Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a amuzat / necajit azi?


Ally

Recommended Posts

  • Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Copii nu inteleg,dar simt!

 

Ba dimpotriva. Nu prea le pasa.

 

 

In alta ordine, Raul. Tu esti un tip cumsecade.

 

Insa daca mai scrii agramat pe posturi in care apare vreo referire la pustoaica mea sau la copilul

vreunui coleg sau al vreunei colege iti rup capul fizic.

 

Te sarut, simpaticule! Nu glumesc. :hatoff:

 

 

un gand pentru roap: incearca sa faci in asa fel incat sa nu regreti prea mult mai tarziu.

 

La mine nu exista "mai tarziu".

Link to comment
Share on other sites

Nu ne certam Sefa. Mai glumim si noi ca baietii! :flowers:

păi nu ştiu, se cam epuizaseră motivele de ceartă pe aici...

la Fazan au fost deja certuri, mai rămânea doar să vă certaţi pe la gramatică şi pe la Dedicaţiile muzicale...

baftă..:)

Link to comment
Share on other sites

ma intristeaza ce citesc acum :sorry:

 

Nu trebuie. Ii treaba intre baieti. :d1:

 

 

 

 

păi nu ştiu, se cam epuizaseră motivele de ceartă pe aici...

la Fazan au fost deja certuri, mai rămânea doar să vă certaţi pe la gramatică şi pe la Dedicaţiile muzicale...

baftă..:)

 

Va iubim! :d1:

 

:flowers: :flowers: :flowers:

Link to comment
Share on other sites

:huh: wow.

 

Stati putin ca e vorba de altceva. De faptul ca eu cunosc totusi situatia de care ati scris.

Ba cu mult mai mult. Asta nu mi s-a parut important.

Trebuia lamurit. :d1:

 

Nu ma refeream la fata

Din pacate si eu stau si cuget cateodata la acest subiect ...

 

Pe mine ma necajeste totusi situatia asta ingrata in care is.

Nu-s motive clasice la mijloc. Is mai repede motive stupide. Unii ar rade.

 

In multe cupluri si nu glumesc, felul meu de a ma comporta e dat drept exemplu.

Ma enerveaza rau situatia. Deja mi-am pierdut concentrarea.

Mai e si perioada asta cu sarbatori. Ma cam deprima. Nu mai scriu, gata, am batut destul campii.

 

Vorba colegului Raul. Care e baiat bun, nu incape discutie. :d1:

Sa nu fac ceva ce pot regreta. Are dreptate daca ma gandesc bine.

Toate bune tuturor! :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

M-a amuzat ce-a păţit Bush la conferinţa de presă şi m-a necăjit timpul prea lung în care au reacţionat cei de la serviciul secret.(tipul acela nervos a avut timp să se aplece să arunce primul pantof, să-l înjure pe Bush, apoi să se aplece din nou şi să arunce şi al doilea pantof şi să-l înjure din nou...)

Link to comment
Share on other sites

m-a amuzat tare teza cu subiect unic la geografie, azi.

mai exact faptul că punctajul subiectelor s-a dat cu "erată"

pe fişa cu subiecte era scris greşit, deci s-a trimis şi multiplicat pentru copii o anexă care să arate cum este punctat subiectul V.

Link to comment
Share on other sites

m-a amuzat tare teza cu subiect unic la geografie, azi.

mai exact faptul că punctajul subiectelor s-a dat cu "erată"

pe fişa cu subiecte era scris greşit, deci s-a trimis şi multiplicat pentru copii o anexă care să arate cum este punctat subiectul V.

 

M-a amuzat postul Sefei. Sa va spun de ce. Tii, ce-mi place asta. La fix a picat.

 

Is prieten foarte bun cu un pusti care e clasa a opta. E favoritul meu.

Are un fel de a gandi si de a a se comporta incredibil.

Are usa deschisa oricand la mine. E o placere sa mai stau la taclale cu el.

Cand vine, vine cu gasca si ii lasa la intrare pe toti. Isi lasa rucsacul la noi, merge pe incredere, sa-l vada prietenii ca e pe felie in cartier. Dar ii atat de natural incat e greu sa-l suspectezi de ceva.

 

Azi a avut teza unica la istorie. A trecut dimineata pe la mine si am mai stat la parole. Tipului ii place scoala. Ii place sa invete. Si mi-a spus ca o optat la istorie in detrimentul geografiei.

Am discutat despre una, alta. Mie mi s-a parut ciudat ca nu il tenteaza geografia. Istoria e mai grea putin, implica memorie, nu e asa usor de asimilat. Ma stiu pe mine.

 

I-am spus ca geografia inseamna si altceva in afara de o insiruire de munti, ape sau depresiuni.

Inseamna tari, inseamna capitale, inseamna distante, in fine nu neaparat ceva greu.

Concluzia a fost ca e neatragator felul profesorului de predare. A concluzionat ca ii e simplu sa intre pe net si sa citesca fara sa fie nevoie sa scrie profesorul pe tabla ce au de citit sau de invatat.

Fata de istorie unde imi spunea ca e o placere sa stai la ore.

 

Dupa ce a dat teza a trecut iar pe la mine. Are scoala la doi pasi.

Mi-a garantat ca sare de opt ca nota. Il cred in stare. Pustiul ia zece doar la matematica.

 

Maine am sa-l provoc. O sa-i arat postul Sefei si o sa-i spun ca daca miza pe geografie putea lua mai mult. O sa fie o gluma doar ca sa-i vad reactia.

 

Cam banuiesc eu dilema lui. O sa fie amuzant.

O sa ma acuze ca nu i-am vandut pontul. :lol:

 

Imi place de el. Trage pe note mari dar cu efort minim.

Pustiul poate intra la anul la liceu pe locuri de minoritati. Nici nu incape discutie.

Ii prea ambitios. E dracul gol.

Acum doi ani am povestit public despre el. Am fost acuzat ca imi fac propaganda pentru un imaginar

ONG. Niste cretini cu care m-am luat rau de tot in bete.

 

Timpul a trecut iar pustiul confirma. Ii place sa invete. Si e si lider innascut.

Ca sa fie reprimit la scoala acum multi ani am facut asemenea scandal incat directoarea scolii a fost mutata.

 

Abia astept sa va povestesc ce parere are despre nota pe care o putea lua ipotetic la geografie.

Am uitat sa va spun. Pustiul are salariu. Un milion lei vechi pe luna pentru mici cheltuieli.

Logistica scolara e asigurata.

 

Ca sa va amuzati, e singurul care are acces la compul meu de la munca. Stie parola cica.

In lista de mancare zilnic e nelipsit. Noi comandam pentru toti mancarea. Asa e sistemul.

 

Nu mananca niciodata cu noi. Ia totul la pachet. Imparte acasa cu toti. E figura mare.

 

Maine o sa-l zgandar cu teza la geografie. Asa o sa-i placa si materia asta.

 

Toate bune dumneavoastra! :d1:

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...