Jump to content
Vesperala Forum

Ne vaccinam sau nu impotriva gripei noi?


Eonica

Recommended Posts

Roap, Toni Tecuceanu il cheama pe cel ce a murit si de care ai vrut sa mentionezi, Toni Grecu fiind alt umorist din breasla lui ce inca mai traieste.

 

Fratioare in ale suferintei, esti novice in roapisme. Pana si vespe, expert cu state vechi in materie, a cazut in plasa :glaugh: Sa n-ai nicio indoiala ca RoAp stie foarte bine cu ce se mananca fiecare, dar cultiva ca nimeni altul umorul sec de crapa si pietrele, cat sunt ele de pietre , si ironia bine ascunsa sub pres. Sa cititi cu maxima atentie si in mod deosebit, postarile lui care par inofensive sau, mai rau, aducatoare de complimente, dupa cum bine preciza Luc aseara. Cu oarece noroc din astral, aveti o sansa la o mie sa descoperiti ghimpele cu fitil pus de confratele forumist. Bafta! Puteti lucra si pe echipe, e chiar mai indicat! :first:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mie mi s-a parut ca nu stie...si de asta l-am corectat. Orice om greseste si el e om chiar daca il cheama Roap. Momentan nu ma intereseaza aspectele astea :)

 

Ai facut foarte bine ca m-ai corectat. Apreciez asta.

A fost o eroare din partea mea. Am gresit.

Imi displace in schimb partea subliniata de mine.

 

al dumneavoastra roap.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Am gresit.

Imi displace in schimb partea subliniata de mine.

N-ai gresit, stii bine . Ia intreaba-ne si pe noi cate ne displac. Dar sa ne prinzi in concediu , s-avem timp de scotocit prin ungherele memoriei si de-asezat in ordine cronologica. Unde mai pui ca trebuie sa stam si la rand. :resent:

Link to comment
Share on other sites

N-ai gresit, stii bine . Ia intreaba-ne si pe noi cate ne displac. Dar sa ne prinzi in concediu , s-avem timp de scotocit prin ungherele memoriei si de-asezat in ordine cronologica. Unde mai pui ca trebuie sa stam si la rand. :resent:

 

Ii mult spus. Am sa iau asta drept o nuia pe carca.

:flowers:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Virusul A H1N1, ca orice tulpina mutanta, se poate produce in orice laborator cu dotari de nivel mediu. Sunt convins ca gripa porcina este exclusiv un produs de laborator, ca si Ebola sau ca SIDA, si nu poate scapa de sub control decat daca i se da drumul. Scopul: intr-un fel sau altul, trebuie sa izbucneasca o pandemie prin care sa fie nimicita 90% din populatia lumii. Exista declaratii si studii pe aceasta tema, adica cei implicati s-au demascat deja", a declarat generalul Mircea Chelaru, fost director al Diviziunii III de contraspionaj la Serviciul Roman

de Informatii.

 

 

Cititi o alta stire si analizati. Ce ziceti, n-au nimic in comun cele doua stiri?

 

Bill Gates a susţinut în cadrul conferinţei anuale în domeniul tehnologiei TED, că factorul principal pentru încălzirea globală este dioxidul de carbon, CO2, pe care noi, oamenii , îl expirăm. Acesta a explicat, printr-o ecuaţie ingenioasă, că metoda de a reduce cantitatea de CO2 este reducerea populaţiei cu 10-15%. Cum are de gând miliardarul să facă acest lucru? Prin vaccinuri de sterilizare, scrie incont.ro.

 

Asta este, suntem prea multi si nu murim prea repede din cauze naturale.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
De cel putin doua saptamani nu a mai fost inregistrat nici un caz de gripa porcina, daaaaaar

atentieeeee

urmeeeaza,

GRIPA AVIARA RELOADED.

 

Iata dovada, iata inceputul: http://www.euractiv.ro/uniunea-europeana/a...in-Romania.html

 

Gripa aviara are solutie tratamentul la centima, la catime.

Cea porcina cam trece pe la popa, in procent mare. Daca un sigur om crapa din cauza asta, ii mult.

Is adeptul profilaxiei din tarile nordice.

Din cauza copilului, am mai scris. Nu concep sa risc copilul chiar daca la nivel micro.

Treaba de principiu, nu de media.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

In cazul virusului H1N1, semnele de boală includ: letargie, pierderea apetitului, febră, nas şi ochii care curg, strănut, tuse şi dificultăți respiratorii severe.

 

Virusul gripei pandemice se transmite de la om la animalele de casă , asa ca duceti animalele la medic dacă au semne de boală.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

"Au început să apară efectele adverse ale vaccinului împotriva gripei AH1N1

Persoanele care s-au vaccinat în masă împotriva gripei AH1N1 se pot confrunta cu o tulburare rară de somn

 

Persoanele care s-au vaccinat împotriva gripei AH1N1 au un risc foarte mare să sufere de o tulburare rară de somn (narcolepsie), drept pentru care Agenția Europeană a Medicamentului îl mai recomandă doar în situații cu adevărat excepționale. Tinerii par să fie cei mai vulnerabili. În total, au fost raportate 335 de cazuri de narcolepsie de la începutul lui iulie anul acesta, toate asociate cu vaccinul. Studiile efectuate au relevat un risc de narcolepsie cu 13% mai mare în cazul copiilor și tinerilor vaccinați împotriva gripei AH1N1. Persoanele care suferă de narcolepesie adorm brusc, pe neașteptate, ceea ce poate fi fatal."

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
In cazul virusului H1N1, semnele de boală includ: letargie, pierderea apetitului, febră, nas şi ochii care curg, strănut, tuse şi dificultăți respiratorii severe.

 

Virusul gripei pandemice se transmite de la om la animalele de casă , asa ca duceti animalele la medic dacă au semne de boală.

 

Si nu in ultimul rand bonurile de ordine de la tigai.

 

La market-uriiiiiiiiii.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...