea. :yes:

 

Link to comment
Share on other sites

Interesant. :D:

 

 

In alta ordine.

 

IC are 27 de colegi. Exista o problema.

 

Clasa ei(cel putin 20 de pile, nu glumesc) are L1 franceza.

 

Am pus problema de schimbat L1 in engleza.

 

Doi parinti au avut opinie legata de schimbare.

 

Eu si inca unul.

 

Habar nu aveau de problema ridicata de mine.

 

Si is pilosi din mediu didactic, cica.

 

A luat-o razna lumea?

 

Ma implic, categoric. Mai prost e cu imaginea.

 

Fara costum. :D:

Si ce te mananca pe tine ca are L1 franceza? mut-o daca nu iti convine sau du-te tu sa predai

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Cum sa fac pentru ca lucrurile care ma necajesc sa devina amuzante?

 

Intrebare la Radio Erevan: - Ce sa fac cu buruienile din faţa casei???!

Răspuns: - Le consideraţi florile dvs. preferate :imao:

Link to comment
Share on other sites

Blugii cu gaurele sunt mai ieftini, pentru ca se foloseste mai putin material. :lol:

 

Sa zicem :lol: , dar fetele cu ce bani o sa le scoata la o prajitura, la un suc :cent: ? Ca numai cu covrigi nu reusesti sa le tii prea mult... :think:

 

 

Intrebare la Radio Erevan: - Ce sa fac cu buruienile din faţa casei???!

Răspuns: - Le consideraţi florile dvs. preferate :imao:

 

Muica, de pe tarlaua noastra de la tara , cu gradina inclusa, incarci linistita cateva camioane cu flori preferate. Doar ca, incotro cu ele? :think:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...