Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a amuzat / necajit azi?


Ally

Recommended Posts

  • Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Astazi am avut o zi naspa,a inceput la 05,30 si am incheiat la 14,30

o zi de recuperat bani de la rau platnici,traseu Craiova--Pitesti---Bcuresti (sefu zonei de sud)--Alexandria---Rosiori--Caracal--Craiova,incasari destul de mari,pe masura efortului 15600 ron si doua bilete la ordin,targetul pe incasari este acum 100% pot sta linistit

 

Link to comment
Share on other sites

Astazi am avut o zi naspa,a inceput la 05,30 si am incheiat la 14,30

o zi de recuperat bani de la rau platnici,traseu Craiova--Pitesti---Bcuresti (sefu zonei de sud)--Alexandria---Rosiori--Caracal--Craiova,incasari destul de mari,pe masura efortului 15600 ron si doua bilete la ordin,targetul pe incasari este acum 100% pot sta linistit

 

 

ma scuzi ca te intreb... tu recuperezi banii cu bata :uf:

 

Link to comment
Share on other sites

pe subiecte care nu sunt deloc importante, si care nici macar nu ii privesc direct (si nici nu fac referire la ei).

 

 

Cum adica, sefule, nu e important, :huh: pai ce poate fi mai important decat daca eu stau sus sau jos, e chiar vital, daca-mi vine rau ma gasesc jos, de ce trebuie sa cad eu de sus, precum copacul?!? :cry: Si cum sa nu ma priveasca daca sunt inclusa din oficiu in gloata aia cu fundul tabacit? Ca nu trebuie referire directa ca sa-mi dau seama ca zici de mine si de Big, :rules: lasa ca stim noi unde merge fabula, l-am sunat pe Big , sa ma plang, si el mi-a zis ca ai dreptate, sefule, si ca nu obisnuieste sa stea pe scaun in mijloacele de transport in comun, pai el nu obisnuieste, ca n-are artrita si nici rau de masina, dar eu le am pe-amandoua si inca vreo trei-patru pe deasupra ! :resent: Big se vaita doar ca n-are pofta de mancare, acum, de, stii cum e cu pofta asta, in primul rand e mai bine sa n-ai, mai pui un ban deoparte si, oricum, tot atata pofta ai si jos si sus, asa ca nu e concludent , apetitul si scaunul nu sunt in relatie directa. :think: Ma refer la scaunul ala din autobuz, pentru care ma judec cu Asimetricul, nu la scaunul celalalt, acolo sunt, c-asa am invatat la fiziologie.

 

 

 

Yelle, mami, chiar azi anuntara la televizor ca nu mai au voie sa defileze pe podium manechinele anorexice, gen scobitoare, ca au o aura macabra, se cauta mai plinute, sunt mai atragatoare. Si pentru domni la fel se pune problema. Cand esti tanar esti frumos oricum, mai dolofan sau mai tras prin inel, rau este cand esti si batran si obez, ca-ti trebuie doua scaune alaturate. Bunaoara, Mithras sta bine cu fundul , dar sta rau cu burta, cele doua trebuie sa fie intr-un anumit raport, de regula 1:1, la el raportul este de 1:3,77. :o:

 

Link to comment
Share on other sites

"un bărbat de peste 30 de ani, fără burtă, este mai rar decât timbrul cu cap de bour"

 

:o: Ok, mergem maine in piata si facem un studiu de caz pe esantionul gasit. Pe cei trecuti de 30 de ani ii trecem pe doua coloane , cu si fara burta, tragem linie si adunam ce-avem pe raboj. :rules:

 

Link to comment
Share on other sites

:hatoff: mi-as ingreuna inutil situatia, reteta asta nu merge cu narcisa. "un bărbat de peste 30 de ani, fără burtă, este mai rar decât timbrul cu cap de bour" , am citit asta pe net si m-am linistit.

Si cu toate astea un barbat de peste 30 de ani cu burta (recte eu) nu-si gaseste in magazin un sacou si o pereche de pantaloni. Iar croitorul la care ma duceam acum cativa ani a dat faliment :( Sper sa schimbe astia odata masurile la haine, sa-mi gasesc si eu ceva de imbracat :mamba:

Link to comment
Share on other sites

Si cu toate astea un barbat de peste 30 de ani cu burta (recte eu) nu-si gaseste in magazin un sacou si o pereche de pantaloni. Iar croitorul la care ma duceam acum cativa ani a dat faliment :( Sper sa schimbe astia odata masurile la haine, sa-mi gasesc si eu ceva de imbracat :mamba:

 

Si daca-si gaseste, ce e, pufosule, :crazy: eu ce fac cu pantalonii ceilalti, care-i raman repede mici, o sa-i iau unii incretiti la mijloc si pusi pe elastic, dar n-am gasit pana acum. :think:

 

