Jump to content
Vesperala Forum

Ce va enerveaza cel mai mult?


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 months later...
. Pot, la naiba, sa iau decizii de unul singur, fara sa intervina altcineva si sa-mi faca program dupa programul lor?

Si, tot legat de asta, ma enerveaza nuntile. Le detest.

 

Poti :yes: . Dar daca nu iese bine, pe cine mai dai vina, ca n-ai pe cine :resent: !

Si pe mine ma enerveaza orice sindrofie. Pentru ca e lume multa, vorbe si zambete de complezenta, etalari de fel si fel de vesminte si podoabe, masti, teatru...

 

Pe mine ma enerveaza isr-ul , ca nu scoate o vorbulita , doar se-nregistreaza cateodata la receptie ! Si Catalin ca n-a mai aparut de-atata amar de vreme. Si mesme... si Gabi , si Livia, si Aida, si Lucareli ... Si toti cei care sunt suparati pe mine pentru vreo strachina sparta si nu s-au mai intors niciodata... niste rai :ang:, le dau bataie cand ii prind :hercules: !

Link to comment
Share on other sites

Am incotro? :P:

 

Sa te vad! Te anunt ca am de gand sa nu ma mai dau jos de pe podium , am tot sapat pana am dat de apa, am gasit un izvor cu cantece din neamul topului, cum zici tu, nici macar seful Adrian n-o sa ma mai intreaca de-amu' :tomato: ! O sa ma uit de sus la seful Asimetric, Sami, Barcelona, piko, Blue si la toti cei care isi vor mai incerca fortele in turnirul asta :yahoo: !

Link to comment
Share on other sites

Ma am bine sau nu cu dumnevoastra?

 

Te ai, desigur. Dar nu te las pe locul meu, vreau sa raman cocotata acolo. Astept sa vad cu ce te lauzi si cu ce splendoare de cantec participi. Ne intalnim in ring data viitoare, deci :cheer: . Multi s-au laudat si-apoi au abandonat cursa, uite Blue, Barcelona, chiar si seful al mare :think: ...

Link to comment
Share on other sites

Te ai, desigur. Dar nu te las pe locul meu, vreau sa raman cocotata acolo. Astept sa vad cu ce te lauzi si cu ce splendoare de cantec participi. Ne intalnim in ring data viitoare, deci :cheer: . Multi s-au laudat si-apoi au abandonat cursa, uite Blue, Barcelona, chiar si seful al mare :think: ...

 

 

Care-i seful al mare?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ma enerveaza oamenii care adera verbal la toate ideile organizatiilor umanitare si altele de genul... si le lauda frecvent, dar ma intreb cati dintre ei chiar se implica activ in aceste actiuni. Sau fac asta doar ca sa-si gadile putin mandria si stima de sine? Idioti.

Ma rog, lasam la o parte faptul ca multe din actiunile astea sunt niste tampenii inutile care n-au legatura cu nimic. Asta e alta poveste. Dar ii face pe idioti sa fie de doua ori mai idioti.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Ma enerveaza meritele asumate gresit. Asta cu "Mandru ca-s din aceeasi tara/ acelasi oras/ aceeasi strada / acelasi bloc/ ca l-am cunoscut o data - acum 2 sau 3 ani, la un party, la care m-am imbatat dupa juma' de ora si nu imi amintesc prea multe, dar parca imi amintesc ca l-am vazut acolo" nu o inteleg. De cele mai multe ori (99.99998% din cazuri), tara / orasul / etc. nu are niciun merit pentru realizarile persoanei de care esti mandru. Tu, cel care esti mandru, nu ai nicio legatura cu talentul respectivului. Mandri pot fi parintii lui, care l-au sprijinit (probabil) si incurajat sa isi urmeze visul. Atat.

Betivul care sta toata ziua in cea mai jegoasa bomba de la coltul celei mai murdare strazi din satul vasluian cu cele mai multe aparitii la stirile de la ora 5 este in delir atunci cand un co-vasluian castiga un concurs international sau ceva. E mandru ca poate bea o vodca de o calitate mai buna acum, pentru ca meritul unui anumit artist / sportiv / mai stiu eu ce... e si al lui. Ce a facut el? S-a aflat, la un moment dat, in acelasi perimetru in care era si omul premiat pentru munca depusa (de toata comunitatea, impreuna cu el, bineinteles; de fapt, nu ar fi reusit daca nu ar fi fost impins de la spate de toti vasluienii). Si... asta e o realizare notabila, stim cu totii asta.

 

PS: Nu am nimic cu vasluienii. I-am folosit doar ca exemplu. Totusi, statisticile sunt clare. Stirile de la ora 5 sunt ocupate in proportie de 78.6% de judetul Vaslui. La un referendum cu intrebarea "Daca ar fi sa scapam de un judet si sa lasam o alta tara sa il ocupe in voie - gratis, care ar fi acela?", as vota Vaslui. Clar. Nu exista nimic folositor in locul ala. Nici macar Teleorman nu se poate cobori la nivelul sau. Ba chiar, daca nu vrea nimeni sa il ia, as fi de acord sa stam un an fara gaze (dar sa le platim ca si cum le-am avea) pentru a convinge Rusia sa ia Vasluiul. De fapt... uite o problema ce trebuie rezolvata urgent. Nu prostia aia cu definirea familiei in Constitutie.

