Jump to content
Vesperala Forum

Zodiile


Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, fiti siguri ca Leii nu mint cand sustin ca ei nu au niciun defect :lol: . daca vedeti ca un Leu incepe sa-si mestece mustata si sa-si agite coada, fugiti cat mai aveti timp !

 

:huh: Ce spui, nene? Auzi colo, cica" sa-si mestece mustata si sa-si agite coada" ...

Cu fugitul preventiv, da, sunt de acord. E o metoda naturista , ieftina si cat se poate de sanatoasa :yes: .

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Cum se roaga zodiile - Rugaciuni in functie de zodie

 

Nativii din zodia Berbec: Oh, Doamne! Te rog frumos să îmi dai răbdare, căci am mare nevoie de ea. Şi o vreau ACUM!

 

Nativii din zodia Taur: Doamne, te rog frumos ajută-mă să învăţ să accept schimbarea în viaţa mea. Dar nu acum, mai lasă-mă să mai aştept un pic.

 

Nativii din zodia Gemeni: Doamne, am şi eu o rugăminte. Am o mică întrebare pentru tine, dacă ai timp. Cine eşti? Ce exact eşti? Unde te afli? Câţi sunteţi acolo, eşti unul singur? Nu pot să îmi dau seama.

 

Nativii din zodia Rac: Doamne, pentru mine eşti ca un tată. Vreau să mă pot baza pe tine, să îmi dai siguranţă, mai ales acum în momente grele când mama este atât de departe de mine.

 

Nativii din zodia Leu: Tatăl nostru al tuturor, cred ca eşti mândru să ai un fiu ca mine.

 

Nativii din zodia Fecioară: Doamne, fă lumea un loc mai bun şi te rog mult nu repeta greşeala de ultima dată, că uite ce-a ieşit.

 

Nativii din zodia Balanţă: Doamne, ştiu că ar trebui să iau deciziile de una singură. Dar, pe de altă parte, tu ce crezi că ar trebui să fac? Aştept un sfat din partea ta, un semn, orice.

 

Nativii din zodia Scorpion: Doamne, ajută-mă să îmi iert duşmanii, măcar pe cei vechi de 10-15 ani, chiar dacă nenorociţii nu merită.

 

Nativii din zodia Săgetător: Oh, Atotputernicule, Atotştiutorule, Atotiubitorule, Omniprezentule, veşnicule Dumnezeu, te rog încă o dată: ajută-mă să nu mai exagerez.

 

Nativii din zodia Capricorn: Doamne, voiam să mă rog, dar am realizat că trebuie să îmi dau seama singur care este soluţia pentru problemele mele şi să mă descurc singur. Mersi oricum.

 

Nativii din zodia Vărsător: Bună, Doamne. Unii spun că eşti bărbat. Alţii spun că eşti femeie. Eu spun că fiecare dintre noi este Dumnezeul său. Aşa că, de ce să ne rugăm? Hai să petrecem mai bine!

 

Nativii din zodia Peşti: Dumnezeule atotputernic, în timp ce beau ultimii 50 ml de Whisky din paharul meu pentru a-mi îneca durerea şi nefericirea, fie ca starea mea de ebrietate să fie pentru onoarea şi gloria Ta.

Sursa: YogaEsoteric

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

LEU (23 iulie – 22 august) „NU-S FRUMOS?”

Cum e zodia asta?

Leul are, intr-adevar, o mare fixatie: propria-i persoana. Dac-ar fi dupa el, chiar si Soarele ar trebui sa se invarta in jurul lui!

Ce „PASARELE” are?

Obsedat sa placa, sa fie remarcat, admirat, apreciat sau laudat, Leul sufera de „obsesia scenei”. De-aia se si comporta atat de teatral, de-acolo vin gesturile largi si dramatice, pozitiile si „pozele” lui studiate.

Are nevoie de aplauze si de complimente, vrea pozitie sociala, renume, diplome si decoratii. In fond, Leii sunt niste oameni deosebiti, plini de vitalitate si resurse, optimisti, nobili, loiali si generosi.

Nu le cade bine cand sunt tradati sau subapreciati si sunt foarte posesivi. Analizand lucrurile mai atent, iti dai seama ca in adancul lor sunt terorizati de gandul ratarii, singuratatii sau al lipsei de afectiune. Numai ca sunt atat de mandri, incat nu si-ar recunoaste niciodata temerile. Iar atunci pareaza.

Cand face urat?

Reactioneaza foarte prompt si violent cand sunt jigniti, inselati sau subapreciati.

 

FECIOARA (23 august – 22 septembrie) „SA ANALIZAM”

Cum e zodia asta?

Totul izvoraste din atributele semnului: spirit de observatie (care detecteaza chiar si cele mai marunte defecte), simtul amanuntului, puternice tendinte critice, gandire analitica, dragoste pentru ordine, punctualitate si curatenie, tentatia de a clasifica si cataloga. Toate astea sunt bune in munca, dar in relatii devin destul de enervante.

Experta in despicatul firului in patru, Fecioara mai sufera de ceea ce am putea numi „obsesia perfectiunii”, „fixatia restului” si „sindromul furnicii”. Pe rand, ar veni cam asa: vrea ca totul sa fie perfect si iti scoate ochii pentru orice fleac, cat de mic. Apoi, econoama, tine socoteala pana la ultimul sfant. In plus, aduna mereu, colectioneaza, stocheaza.

Link to comment
Share on other sites

sau subapreciati.

