Jump to content
Vesperala Forum

Ce va enerveaza cel mai mult?


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma enerveaza faptul ca trebuie sa vad, sa aud, sa pipai, sa gust, si sa miros timp de o luna intreaga prostiile alea cu Craciunul. Mai e o luna, for Christ's sake! De-aia si urasc sarbatoarea asta. In rest, ar fi fost frumoasa, dar nu pot sa trec peste faptul ca a devenit o monstruozitate marketing-kitsch-oasa.

 

Pe langa asta, ma enerveaza pocnitorile si colindele.

 

 

Si binenteles, piesa ""Last Christmas"" a lui George Michael,

pe care, sunt sigur ca o vom auzi iarasi la radio, fix de 1 milion de ori. :imao:

 

Si pe mine ma streseaza rau de tot toate astea. In plus, traiesc din plin tragedia porcilor sacrificati. Ca si a mieilor de Paste.

 

Link to comment
Share on other sites

Mă înnebunşte delirul de sms-uri delirante :stars:

 

O groază de poezii şi proze scurte în care renii te iau în coarne, urmează să naşti ca Fecioara în iesle, facturile devin prietenoase, Moş Crăciun dansează pt tine sau te înveleşte cu cetină de brad tot anul, îţi cresc aripi, te muţi lângă Madonna sau Ricky Martin, după cum rimează, te loveşte trenul fericirii pe şina iubirii, salvezi planeta, înoţi cu delfinii, zbori cu vulturii, sari cu paraşuta, ai cărări orbitoare şi fâlfâiri divine, mâinile pline de bucate şi şorici, sufletul zboară cu porumbeii, eşti cutezător, eşti rodnic, eşti chibzuit, eşti Chuck Norris, eşti mama lui Ştefan cel Mare, ai inima încărcată electric de la îngeri şi dacă nu rămâi înţepenit în horn, planezi cu graţie în mijlocul prietenilor pe post de ajutorul lui Moş Crăciun.Durere! :imao:

 

Link to comment
Share on other sites

Mă înnebunşte delirul de sms-uri delirante :stars:

 

O groază de poezii şi proze scurte în care renii te iau în coarne, urmează să naşti ca Fecioara în iesle, facturile devin prietenoase, Moş Crăciun dansează pt tine sau te înveleşte cu cetină de brad tot anul, îţi cresc aripi, te muţi lângă Madonna sau Ricky Martin, după cum rimează, te loveşte trenul fericirii pe şina iubirii, salvezi planeta, înoţi cu delfinii, zbori cu vulturii, sari cu paraşuta, ai cărări orbitoare şi fâlfâiri divine, mâinile pline de bucate şi şorici, sufletul zboară cu porumbeii, eşti cutezător, eşti rodnic, eşti chibzuit, eşti Chuck Norris, eşti mama lui Ştefan cel Mare, ai inima încărcată electric de la îngeri şi dacă nu rămâi înţepenit în horn, planezi cu graţie în mijlocul prietenilor pe post de ajutorul lui Moş Crăciun.Durere! :imao:

 

vorbe ... vorbe ... la fel an de an ... promisiuni desarte :kiss_the_star:

 

Link to comment
Share on other sites

vorbe ... vorbe ... la fel an de an ... promisiuni desarte :kiss_the_star:

 

Trebuie sa recunosc ca periodicele mele suspendari definitive is nimic pe langa asa o suferinta.

 

Sa-mi arat dintii? Sau nu? Suferinta dintilor, desigur!

 

Acum daca ai sa te superi iar ma aleg cu un suspend.

 

Chiar in halul asta ma urasti?

 

:bighug:

 

Ma mananca sa fac o propozitie. Culmea ca e de bine.(Nu, altfel incalc gramatica inglis).

 

Pericol de suspendare. Not yet, cum ar spune utilizatorii limbii engleze, deh!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa recunosc ca periodicele mele suspendari definitive is nimic pe langa asa o suferinta.

 

Sa-mi arat dintii? Sau nu? Suferinta dintilor, desigur!

 

Acum daca ai sa te superi iar ma aleg cu un suspend.

 

Chiar in halul asta ma urasti?

 

:bighug:

 

Ma mananca sa fac o propozitie. Culmea ca e de bine.(Nu, altfel incalc gramatica inglis).

 

Pericol de suspendare. Not yet, cum ar spune utilizatorii limbii engleze, deh!

apreciez ca vorbesti in numele tau ... ori cum sa-i luam pe fiecare cu a III usa :bravo:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ma enerveaza incuiatii, situatiile in care sunt obligata sa iau o decizie pe loc, persoanele care nu au auzit de punctualitate, manierele fara rost, ritualurile religioase.

 

Mai sa fie. Tu lucrezi dupa reguli corporatiste. Asa-i?

 

Is de acord cu oftica ta legata de punctualitate si de maniere gratuite.

 

Pe mine ma enerveaza CV-urile. Modul standard de alcatuire.

 

Nu am legatura cu asa ceva, insa imi permit sa ma enervez cateodata.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Aviz Narcisei: nu ma lua cu semn de apa, ca apa nu e neaparat si obligatoriu = ploaie, daa? :uf: Ne-am inteleees?

 

Ma dau in vant dupa intelegerile profitabile! :dancing: Eu nu zic nimic despre ploaia cu siroaie si consecinta ei directa, baltoaca. Nici nu fac legatura cu Racul sau cu mersul lui balbait, indarat si lateral, niciodata drept si inainte. Imi lipseste , cum bine zicea RoAp, logistica. Si, fara ea, un pas nu mai fac! :caveman:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ma dau in vant dupa intelegerile profitabile! :dancing: Eu nu zic nimic despre ploaia cu siroaie si consecinta ei directa, baltoaca. Nici nu fac legatura cu Racul sau cu mersul lui balbait, indarat si lateral, niciodata drept si inainte. Imi lipseste , cum bine zicea RoAp, logistica. Si, fara ea, un pas nu mai fac! :caveman:

 

 

:yessir:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Miscarile si ideile feministe exprimate agresivo-superior. :shooting: De fapt, orice fel de idee a femeilor cum ca ar fi in vreun fel superioare altor "rase". Tine-le pentru tine, spune-ti-le noaptea, la culcare, sa te faca sa te simti mai bine, acolo, in capul tau. Dar taaaci! (nu ma adresez nimanui in mod specific)

Probabil am mai zis asta, dar chiar ma enerveaza: fanaticii religiosi. Supersitiosii gretosi. Statatorii la coada la pupat de moaste, in lupta cu inamicul co-credincios si cu jandarmii. Numerologii. Astrologii. Vrajitorii. Vracii si varcolacii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...