Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a amuzat / necajit azi?


Ally

Recommended Posts

  • Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fratilor, aiurita si caraghioasa moda de pantaloni pentru pustani: blugi cu turul pe la genunchi, de zici ca acum-acum se prabusesc la sol (blugii cu tururi cu tot) . :glaugh:

Barcuta, mama, de toata lumea s-asculti , dar din minti sa nu-ti iesi, tu sa-ti vezi de treaba, sa nu porti asa ceva, lasa-i pe altii sa defileze cu hidoseniile astea...

Link to comment
Share on other sites

Reducere semnificativa de pret la morcovi, in hipermarket. O taranca cumpara nici mai mult nici mai putin decat 100kg. Imi atrage atentia, ma uit si-mi dau seama ca femeia respectiva vinde produse agricole "bio" in piata. Le cumpara cand se fac reduceri si le dubleaza pretul in piata. Asa se-ntampla si cu cartofii, cu ouale ... Vai de noi si de sanatatea noastra! :( Incercati si cumparati morcovi, cartofi cu urme de pamant pe ei, oua cu urme de cuibar, ca sa zic asa...

Link to comment
Share on other sites

Ceeee? Coci turta dulceeee? :o: Ia uite, Ritter, ce face Sami a noastra, sta cu gandul la bunatati in loc sa se gandeasca la viitorul natiunii, :crazy: a vazut ca m-ai certat pe mine, de-aia nu scoate ea o vorba despre carnati si sarmale, iti spun eu ca le-a dosit pe undeva si-o sa le scoata pe furis, laolalta cu tortul, cozonacii si piftia... :resent:

 

lasa mami, in compensatie iti va aduce mos Nicolae 2 pungi pline ochi cu pufuleti Gusto! :spiteful:

 

Link to comment
Share on other sites

:pm: Draga illule, afla ca-s facuta foc si para pe tine si pe sfaturile tale, precum si pe dovleceii pe care mi i-ai dat asta-toamna. Si pe-ai verzi, si pe-ai albi. Umplusem si eu , ca tot gospodarul chibzuit, congelatorul cu multe si marunte provizii de vreme rea, pachete si pachetele cu eticheta pe ele. Aranjate pe principiul "stiva", precum m-ai invatat. Mai lasasem, totusi, loc intre ele cat sa strecori un ac sau o coala de hartie. Pana aici, mersesem bine, prevazatoare ca veverita. Lacomia m-a impins , insa, sa indes tot acolo si dovleceii primiti de la tine, niciunul nu mi-a scapat. Si n-au fost mai putini, illule! Astazi sezui un sfert de ora cu frigiderul deschis, pana sa scot cu mare chin un pachet infasurat cu maiestrie in jurul altora care nu-i dadeau drumul din brate. Incercai o dislocare cu coada unei linguri de lemn. Se rupse din prima. Ii lua locul o surubelnita, ca picamerul era la masina , masina la Mithras si Mithras la serviciu.

Asa am patit-o si anul trecut, illule, dar intre timp am uitat necazul . De aici, recidiva. Asa ca, daca ma vezi cumva pe un trotuar, treci iute pe celalalt. :crazy:

Link to comment
Share on other sites

post-989-1323373919_thumb.jpg

 

:lol:

 

Cu care ocazie mi-am amintit de o fază:mi-am cumpărat acum câţiva ani un aparat foto din Portugalia.Vânzătoarea - să-mi scrie garanţia.Vrea să ştie de unde sunt (în engleză).Zic, Romania.Ea face ochii mari în mod spontan, zâmbeşte răpitor şi mă întreabă:Romania e o ţară din Asia? Eu, la fel de spontan:Sigur, e o fostă colonie japoneză.Şi-i zâmbesc la fel de răpitor.

Împreună cu ceilalţi români-japonezi care mă aşteptau, m-am amuzat copios. :D:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mesmerize' post='319438' date='Dec 8 2011, 10:02 mi-am amintit de o fază:mi-am cumpărat acum câţiva ani un aparat foto din Portugalia.Vânzătoarea - să-mi scrie garanţia.Vrea să ştie de unde sunt (în engleză).Zic, Romania.Ea face ochii mari în mod spontan, zâmbeşte răpitor şi mă întreabă:Romania e o ţară din Asia? Eu, la fel de spontan:Sigur, e o fostă colonie japoneză.Şi-i zâmbesc la fel de răpitor.

Împreună cu ceilalţi români-japonezi care mă aşteptau, m-am amuzat copios. :D:

 

Cred ca de la propaganda lui Ritter ni se trage, mesme! :cry:

 

Link to comment
Share on other sites

:pm: Draga illule, afla ca-s facuta foc si para pe tine si pe sfaturile tale, precum si pe dovleceii pe care mi i-ai dat asta-toamna. Si pe-ai verzi, si pe-ai albi. Umplusem si eu , ca tot gospodarul chibzuit, congelatorul cu multe si marunte provizii de vreme rea, pachete si pachetele cu eticheta pe ele. Aranjate pe principiul "stiva", precum m-ai invatat. Mai lasasem, totusi, loc intre ele cat sa strecori un ac sau o coala de hartie. Pana aici, mersesem bine, prevazatoare ca veverita. Lacomia m-a impins , insa, sa indes tot acolo si dovleceii primiti de la tine, niciunul nu mi-a scapat. Si n-au fost mai putini, illule! Astazi sezui un sfert de ora cu frigiderul deschis, pana sa scot cu mare chin un pachet infasurat cu maiestrie in jurul altora care nu-i dadeau drumul din brate. Incercai o dislocare cu coada unei linguri de lemn. Se rupse din prima. Ii lua locul o surubelnita, ca picamerul era la masina , masina la Mithras si Mithras la serviciu.

Asa am patit-o si anul trecut, illule, dar intre timp am uitat necazul . De aici, recidiva. Asa ca, daca ma vezi cumva pe un trotuar, treci iute pe celalalt. :crazy:

 

 

mai am si eu frigider nu-l vreti? :think:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...