Pe mine asta ma scoate din pepeni la maxim. Muncesti toata ziua ca scalava Izaura, de exemplu, si vine capricornul meu si ma ia la zeflemea ca"ce ai facut azi?!". Sa te feresti atucni ca zboara obiecte prin casa :mamba:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Vara trecuta, cand am fost la cursul de initiere in astronomie, organizatorul cursului ne-a prezentat un horoscop facut de Agentia spatiala romana (ROSA) cu un soft special si personalizat in functie de data nasterii pe care ne-o ceruse la ijnscriere. Ne-a dat fiecaruia horoscopul si ne-a rugat sa-l citim cu atentie, sa nu divulgam nimic celor de langa noi si apoi sa spunem cat % ne regasim in cele scrise. Procentele au fost aproape la toti de peste 80-90%. Apoi a venit bomba: ne-a aratat ca defapt toti aveam acelasi text :rolleyes: Desigur, girul unei institutii serioase cum e ROSA si generalitatile scrise acolon ne-au determinat sa spunem ca ne regasim in "horoscopul" personal. Acum ar fi usor sa spun post factum ca am avut dubii, dar adevarul e ca n-am dat prea mare atentie foii de hartie decat cand am vazut ca e pacaleala.

 

Am repetat ai eu experimentul cu elevii mei (si cu cativa colegi) la o lectie deschisa. Am obtinut cam acelasi rezultat. Cel mai vehement a fost colegul de religie, care abia astepta sa spuna ca horoscopul e o prostie si ca elevii nu trebuie sa creada in asa ceva. Desi din motive diferite, a fost una din putinele dati cand am fost de acord cu el...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Iar celelalte zodii vor avea o iarna de cosmar.

Berbecii isi vor pierde slujbele, vor ajunge sa traiasca in strada, fara niciun ban sau sperante de viitor.

Leii vor fi parasiti de neveste / soti si se vor muta inapoi in beciul parintilor.

Taurii vor avea probleme grave de sanatate, care le vor pune vietile in pericol.

 

Asta, in timp ce balantele vor inota in cadouri si vor fi coplesite si sufocate de iubirea celor din jur.

Mi se pare corect.

 

Conform teoriei lui Darwin, in curand vor exista doar 4 zodii pe planeta. Celelalte vor fi scoase din circuit de selectia naturala (exemple, mai sus).

Link to comment
Share on other sites

Bine ar fi sa fie asa, desi eu nu cred in zodii.....

 

 

Iar celelalte zodii vor avea o iarna de cosmar.

Berbecii isi vor pierde slujbele, vor ajunge sa traiasca in strada, fara niciun ban sau sperante de viitor.

Leii vor fi parasiti de neveste / soti si se vor muta inapoi in beciul parintilor.

Taurii vor avea probleme grave de sanatate, care le vor pune vietile in pericol.

 

Asta, in timp ce balantele vor inota in cadouri si vor fi coplesite si sufocate de iubirea celor din jur.

Mi se pare corect.

 

Conform teoriei lui Darwin, in curand vor exista doar 4 zodii pe planeta. Celelalte vor fi scoase din circuit de selectia naturala (exemple, mai sus).

 

Ahaaaa, v-am priiiins, ati desfacut plicul, curiosilor :haha: !

 

Blue , ce zodie esti? Pesti, balanta?

 

Sefule Asimetric, primeste de la mine un 10 pentru compozitie, pacat ca nu mizezi pe talent, ca nu-i la indemana oricui.

Link to comment
Share on other sites

Balanta...8 octombrie....

 

Deci, mai avem inca un romantic, pe langa seful Asimetric :D: . Dominat de Venus. Ezitanti rau nativii din aceasta zodie, numai Varsatorii ii intrec, pana se hotarasc ei sa-si duca aleasa la biserica trebuie sa analizeze , sa gandeasca , sa se razgandeasca , incat mireasa e demult baracata pe pereti de-atata asteptare. Contradictorie mai e viaĹŁa ĂŽn grÄdina Edenului cu Adam din Balanta, draga Blue! Cand sus, cand jos, ca in calusei. Talerele balantei trebuie asezate in echilibru si trebuie sa ramana asa, greu lucru daca tot timpul trebuie potrivite cu mana... Bunatatea e una din caracteristicile de baza ale Balantei, neostenit o tot cauta si la altii ... Inteligente, dar adesea "unde-i minte , nu-i noroc, astea doua nu-s pe-un loc ", vorba unui cantec din batrani.

Cat despre cifra 8- il avem aici pe Uranus. Si o combinatie de doua cercuri inchise si unite. Ce vrea cu tarie cercul de sus , combate vehement cercul de jos, si viceversa :D: . Intareste povestea celor doua talere ale balantei. Stofa de lider, dar mare atentie la pierderi banesti. Ce castigi c-o mana poti pierde cu cealalta, apropo de cercurile cifrei 8.

Ma luai cu taina, tu oricum zici ca nu crezi in zodii. Si bine faci.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pasiti cu atentie, sa nu-l treziti pe nabadaiosul Mercur! Cand se odihneste poate face mult rau, nu-i lucru de saga!

In perioada 19 decembrie - 8 ianuarie 2017 va fi retrograd. Spaima astrologilor . Grija sporita la comunicare, contracte, intelegeri diverse, circulatie-sunt afectate calatoriile cu orice mijloc de transport. Nici sa nu va ganditi sa luati decizii majore in acest interval de timp. Lasati sa treaca ceasul rau.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...