Jump to content
Vesperala Forum

Ce nota ne acordam azi ca stare de spirit?

Recommended Posts

• Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2. Ma doare capul, am extrasistole, si, in conditiile astea, trebuie sa ma apuc de curatenie. Curatenie pe care sigur nu o termin azi, dar macar sa o incep. Daca as avea servitori, i-as trece pe ei la partea de executie si eu numai as da comenzile. :girlcry: Pentru ca tot sunt istetica, eu sa fiu responsabila de partea cu capul si cu sefia. :girl:

7. Azi am condus pe gheata groasa de o palma. N-am mai facut asta de acum vreo cinci ani (vreme la care sufeream de inconstienta crasa) si mi s-a explicat de o suta de ori inainte ca eu pun franele tarziu, ca intru cu viteza in intersectii si ca trebuie sa fac altfel ca sa n-o mierlesc in aceasta frumoasa zi. Am primit vreo 10 telefoane cu esti bine?ai ajuns? . Asta printre dezavantajele unicului mosternitor. Dar hei, am condus pe gheata? Am condus!

Edited by Yelle

Pe vremuri mă dădeam cu Trabantul pe gheață, era bestial. Bine, într-o piațetă mai măricică, nu pe străzi de-astea aglomerate. Când veneam acasă mai făceam un titirez la colț, era bestial. Și cealaltă distracție era să sar peste șine la Macul de la Buzești. Acolo dacă veneam pe dreapta, șinele erau destul de sus, băgam viteză și mă desprindeam puțin de sol. Bine, și asta mergea tot numai pe trafic mic, altfel erau tot soiul de mârlani care încetineau și treceau ușurel peste șine, n-aveam loc să-mi iau avânt. Îmi luau toată plăcerea. Iar uneori erau taximetriști parcați acolo, chiar unde aș fi vrut să aterizez :( Câte capete în tavan am dat acolo :) A fost fain Trabantul, l-am ținut până s-a rupt... Sînt puțin nostalgic, mi-aș lua unul și acum dacă aș avea puțin timp să-l bibilesc.

10 :D: