Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a amuzat / necajit azi?


Ally

Recommended Posts

  • Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
Interesant, având în vedere faptul că Ap. Andrei nu a fost în viața lui în peștera cu pricina.

 

Si ce interes avem sa recunoastem asta? Punem si noi de-un pelerinaj pe-acolo, mai facem rost de niste investitori straini, de niste vizitatori asemenea :cent: , ca mitul Dracula incepe sa-si piarda din puterea de atractie... Vii tu repede cu stiinta si ne termini afacerea taman cand ne pregateam sa mai facem o pestera alaturi!

Si-apoi, tu cum poti baga mana-n foc ca n-a intrat acolo, o fi intrat fara sa-l vada cineva, pe furis de "paparazzi", cum poate cineva sa fie asa de sigur ca n-a fost? Oricum, la acea vreme nu stia nimeni ca va deveni sfant si nu-l urmarea nimeni pas cu pas, o fi fost in vreo vizita, ce poti sa stii? Curioasa lume, cum le stie ea pe toate! Uite, vecinul meu de palier nu mai locuieste in apartamentul de langa mine de-o jumatate de an si eu de-abia acum am aflat, pai, ce, eu am stat la mine in barlog, de unde sa stiu ce face el, cand inchide sau deschide usa, daca ma-ntreba cineva de la politie spuneam ca locuieste in apartamentul cu pricina, sa-l puna la taxe , impozite, pe listele de alegatori si pe oriunde mai vor sa-l puna...

 

 

poemule , cand mai arunci vreo castana in foc , gandeste-te si cum s-o scoti ! :rade: Mai ales cand pasesti pe terenul lui Alexandros. Noroc ca ai citat si ai pronuntat si cuvantul magic :legenda. Cu alte cuvinte, suportul real poate exista sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Si ce interes avem sa recunoastem asta?

Cu siguranță mai-marii Bisericii nu ar avea niciun interes să recunoască. Nu recunosc dânșii alte minciuni mai mari, darămite asta mică cu Andrei? Adevărul este că ap. Andrei, conform probelor istorice, nici măcar nu ar fi trecut prin Dobrogea. Amuzant este cum spun că a și TRĂIT aici.

 

Religia mai umple și goluri.

Link to comment
Share on other sites

da de unde coana Narcisa "membrii in formare" se aplica pentru aia care isi apara drepturile nu pentru smecherii din parcare :yeap:

 

Poemuleee, nu-i de ajuns ca intrai eu ca mararul, ca nuca sau musca , te mai bagi si tu in groapa cu lei, iesi de-acolo si hai s-o luam la sanatoasa, :run: ca nu si-ar dori multi sa fie-n pielea noastra cand cei doi isi vor da seama cu ce avocati de marca s-au procopsit!

In alta ordine de idei, verific acum aplicatia principiului vaselor comunicante conform caruia, cand lichidul turnat scade intr-o parte , automat urca in alta :rade: . Apropo de "coana".

Link to comment
Share on other sites

Zic ca dupa cateva luni de abstinenta sa dau televizorul pe vreo televiziune de stiri, sa urmaresc rezultatul alegerilor. Am surprins exact momentul cand Dragnea ii multumea lui Gadea pentru ajutorul din campanie, iar nu stiu care alt troglodit antenist se grabea sa bage gunoiul sub pres facand precizari cum ca ei tin cu poporul, nu cu nu stiu care alianta politica. Nepretuit! :rade:

Link to comment
Share on other sites

Iar televizorul dvs. nu prinde.

 

De ce-mi vorbesti de rau televizorul? :gblush: De unde stii tu ce performante are el, ca e de-ala pe stil nou, cu butoane si ecran, are si cablu de se baga-n priza, e mare cat o lada, e lat in spate si pisica doarme confortabil pe el, ce-are de nu e bun? :allwrong:

 

Cere-i scuze imediat, altfel ma duc la Asimetric si-i spun sa-ti dea varn langa varn, langa varn, un munte mare sa faca si sa-ti stearga apoi cate unul pe an, sa te inveti minte, maestre!

Si ,daca ma mai necajesti, spun aici toate bubele lui Alexandru Macedon al tau, il scot cu dizabilitati, si pe el si pe Bucefalul ala ceacar , care alerga doar intors cu fata spre soare, ca se temea si de umbra lui ... :glaugh:

Link to comment
Share on other sites

da fuga si sterge-ti toate prostioarele in materie de pe forum. ai treaba, nu gluma. :lol:

 

Mai, Mithras, tu vrei sa lasi forumul gol? :glaugh: Pai, dac-am scris prostii, ce , erau ale mele? Le-am luat si eu de pe te miri unde, si, daca mi le retrag , ce sa fac cu ele, ca nici nu ne trebuie, nici n-avem cui le da cadou. Iote la el , ma, academicianul lui peste! :tongue: Pleaca de-aci!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sefule Asimetric, pe visdevara, alias poem, alias Blue Sun, il recunosc de cum deschide gura, la fel pe pnv, alias dada, alias de belea. Pe RoAp l-as recunoaste dupa cea de-a doua postare, cel mult a treia. Nici Alexandros nu mi-a pus mari probleme cand a intrat, am stiut ca este Iskander. Cand ai vreo indoiala, sa ma intrebi, ii torn pe toti care nu dau spaga. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mi-am luat colac/

 

:o: Iote, ce sperietura trasei, te crezui in stare sa sterpelesti colacul popii, nu de altceva , dar am programare peste un bob zabava si , cu criza asta, nu gasesti colaci pe toate drumurile... Inteleg c-ai pus ochii pe unul de plastic, de-ala de-ajungi cu el la tarm, pastreaza-l sanatos, pentru circulat pe orizontala e bun, te scapa de naufragiu, dar spre adancuri doi bani nu face, ce rost are sa te arunce in sus cand ceilalti te vor jos, nu intentionez sa pendulez aiurea intre sol si subsol.... :resent:

 

Link to comment
Share on other sites

:o: Iote, ce sperietura trasei, te crezui in stare sa sterpelesti colacul popii, nu de altceva , dar am programare peste un bob zabava si , cu criza asta, nu gasesti colaci pe toate drumurile... Inteleg c-ai pus ochii pe unul de plastic, de-ala de-ajungi cu el la tarm, pastreaza-l sanatos, pentru circulat pe orizontala e bun, te scapa de naufragiu, dar spre adancuri doi bani nu face, ce rost are sa te arunce in sus cand ceilalti te vor jos, nu intentionez sa pendulez aiurea intre sol si subsol.... :resent:

 

Recomand suspendarea mea. Nu glumesc.

Recomand pastrarea unui canal de comunicare.

 

Ma mai gandesc si la alte pretentii. Decente, nimic deplasat.

 

Era firesc sa vina si momentul asta.

 

Sarut mana.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...