Link to comment
Share on other sites

Sefule Asimetric, stai acolea, sa ne judecam :ang: ! Uite, eu sunt mandra nevoie mare ca Universitatea Craiova a invins Constanta in meciul de aseara :cheer: , adicatelea ce vrei matale sa spui, ca ma falesc de-a moca, fara niciun fel de merit :think: ? Paai, si-atuncea cu ce-ai vrea sa ma falesc si eu, ca n-am cu ce altceva si fara mot in frunte nu-mi sade bine, din moment ce toti ceilalti au :resent: . Intr-o ditamai echipa de fotbal, titulari si rezerve, oi avea si eu vreun var de gradul al saptelea , vreun nepot de la vreo cumnata, parca poti sa stii :confused: ? Si argumentul asta poate fi extins si la alte laudarosenii si falosenii, ajuta moralul si ridica nivelul de optimism. Si astea doua impreuna cresc eficienta muncii, asa sa stii! :yes: De n-ai pe seama cui te lauda, te lauzi pe seama tuturor, c-asa a decretat Cosbuc si el a fost un om mare, a citit multe carti si stia ce zice :blush-1: .

Link to comment
Share on other sites

Pai, nu le am cu ligile astea , sefu', faptul e ca noi, cei din liga a mai proasta sau a mai din coada , v-am batut destul de convingator, atata stiu, atata zic :P: !

Eu m-am uitat cu maxima atentie si prin casa, apoi prin scara blocului, prin jurul blocului, prin parc, pe la primarie, nimic demn de lauda. Asa c-am extins cautarile cu vreo 40 km, am ajuns in Banie si-am dat peste echipa asta , am considerat ca ma reprezinta si c-o pot infia in lipsa de ceva mai bun. E-a mea si gata, data viitoare o sa incasati si mai multe scatoalce, infumuratilor :hercules: !

Link to comment
Share on other sites

as vota Vaslui. Clar. ie.

Da? Ĺi tÄtarii ce mai ard pe urmÄ?

Si PeneĹ Curcanul de unde mai pleaca pe urmÄ?

Ĺi Eminescu unde se mai duce revizor?

Ĺi Ĺtefan ce face fÄrÄ Vaslui?

PânÄ la urmÄ, de la vasluieni am avut un Constantin TÄnase Ĺi poate o sÄ mai avem, cÄ material de râsu'plânsu'-i berechet.

Eh, nu. Nu dau nimic, ba chiar mai vreau câte ceva de la ruĹi.

Link to comment
Share on other sites

Eh, nu. Nu dau nimic, ba chiar mai vreau câte ceva de la ruĹi.

 

NU , votez si eu! Vreau inapoi Bucovina, Buceagul, Herta. Si tezaurul , bata-l mama nevoii , c-am dus singuri mielul in gura lupilor! Mama lor de hoti :cent: . Seful Asimetric nu se referi in niciun fel la "pretenii " rusi, dar pe noi intr-acolo ne dusera indreptatitele si amarnicele frustrari :think: .

Link to comment
Share on other sites

Hm. Citeam ca medicii din spitalele publice din Vaslui si Botosani refuza acum sa efectueze intreruperi de sarcina la cerere, din motive PERSONALE, de moralitate si religioase. Cum poti decide pentru altii ce e moral? Tocmai s-a adaugat un judet la care as renunta cu placere. Parca vad ca astia care au cerut acest referendum vor cere si interzicerea acestui tip de interventii, indiferent de circumstante. Vom fi o tara plina de copii abandonati.

Link to comment
Share on other sites

Hm. Citeam ca medicii din spitalele publice din Vaslui si Botosani refuza acum sa efectueze intreruperi de sarcina la cerere, din motive PERSONALE, de moralitate si religioase. Cum poti decide pentru altii ce e moral? Tocmai s-a adaugat un judet la care as renunta cu placere. Parca vad ca astia care au cerut acest referendum vor cere si interzicerea acestui tip de interventii, indiferent de circumstante. Vom fi o tara plina de copii abandonati.

 

Ah, pot sa-ti dau o bataie buna, macar virtuala? :tease:

 

La fel de bine cum nu poti decide ce e pentru pacient moral, nu poti decide nici pentru medic. Se aplica la fel de bine aceasta logica si in acest caz, ca doar medicul nu o fi stanca, robot sau mai stiu eu ce extraterestru. Meseria lui este sa protejeze viata, nu sa o distruga, asa jura!

 

Asta unu. Apoi, doi, toti cei care isi incep viata sexuala ar trebui sa stie care sunt consecintele, iar asumarea acestor consecinte inseamna maturitate. Nu, avortul nu inseamna maturitate. Ba chiar demonstreaza cat de iresponsabil a fost acel cuplu.

 

Apoi, trei. Prin educatie (si nu ma refer aici la minunatele alternative gasite de catre mareata noastra civilizatie de a le preda in scoli, precum sexul oral sau anal), nu se va ajunge la sarcina. Cu atat mai putin la avort. E simplu, chiar foarte simplu, trebuie sa-ti cunosti foarte bine organismul si, crede-ma, chiar de ti se pare din epoca de piatra, functioneaza brici.

Link to comment
Share on other sites

Medicul nu poate decide ce e moral. Asta nu face parte din indatoririle lui. Desi inteleg, daca el refuza sa faca aceasta operatie. Ok. Dar nu se poate face o regula obligatorie din asta. Adica oamenii trebuie sa fie liberi sa aleaga (si aici ma refeream la situatia ipotetica in care s-ar cere ilegalizarea avortului, asa cum se discuta de ceva timp in unele locuri din SUA, subliniind faptul ca acestia ar fi aceiasi cu cei care au cerut referendumul de acum).

Lucrurile nu se impart atat de simplu intre alb si negru. Educatia e scumpa. La noi nu e posibila. Plus ca va exista intotdeauna o factiune de oameni foarte vocali si inversunati, care se va opune acestui tip de educatie si care va incerca sa impuna propriile idei ca legislatie a tarii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...