Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a amuzat / necajit azi?


Ally

Recommended Posts

  • Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

întâmplarea face să apară tocmai azi, pe 15, primul articol din viaţa mea, în analele Universităţii.

 

am trecut cu bine de examenul de azi... :hm:

 

m-a necăjit un singur lucru: data din calendar :sad:

Link to comment
Share on other sites

Un accident grav in fata mea cu un motocicilst de la bgs. Sper sa scape desi cred ca a murit inainte sa apara ambulanta. !2 minute. Era infernal traficul. Nu-s de vina interventiile.

 

Tigania din parlament de aseara. Mare e frica de catuse. Fiindca asta e motivul. Vezi cazul voicu ne(mai)mediatizat in ultimul timp.

 

Un tip care practic s-a ars de viu cand a umblat la sistemul de racire al unei masini. E terminat ca aspect.

Era la bustul gol cand a expandat apa cu antigel la 100 de grade pe fata lui si pe jumatate din piept.

Suficient pentru azi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Caut sa-mi fac rost de bani pentru spray'uri sa fac graffiti, si nu stiu ce sa vand. Am incercat sa-mi vand iubitele postere, si cand a aflat o prietena a zis "vinde'ti primul graff" .. cand am auzit m-a bufnit rasul... Ala nu`l dau pe nimeni. :lol:

Link to comment
Share on other sites

un coleg al meu la masterat, binecunoscut ca om de matematică, autor de culegeri destinate elevilor, a greşit la un examen calculul unui determinant cu 2 linii şi 2 coloane, cu elemente numere naturale mai mici de 5 :)

 

amuzată de situaţie, chiar şi profesoara îi zise: d-l M, aveţi nouă... vă dădeam 10 dacă aflaţi şi valoarea determinantului :lool:

 

 

ciudat în ce măsură emoţiile ne pot perturba uneori

Link to comment
Share on other sites

Oricine poate greşi calcule de-astea simple cu numere mici. Par atît de simple încît nu te gîndeşti de două ori la ele.

:rolleyes: fireşte

de fapt cel mai greu într-un examen este să îţi menţii concentrarea, oricât de bine pregătit ai fi.

 

am şi eu un examen în iulie care e mai mult lung decât greu (era un banc cu un crocodil mai mult lung decât verde :wink: )

şi când spun că e lung, apoi chiar este: 4 ore în examen, pe căldurile lui cuptor, te sufoci

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: fireşte

de fapt cel mai greu într-un examen este să îţi menţii concentrarea, oricât de bine pregătit ai fi.

 

am şi eu un examen în iulie care e mai mult lung decât greu (era un banc cu un crocodil mai mult lung decât verde :wink: )

şi când spun că e lung, apoi chiar este: 4 ore în examen, pe căldurile lui cuptor, te sufoci

Da, era o demonstraţie simpatică, în două etape: e mai lung decît verde pentru că verde e doar pe spate, şi mai verde decît lat pentru ca verde e toată ziua, lat doar pe lăţime. Deci e mai lung decît lat. Cam aşa ceva.

 

On. Azi m-a necăjit că m-am trezit devreme :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...