Jump to content
Vesperala Forum
mihaela miron

Cum definesti prietenia?

Recommended Posts

:kissing1:

Cum definesti prietenia?

Ce stare de spirit iti da prietena/prietenul?

Crezi ca o prietenie poate fi durabila;in ce mod o mentii?

Ai incredere deplina in prieteni/prietene?

Cred ca topicul nu-si are locul aici, eu l-as pune la Filosofie (poate e vreun admin/supermod pe faza) :china:

On topic: eu am putini prieteni, dar ma pot baza pe ei asa cum se bazeaza si ei pe mine. Dupa mine, prietenii nu trebuie sa fie multi, ci buni.

Cat despre intretinerea prieteniei, incercam sa ne vedem cat de des posibil. Nu prea am reusit sa facem excursii impreuna, dar poate in vara asta reusim sa plecam intr-o drumetie.

pufonel ,ai dreptate in ceea ce afirmi :giveheart:

Iar daca am deschis topicul unde nu trebuia,imi pare rau! :daisy: :daisy: :daisy: :daisy: :daisy: :daisy: :daisy:

Ceva mai mult decat colegialitate. Insa nu stiu ce. Eu imi impart oamenii momentan in fosti si actuali colegi. Daca e vorba de vreo escapada, nu ezit, nici nu ma uit in orar. Ii ajut atunci cand imi cer asta. Insa eu consider ca este un ajutor mecanic. De bunavoie nu cred ca m-as fi oferit. Deci in continuare ma consider un bun coleg si atat. Inca nu am reusit sa le reprosez verde in fata anumite gesturi nesimtite care le fac fata de altii si care ma deranjeaza personal. Asa, ca prieten as fi trebuit sa o spun, si sa-i dau uitarii.

Nu cred ca in ziua de azi, din pacate prieteniile mai sunt durabile, deoarece oamenii sunt manati de fel si fel de interese meschine, si prietenia si-a perdut valorile de altadata, lumea s-a schimbat, cine m-ar auzi ar zice ca am 100 de ani, dar sunt foarte dezamagita de prieteni

Nu cred in prietenie, cred in schimb in naturaletea si confortul care se instaleaza, dupa o vreme, intre doi oameni.

Copacul de care te tii cand bate vantul, la umbra caruia te adapostesti atunci cand ploua si pe care il ingrijesti pe vreme buna. :haha: