Jump to content
Vesperala Forum

Imi este frica de.....

Gliphy
 Share

Recommended Posts

• Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Apele tulburi imi creeaza o stare de disconfort. Nu imi displace apa in sine, insa abundenta ei, existenta ei la niveluri ce imi depasesc inaltimea este inacceptabila. Innecul ocupa pozitia fruntasa in momentul de fata.( totul transparent si accesibil ochilor mei asadar, altfel nu ma avant..).

Apoi.. sunt usor claustrofobic.. spatiile extrem de restranse.. alaturarea mea la ele ocupa locul doi.. Si.. cam atat.. dintre cele nemetafizice.. Nu am foarte multe...

• 3 months later...
  • 1 month later...

Tu te ocupi de interviuri, sa-nteleg? :emo-thumbSanta:

In mare, pt mine, oamenii prosti sunt cei care nu apreciaza ceea ce au.

Un om prost e acela care se plange toata ziua de nimicuri, in timp ce e sanatos, are ce manca, ce bea, isi duce traiul zilnic in conditii decente, dar vrea mai mult.

Si numai ca vrea mai mult, ca e uman a-ti dori multe lucruri in viata, dar isi doreste chestii exagerate, care nu il reprezinta sau care nu ii trebuie.

Un om prost e acela care isi pierde partenerul de viata/ fie el barbat sau femeie, dintr-o prostie in forma continuata. Adica pe romaneste, nu vede ce are langa el cat timp are, dar se bazaie mai incolo ca a pierdut totul.

Un om prost e cel care nu recunoaste ca e gresit si greseste in continuare doar pt ca nu are curaj sa isi asume faptele.

Un om prost e acela care nu se bucura de viata, ci are grija doar sa fie invidios pe ceilalti, si isi face un scop in a trai vietile altora.

Asta pe scurt...mai am 129879857 lucruri de spus.

O definitie exacta nu as putea da, definitiile sunt matematice, iar aici e vorba de nuanta.

Tu te ocupi de interviuri, sa-nteleg? :emo-thumbSanta:

In mare, pt mine, oamenii prosti sunt cei care nu apreciaza ceea ce au.

Un om prost e acela care se plange toata ziua de nimicuri, in timp ce e sanatos, are ce manca, ce bea, isi duce traiul zilnic in conditii decente, dar vrea mai mult.

Si numai ca vrea mai mult, ca e uman a-ti dori multe lucruri in viata, dar isi doreste chestii exagerate, care nu il reprezinta sau care nu ii trebuie.

Un om prost e acela care isi pierde partenerul de viata/ fie el barbat sau femeie, dintr-o prostie in forma continuata. Adica pe romaneste, nu vede ce are langa el cat timp are, dar se bazaie mai incolo ca a pierdut totul.

Un om prost e cel care nu recunoaste ca e gresit si greseste in continuare doar pt ca nu are curaj sa isi asume faptele.

Un om prost e acela care nu se bucura de viata, ci are grija doar sa fie invidios pe ceilalti, si isi face un scop in a trai vietile altora.

Tipo, imi placi.

Asta pe scurt...mai am 129879857 lucruri de spus.

O definitie exacta nu as putea da, definitiile sunt matematice, iar aici e vorba de nuanta.