Jump to content
Vesperala Forum

Crezi în zâne?


Recommended Posts

unii cred..:)

 

http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?i...961&lang=RO

Elsie şi Frances susţin în continuare că au văzut zânele pe care le-au fotografiat. Ce ar putea fi mai normal pentru un copil decât o zână?

 

 

:) e tare frumos spus :fairy:

 

 

http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?l...O&item=4364

Link to comment
Share on other sites

Zanele intra in categoria elementali, adica spirite ale naturii si gunerneaza apa, focul, aerul si pamantul. Ei traiesc in eter si sunt extrem de inocente. Orice clarvazator adevarat le poate vedea si poate interactiona cu ei. Adevaratii magi pot colabora foarte bine ei. Inainte oamenii ii vedeau, dar in zilele de azi nu le mai este permis accesul pentru ca risca sa infecteze si eterul cu rautatile lor. Doar foarte putin mai au acces.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Zanele intra in categoria elementali, adica spirite ale naturii si gunerneaza apa, focul, aerul si pamantul. Ei traiesc in eter si sunt extrem de inocente. Orice clarvazator adevarat le poate vedea si poate interactiona cu ei. Adevaratii magi pot colabora foarte bine ei. Inainte oamenii ii vedeau, dar in zilele de azi nu le mai este permis accesul pentru ca risca sa infecteze si eterul cu rautatile lor. Doar foarte putin mai au acces.

N-am vazut o astfel de definitie nici macar in cartile de chimie organica (sau cartea, ca doar pe una m-am lasat convins sa pun mana). E demna de o cauza mai buna.

 

Orice clarvazator adevarat le poate vedea si poate interactiona cu ei.

Aici as vrea sa rectific: Orice

purtator de camasa cu maneci foarte, foarte lungi

le poate vedea si poate interactiona cu ei.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pare-mi-se ca zanele sunt demodate. Au iesit din tendinte, nici macar in desenele animate (ma refer la cele recente) nu mai este loc pentru ele. Or fi imbatranit, si-or fi odihnind proteza alaturi de printii lor, habar n-am pe unde umbla. Si pentru ca (dar numai pentru ca) in inconstienta mea nu vreau sa rapun vreuna, o sa zic ca ...da, cred in zane (cine a vazut filmul stie la ce ma refer).

 

Alte creaturi mistice, insa, parca nu au aura de mister inca atat e perimata, poate din cauza ca nu au ajuns inca in filmele americane. :lol: Sunt fan iele, solomonari, zburatori etc. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...