Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a amuzat / necajit azi?


Ally

Recommended Posts

  • Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa vorbesti singur ca un cuc.

 

Si ce-am rezolvat? Ca si daca vorbeste singur, vorbeste tot de-ale rele si tot despre noi, ca doar nu-si inchipuie nimeni ca-si face vreo autocritica... Si care esti ala care nu sari la prima intepatura? :think:

Fratilor si surorilor, uite la ce m-a impins disperarea sa gandesc . :think: Din cate-mi amintesc, nevermind este cea sau cel care l-a chemat , afirmand cu tarie ca fara RoApul asta al nostru forumul e ca si mort. Si s-a demonstrat ca prea departe de adevar n-a fost, uitati-va ce mobilizare si ce vioiciune ne-a cuprins subit! Acu' , stau si ma-ntreb si eu ca proasta, nevermind chiar o fi vorbit despre RoApul nostru sau face vreo confuzie? Ca, daca la RoApul nostru s-a referit, inseamna ca nu-i pierduta cauza noastra, chemam acest user, fata sau baiat, sa dialogheze cateva minutele cu paratul, sa prindem si noi metoda de comunicare. Ne asezam turceste in jurul lor, numai ochi si urechi sa nu pierdem vreo silaba . Daca , dupa formulele de salut , reuseste nevermind sa mai dea pret de zece replici pana nu da RoAp cu umorul sinistru, inseamna ca problema nu e in curtea lui RoAp, ci fix intr-a noastra. Oricum, in roluri principale sau secundare ne-am perindat cu totii, singuri sau buluc, vrem sa mai stam si-n loja ca spectatori, s-o prinde ceva de noi in postura asta, stiut este ca n-aduce anul ce-aduce ceasul...

Pe de alta parte, constat ca nevermind a disparut de-ndata ce l-a chemat pe RoAp, o fi fost vreo clona a vreunui razbunator suparat pe noi candva? Cu alte cuvinte, ne-a pasat cartoful fierbinte si-acum isi rade-n barba uitandu-se cum il aruncam disperati de la unul la altul ? :resent:

 

 

Link to comment
Share on other sites

facui urticarie :o: si-mi vine sa ma jupoi de piele

 

Ce-ai mancat? :console:

 

 

ceva mai aproape de adevar : "nepotilor si nepoatelor, stranepotilor si stranepoatelor". :hatoff:

 

Mai, Mithras, ti se potriveste si tie povestea spusa de Yelle, cica o fata frumoasa sedea pe-o banca. Si cum privea ea eclipsa de luna, ii cazura doi eschimosi in cap... :tease:

 

 

unul din avantajele de a ma certa cu pretiosul RoAp.

 

Problema numita RoAp e nitel atipica. Cearta , ca notiune socio-umana, a fost inventata de romani. Oltenii , tot exersand, au adus-o la rang de arta. Vezi Suca si nea Marin. Dar, o cearta adevarata, sanatoasa, inteligenta, presupune o tema bine inflamata si sanse egale pentru parti. Mergand pe firul expunerii, musai sa aiba si-un oarece potential de strunire , pentru a da posibilitatea partilor sa respire si sa se-adune de pe jos. Or, in cazul de fata, nici nu se pune problema de respiratie , ca dialogul fiind din categoria surzilor si tema "Da vina pe orice trecator!" , te trezesti din senin cu sutul si cu umorul ala numit sinistru ( RoAp le zice "amanunte" si incearca sa le vare oricui, pe oriunde , adica prin toate orificiile, ca sa ma exprim elegant) . :o:

Link to comment
Share on other sites

Ce-ai mancat? :console:

 

 

 

 

Mai, Mithras, ti se potriveste si tie povestea spusa de Yelle, cica o fata frumoasa sedea pe-o banca. Si cum privea ea eclipsa de luna, ii cazura doi eschimosi in cap... :tease:

 

 

 

 

