Jump to content
Vesperala Forum
Sign in to follow this  
Junior

Cartea vietii mele

Recommended Posts

Azi am avut ocazia sa merg la studio,cantam o piesa...si ma vazut un tip,de la un studio,gen,daca vrei,ajungi sus...

Ma intreb,de ce unii vorbesc de depresie si tristete,doar dupa ce te privesc in ochi,de ce,sunt tot mai,aproape,de de persoana care,sincer,nu cred ca o merit( :ily: ),de ce,am ramas tripat,pe problemele altora,si i-am perdut ,gen:mai mult timp pentru ea si pentru mine...

Spunea un prieten ca , o privire spune mai mult decat 1000 de cuvite,gen,privese-ma sa iti spun ce stare ai,cuvintele sunt mult prea mari si mult prea greu de inteles,si daca,depresia,a devenit o obsnuita,raman cu niste intrebari,gen,de ce problemele,apar mereu,la cei ce,au avut destule pentru mai multe vieti,de ce ,totu depinde de bani,si,de ce multe guri vorbesc ,ca si cum as fi,cel ce,raneste prin tot ce spune.

Ideea mea,e ca,vine si randu' meu,si cand va venii,multi vor spune ceva gen,"n-am avut dreptate".

Nu prea se leaga propozitiile,da',simt nevoia sa ,dau tot afara...

Ar mai fi ceva,da' regulamentu nu-mi perimte sa zic tot asa ca ...

Doar..o iubesc,mult... :ily:

Gresesti ... eu nu te merit...eu nu am o inima cum o ai tu.. eu eu eu.Eu sunt prea slaba si prea suparata, prea mofturoasa , prea melancolica, prea severa, prea rece.Eu ... iau vina.Da vina pe mine pentru tot, o sa o accept pe toata..

Sunt constienta de ce provoc si de ce produc ... cum spun prietenii tai "te distrug" .. si, n-as face asta niciodata..cel putin nu intentionat.. neintenionat probabil ca am facut`o si a fost....urat din partea mea..

Dar, nu stiu .. sunt dramaturg.. am obiceiul de a transforma totul in drama, si nu vreau sa se repete si acum.

Off...,nu,nu e vina ta,nu ma distrugi,nu m-ai distrus... :kissing: :bighug:

Edited by KyKy