Jump to content
Vesperala Forum

Lumea femeilor


malitzia

Recommended Posts

dar daca trebuie sa faca asta zilnic :doh: e ceva de groaza :imao:

te obisnuiesti .. ideea e daca se obisnuieste si partenerul sa te vada cu 2 fete :lol:

 

Machiajul este o parte nesemnificatva ...frumusetea interioara conteaza cel mai mult. :mousquetaire:

corect dar no ... primul contact e cel vizual pana la urma :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

corect dar no ... primul contact e cel vizual pana la urma :rolleyes:

 

 

Frumusetea "interioara" este acel ceva care deschide poarta sufletului ...contactul vizual acolo trebuie sa ne uitam prima oara , daca ne este permis.

Frumusetea care nu face riduri este aceea care tine de intelepciune, de iubire, de daruire celor din jur

Am intalnit si oameni seci care puneau pret pe ambalaj mai mult decat pe ceea ce era dincolo de el, dar si persoane care prin blandetea, onestitatea, caldura lor au ramas in sufletul meu.

Omul frumos este acela care stie sa primeasca cu bucurie fiecare clipa care i-a fost daruita, ca are nasul lung sau stramb, picioare lungi sau scurte, omul frumos va avea mereu un zambet cuceritor, o privire calda, o atitudine pozitiva in fata vietii. Iar acest tip de frumusete nu piere niciodata si il claseaza in randul celor frumosi pentru totdeauna.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pai unul frumos sa arate natural si sa te faca sa arati suuuper....eu nu cred ca te-ai plictisii :rolleyes:

 

 

:flowers: Posibil :kiss_the_star: dar unde va mai fi distractia?Exemplu:am avut o activitate cu copii si m-am machiat in forma de aripi de fluture;era o activitate despre zane :fairy: si dupa spusele sotului sunt femeia cameleon :lol: :lol: :lol: ,la fiecare tinuta am cate un stil de machiaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nu e femeie, dar nici barbat si cred ca nici pe Eva nu o facut-o din coasta lui Adam :lol:

 

Oricum tocurile nu sunt bune pt sanatate, se pare ca femeile au o tendinta sado-masochista cu propriul corp, se supun la epilat , merg pe cuie de 12 cm, haine stramte doar pt ca sunt la moda, se ard la soare sau la solar, fac tot felul de chestii ciudate :hm:

Link to comment
Share on other sites

ma rog, in legatura cu tendinta sado-masochista nu cred ca la capitolul epilat se intra in aceasta categorie. Oare cat de "bine"s-ar simti un barbat cand ia la brat o mana la fel sau chiar mai paroasa ca a lui?!

 

Si ma rog, nu cumva Dumnezeu a facut destule ciudatenii in Univers ca sa-l consideram, Femeie? :convers:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...