Link to comment
Share on other sites

:o: Ok, mergem maine in piata si facem un studiu de caz pe esantionul gasit. Pe cei trecuti de 30 de ani ii trecem pe doua coloane , cu si fara burta, tragem linie si adunam ce-avem pe raboj. :rules:

Are dreptate, in Romania (cel putin in orasele ceva mai mici), nu se gasesc decat masuri limitate si, de ce sa nu-o spunem pe aia dreapta, haine cu modele pentru adolescenti. Hainele pentru cei trecuti de adolescenta, sau pentru cei care nu mai sunt la prima tinerete, sunt de-a dreptul hidoase. Si cand spun haine pentru varstele astea, spun ca na, din perspectiva unei femei sau a unui om trecut de o varsta, care are un serviciu, de bine, de rau, respectabil, si care impune o anumita prestanta a tinutelor, e mai greu sa te duci la munca in jeans si tricou, trebuie sa-ti pui ceva mai de Doamne-ajuta pe tine. Ei bine, de aici devine mai greu. Eu, personal, trebuie sa ma deplasez la cateva sute ( nu multe) de kilometri distanta, ca sa gasesc un contum de bun simt, la un producator roman care are magazine proprii. Tragic!

Link to comment
Share on other sites

Are dreptate, in Romania (cel putin in orasele ceva mai mici), nu se gasesc decat masuri limitate

 

Nu stiu, nu stiu de-astea, Mithras si pufosul mananca mult , contribuie en-gros la incalzirea globala (am citit eu asta pe undeva) , cresc consumul mediu pe cap de locuitor si mai-marii de la FMI vazand ca s-au consumat atatia metri de stofa or sa creada ca ne lafaim fiecare in zeci de costume , nu stiu ca pocinogul vine de la ei si ne taxeaza la dobanda aferenta imprumutului, las' ca stiu eu! In plus, ocupa spatiu mult in autobuz, fiecare sta pe cate un scaun si jumatate, ca se mai revarsa pe de laturi, si pe jumatatea ramasa libera cine sa se mai aseze!?! :o: Si, in loc sa manance loboda , urzici si dragavei ca sa slabeasca, auzi si tu ce zice pufosul, sa schimbam masurile la haine, poftim solutie! :rade:

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, nu stiu de-astea, Mithras si pufosul mananca mult , contribuie en-gros la incalzirea globala (am citit eu asta pe undeva) , cresc consumul mediu pe cap de locuitor si mai-marii de la FMI vazand ca s-au consumat atatia metri de stofa or sa creada ca ne lafaim fiecare in zeci de costume , nu stiu ca pocinogul vine de la ei si ne taxeaza la dobanda aferenta imprumutului, las' ca stiu eu! In plus, ocupa spatiu mult in autobuz, fiecare sta pe cate un scaun si jumatate, ca se mai revarsa pe de laturi, si pe jumatatea ramasa libera cine sa se mai aseze!?! :o: Si, in loc sa manance loboda , urzici si dragavei ca sa slabeasca, auzi si tu ce zice pufosul, sa schimbam masurile la haine, poftim solutie! :rade:

 

sa am iertare, cred ca mi se trage de la mancarurile tale. :pink:

Edited by Mithras
Link to comment
Share on other sites

Las' ca poate o punem iar de o rasa pura, perfecta. Atata doar ca nu stiu daca astia din rasa pura tre' sa aibe mintea simpla si sa nu creada in conspirationiste din astea, sau, din contra, sa fie ceva mai complecsi. Adica stai, ca daca or fi selectionati, tre' sa fie uniformi si cu mintea ( a se citi circumvolutiunile).

Ioi, am uitat sa-mi iau pastilele care ma faceau buna. Oite-acusi le iau iar.

"Zen"! :pink:

 

 

P.S. Iti dai seama ca mi-am dat seama ca glumeai la fazele astea. Ma revarsai asupra altora. :flowers:

Edited by Yelle
Link to comment
Share on other sites

Iskander ---> Alexandros :)

 

Ceeeee??!!????? :o: Vespeeee, ce ne faci, de ce-i schimbasi firma lui Iskander, ca stiam si noi sa ne ferim, asa uitam si dam peste el ! Ce Alexandros, niciun Alexandros, :no: e Iskanderul nostru intors de la vreun razboi, :resent: nu-i vezi pusca si cureaua lata?

I-auzi ce zice, :o: ne-ameninta ca deschide topice noi, ca nu se poate desfasura pe-ale vechi, ca-s perimate, mie imi miroase a praf de pusca, tie cum iti suna declaratia asta politicoasa de razboi? :cry:

Auzi, zisesi ca maine te duci la Craiova, lasa si tu ca pleci saptamana ce vine, pana te-ntorci tu ne macelareste jumatate, lasa numai iedul cel mic, pe Barcuta, sa-ti arate unde-a pus pieile... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...