Jump to content
Vesperala Forum

Umorul involuntar si politicienii


Catalin X

Recommended Posts

Umor involuntar? Avem.

 

Iată, bunăoară, ce a cules Andrei Păunescu din gîndirea antologică a lui Jiji, sub titlul "Gigi Becali, maxime originale, sau apocrife":" * Am promis că pe trădătorul ăsta de Dan Voiculescu o să-l distrug pînă cînd o să-l nenorocesc. * Am vorbit cu văru-meu Giovanni şi cu Victor să facem un partid care să fim mai tari ca fraţii Kennedy. Am fi condus România. Dar n-au vrut, fraierii. * Nici nu ştiţi ce sensibilitate am eu în suflet, dar nu ştiu să mă exprim. Dacă aş şti, aş vorbi mai frumos decît Liiceanu şi Pleşu. * Ştiţi cît de mult scuip eu televizorul la mine acasă? Cum văd un nenorocit care vorbeşte de binele public, cum îi trag un scuipat! * Mă sperie atracţia acestui partid care o are la populaţie! Partidul Noua Generaţie are o orientare de centru: cînd la stînga, cînd la dreapta, de la caz la caz. Partidul Noua Generaţie va fi Biserica politicii româneşti, iar eu voi fi Sfîntul Petru. * Eu sînt preşedintele preşedinţilor preşedinţilor. * Tăriceanu, VIP? Vă spun eu ce VIP e: Very Important Papagal. Auzi la el, ce tupeu obraznic! * Eu am ajuns aici pe labele mele de urs şi pe sabia mea. Eu, cu viaţa mea, în fiecare dimineaţă, de cînd mă dau jos din pat, fac istorie. * M-am lăsat de fumat fiindcă, dacă fumam, însemna că ţigara era mai puternică decît mine, şi-atunci cum mai puteam eu să conduc ţara? * La botezul copilului lui Dică, am băut şampanie şi după aia am spart paharul fiindcă aşa sînt eu: sînt un om care am sentimente, care trăiesc. * Steaua va purta zimbrul lui RAFO pe piept pentru un milion de euro. Asta înseamnă că Steaua nu-şi murdăreşte tricourile decît pentru suma care merită. * Dacă marcam un gol la început, pe urmă puteam să jucăm şi la 0-0. * N-are cum să mă bată Copos pe mine în postul Paştelui. El e UTC-ist, eu sînt creştin. Păi credeţi că Dumnezeu nu vede? * Meritul pentru titlul cîştigat de Steaua e 50% al lui Olăroiu şi 50% al lui Protasov, dar cel mai mare merit e al meu. * M-am certat şi cu Mitică Dragomir, dar fără jigniri. El m-a făcut oligofren, eu l-am făcut zdreanţă, dar nu ne-am insultat. În schimb, Marian Iancu e obraznic şi umblă cu tot felul de jargoane, care nu e bine să le dai la presă".

 

Sursa: revista Romania Mare.

Link to comment
Share on other sites

Altul mai tare decat ilustrul Marean???

 

25 de perle care este de la Vanghelie

1. Vocea mea se va face auzită oriunde. Şi pe sub apă.

2. Cine nu are loc de mine… nu mă interesează… să se înghesuieşte!

3. Soarta mea a fost hotărâtă de destin.

4. Avem nevoie de lideri adevăraţi, nu de maimuţoi implementaţi.

5. Acel tânăr care s-a transformat în 300 este vorba de unul singur.

6. Eu am să-l scot pe Gigi Becali din politică, pentru că Gigi Becali m-a scos pe mine din sărite.

7. Sunt atât de nervos şi de supă­rat, încât nu vorbesc decât adminis­trativ.

8. Gigi Becali este un om uman.

9. Deci mănânci, exişti.

10. Şi-ntr-un pom dacă mă puneţi, eu am puncte de vedere.

11. Mă simt exact cum n-ar trebui să mă simt.

12. Chiar dacă n-am două sute de kile, când m-apăs, m-apăs rău pe oricine.

13. Ca şi prieten cu Sorin Oprescu, mă doare vizavi de atitudinea pe care a avut-o Sorin Oprescu.

14. Pe mine mă recomandă foarte multe calităţi.

15. Numai cine nu lucrează nu poate să i se impute că poate să fie şi mici greşeli, dar nu astea.

16. Sunt lucruri pe care trebuie făcute.

17. Mai are mult până să aibă punc­te de vedere asupra la ce spun eu.

18. Sunt oameni tineri, oameni care sunt prezenţi aici în faţă şi pe care vreau să le mulţumesc.

19. Deci prezenţa mea e datorită stării Bucureştiului în care ne aflăm.

20. M-am bătut pentru aceleaşi principii cum m-am bătut şi pentru principiul de primar general.

21. De când mă ştiu eu copil, mă urcam în pom şi mâncam corcoduşi.

22. În ultimii cinci ani este anormal să mergem cu maşinile şi cu transportul în comun care mergem.

23. S-a tranşat această problemă şi, odată cu tranşarea acestei pro­bleme, s-a rezolvat şi problemele noastre interioare.

24. Nu există fiinţă umană, fie că locuieşte în Africa, în Asia sau în Rahova, care să nu fi văzut un film, să nu fi rupt o floare, o fată sau un băiat, după cazul care este fiecare.

25. E o fată tânără care am tot respectul din punctul meu de vedere.

 

 

Sursa:iqstorm.ro

Link to comment
Share on other sites

:lol: un lider de sindicat adineaori: eu îmi apăr bogăţia şi neamul

 

 

gura păcătosului adevăr grăieşte :) că poetul zicea "sărăcia, şi nevoile, şi neamul"

e drept, fiecare cu ce are

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...