Problema numita RoAp e nitel atipica. Cearta , ca notiune socio-umana, a fost inventata de romani. Oltenii , tot exersand, au adus-o la rang de arta. Vezi Suca si nea Marin. Dar, o cearta adevarata, sanatoasa, inteligenta, presupune o tema bine inflamata si sanse egale pentru parti. Mergand pe firul expunerii, musai sa aiba si-un oarece potential de strunire , pentru a da posibilitatea partilor sa respire si sa se-adune de pe jos. Or, in cazul de fata, nici nu se pune problema de respiratie , ca dialogul fiind din categoria surzilor si tema "Da vina pe orice trecator!" , te trezesti din senin cu sutul si cu umorul ala numit sinistru ( RoAp le zice "amanunte" si incearca sa le vare oricui, pe oriunde , adica prin toate orificiile, ca sa ma exprim elegant) . :o:

 

te bantuie stafiile(clonele...cum le zici matale) coana Narcisa, ai luat-o pe ulei, ... de la revelion cand ti-a fost masa fara prietni in jur... o masa a taceri :rade:

 

Link to comment
Share on other sites

te bantuie stafiile(clonele...cum le zici matale) coana Narcisa, ai luat-o pe ulei, ... de la revelion cand ti-a fost masa fara prietni in jur... o masa a taceri :rade:

 

Nepoate , n-ai dreptate, de ce crezi c-am sterpelit-o pe-a lui Brancusi? :rade:

Stai linistit, cand am zis de clone nu m-am gandit la tine, de ce te-as crede in stare?

Link to comment
Share on other sites

Hai sa-l imit: :lol:

Te iubesc, Mama Narcisa. Glumesc, desigur. Insist pe amanunte. :rose:

E in regula, dupa ce va porcai pe toti, e foarte in regula, nu glumesc, nu mai insistati.

Si va rog sa nu mai modificati posturile, voi, astia cu butoane ascunse in maneca.

 

Ai putere, foloseste-o!

 

Am ingrosat pentru neavizati.

 

:sunny:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ia uite cum apar eu si-n poza asta de familie, :o: pai, n-a zis poemul ca-mi sta bine la masa tacerii, aia fara litere mari, ca poemul s-a gandit la masa pitica si rotunda, cu trei picioare, pe care taia muma mamaliga cu ata, voi de ce ma bagati in toate piesele de teatru si la urma va mirati ca-mi iau rolul in serios, ia ziceti? :D:

Link to comment
Share on other sites

 

Ba , sa nu va prind! :crazy:

Tocmai acum, cand am inceput sa huzuresc si eu pe banii vostri, va duce mintea la intors pe dos toate legile si cutumele, cica sunt pensionari prea multi, pai, daca sunt , asta e, sunt in ograda voastra si-n interiorul cetatii, aveti grija de ei si nu va mai plangeti toata ziulica, dupa ce-ati vandut tot ce-am construit si ce-am agonisit noi la tinerete vreti sa ne-aruncati afara din cuib! :ang:

Bine zice o vorba inteleapta din batrani: " daca nu murim, asa ne patimim !" :D:

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://corinadoinitacostea.blogspot.ro/2008/05/betie.html

 

 

De ce ma bate Soarele?

 

 

se trezeste vinul in mine

 

 

 

Dati-mi un sedativ!

 

De ce ma bate Soarele?

 

poemule, soarele ne bate-n cap pe toti, vinul nu iarta nici el pe toti muritorii , dar numai unii dintre noi ramanem cu sechele. Cei care fac abuz de sedative. Nepoate, eu, in general, ma sifonez repede , ca orice stofa de proasta calitate. Ma mai impinge in pacat si-o zodie c-un animal fioros scrijelit pe blazon. Insa, pe speta respectiva , aleg sa nu ma pronunt, respect cu sfintenie descoperirile tale legate de vesperala costea, le salut si le las unde-au cazut. :glaugh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...