Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a amuzat / necajit azi?


Ally

Recommended Posts

Ce ti-a casunat pe Big? I-ai muncit si nu ti-a platit? Ia vezi tu, ca , daca cumva reusesti sa-l superi , n-o sa-mi mai aleg cuvintele si-o sa dau pe unde nimeresc! El este intelegator , asa suntem noi, cei mai batrani , cu tineretul asta mai naravas, dar , totusi, masura, tinere, masura...

 

 

Eu vorbeam de meritata pensie.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mie-mi spui... :think:

 

 

 

Imi permit sa prezint ceva ce ati scos din preluarea mea. Cam rapid.

 

"

Sper ca nu are probleme cu internetul. Financiar, categoric.

 

Despre pensie poti face tu o evaluare, Big? Baga si partea de solidaritate.

 

Fa-o fiindca altfel vei fi taxat. Cred. "

 

Probabil a modificat IPB automat. :flowers:

 

Link to comment
Share on other sites

Imi permit sa prezint ceva ce ati scos din preluarea mea. Cam rapid.

 

"

Sper ca nu are probleme cu internetul. Financiar, categoric.

 

Despre pensie poti face tu o evaluare, Big? Baga si partea de solidaritate.

 

Fa-o fiindca altfel vei fi taxat. Cred. "

 

Probabil a modificat IPB automat. :flowers:

 

Cum zici tu.

 

Link to comment
Share on other sites

E prea simplu sa tin cont de intorsul spatelui.

 

(emo)

 

:confused:

 

Cum nu zici tu. Mai taci din gura, ca nu stiu ce vrei. Ti-ai facut un obicei din a-i ironiza intr-una pe cei mai vulnerabili. Ia-te si tu de NightS, de Florin, de Asimetric, de illu, ce tot ai cu Big, cu Piciu si cu mine, ne vazusi mai de la tara? :ang:

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa lamurim un lucru. E inadmisibila teama aici.

 

 

E bine pentru toti.

 

Cine are chef de glume o sa afle frecusul funiei pe gatlej.

 

Fara sapun, clar.

 

Aviz administratorilor!

 

Aviz de pericol.

 

Traii s-o aud si pe-asta, ce faci ,nana, ameninti administratorii?!!? :o: Pai, pe care, vespe n-are internet de doua saptamani si numai de forum nu-i arde pe-acolo, Gabi apare rar, Asimetric, asemenea. Si niciunul dintre ei n-are interes sa-ti strice ploile, RoAp. Crezi ca altceva mai bun n-au de facut decat sa-ti faca tie probleme? Mai vezi variante, nu-s excluse surprizele.

 

Link to comment
Share on other sites

Traii s-o aud si pe-asta, ce faci ,nana, ameninti administratorii?!!? :o: Pai, pe care, vespe n-are internet de doua saptamani si numai de forum nu-i arde pe-acolo, Gabi apare rar, Asimetric, asemenea. Si niciunul dintre ei n-are interes sa-ti strice ploile, RoAp. Crezi ca altceva mai bun n-au de facut decat sa-ti faca tie probleme? Mai vezi variante, nu-s excluse surprizele.

 

Am sa sustin orice varianta.

 

 

Traii s-o aud si pe-asta, ce faci ,nana, ameninti administratorii?!!? :o: Pai, pe care, vespe n-are internet de doua saptamani si numai de forum nu-i arde pe-acolo, Gabi apare rar, Asimetric, asemenea. Si niciunul dintre ei n-are interes sa-ti strice ploile, RoAp. Crezi ca altceva mai bun n-au de facut decat sa-ti faca tie probleme? Mai vezi variante, nu-s excluse surprizele.

 

Ii imposibil sa fiu surprins.

 

Link to comment
Share on other sites

Ia uitati aici; cateva cuvinte cu litera bonus, de prin folclor adunate:

 

a tramversa, a complecta, monstră, si cea mai tare: TAMBURET :D:

 

S-avem scuză de pardon, nu e bonus, ci bonux :D:

 

Exemplific categoria:Nu e soare, dar e bine: ampendicită, şurupelniţă, clapson/clanson, vitanjă, toperon/toberon, cuveltura

instinctoru, adică un stingător instinctual de flăcări

un verb din gama re: vă resun eu

şi o rocadă mică pt fursec –> frusec

 

:laughing:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uite , culturistul ăsta mic , de grădină , mi-a făcut și mai senină ziua . Se cam duce naibii vremea romantică a fesurilor rosii de pitici ițite din gazoanele și grădinile patriei . Este timpul deltoizilor si a bicepșilor , tricepsilor , cvatripceșilor ( ... ncepșilor ) umflați cu pompa de bicicletă , din ipsos sau beton . Dacă aia care confecționează așa ceva mai umbla un pic la bronz si reusesc să taie o țâră maxilarul culturistului ca să obțină un zâmbet mai larg , atunci poa' să înceapa producția de serie .

post-325-1317649519_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

culturistul ăsta mic , de grădină

 

De comă! :D: Se confirmă încă o dată, nu c-ar mai fi fost nevoie, că mare e grădina Domnului şi suprasaturată cu ‘pitici’.

Pe când pitici ornamentali cu aură politică şi steag?Aş pune un rând de pitici guvernamentali ( model cu făclie) în calea furtunului de udat grădina. :lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...