Jump to content
Vesperala Forum
Sign in to follow this  
gabriel

Ce melodie rock, heavy, gothic, doom , black metal asculti acum

Recommended Posts

Paradise Lost - Erased

Tiamat - Brighter Than The Sun

Lacrimosa - Alleine zu Zweit

Tears Of Magdalena - Immortal Love

Sirenia - A Shadow Of Your Own Self

Therion - Son Of The Sun

Haggard - Eppur Si Muove

Pe piesa asta am facut cel mai mare cucui pe care l-am avut vreodata. :lol: De fapt, a fost un cucui colectiv. Si il mai am si acum. Cred ca a fost si o contuzie. Pe cand aveam plete. Ce vremuri... :blush-1:

Un riff atat de simplu, care probabil a mai fost folosit si de altii. Mie sunetul asta imi da dependenta. Cu cat e mai agresiv, cu atat mai mult. :)

Până de curând îi recomandam eu fiică-mii ce să asculte . Acum îmi mai recomandă și ea .

Pe oamenii ăștia i-am ascultat , până sâmbătă , doar pe youtube . Mi-au placut mult .

Acum , după ce i-am auzit live , îmi plac și mai mult .

PS dacă va apucați să ascutați piesa asta , aveți răbdare și ascultați-o până la capăt . Merită .

Pe ăștia i-am ascultat tot sâmbătă , inaintea celor de la Pinholes . Fiică-mea e un soi de fană de-a lor, dar pe mine nu m-au dat pe spate . Vorba aia , I'm too old for this shit ! Să nu fiu rău , nu e shit , dar nu m-am dat niciodată în vânt după punk .

Oricum , nu e vina lor , e vina mea și a punk-ului .

Dacă toate lucrurile din Românica ar fi la nivelul noului val de rock autohton , din ultimii 10 ani - să zicem , am duce-o ca-n rai . Sau , măcar , ca-n Germania .

Edited by Catalin X

Paradise Lost au scos album nou, și sună excelent. Bine, cică lansarea e pe 1 iunie, dar sînt piese pe youtube. S-au întors cam la perioada Shades Of God, sună senzațional.

Beneath Broken Earth

No Hope In Sight

Asta mă obsedează de azi dimineață. Este foarte dark, dar sună excepțional.

Este un cover după Bauhaus, îmi place mai mult decât originalul.

Acum o sa ma dau mare si o sa postez cateva piese ale unor trupe romanesti vazute pe viu anul asta . Cele mai multe , culmea , le-am putut vedea chiar la mine in oras , cam la 200 de metri de blocul meu . Si dupa ce ca n-a trebuit sa ma deplasez , am platit si niste bilete obscen de ieftine . Probabil ca vedete pe care le putem auzi non-stop pe radiourile comerciale nici nu s-ar apleca sa ia de jos sume cu care artisti adevarati sunt platiti pentru doua , sau mai multe , ore de cantat live . In sfarsit , asa-i lumea asta ...

KEMPES - Suflet amar

Probabil previzibil, cel mai mult mi-a plÄcut NegurÄ Bunget (chiar Či delirul din versuri are farmecul lui :) )

Nici Bucovina nu sunÄ rÄu.

Probabil previzibil, cel mai mult mi-a plÄcut NegurÄ Bunget (chiar Či delirul din versuri are farmecul lui :) )

Nici Bucovina nu sunÄ rÄu.

De nu i-o da prin minte sa participe la concursul nostru :secret: , ca nici pe 007 n-am reusit sa-l dau jos, tot acolo sta cocotat... :think: