Jump to content
Vesperala Forum

Consider ca am conlucrat la ridicarea nivelului acestui forum

Recommended Posts

Nu mi-a placut nici o melodie, dar nu am gasit rubrica sa votez.

Si in timp ce cautam, mi-a sarit in ochi ceva ce spune multe :

Ce melodie va placut ?!

Rusinos.

O data pentru cel care a scris, a doua oara pentru cei care au vazut si nu au semnalat.

Cu asta consider ca am conlucrat la ridicarea nivelului acestui forum.

Rusinos.

O data pentru cel care a scris, a doua oara pentru cei care au vazut si nu au semnalat.

Cu asta consider ca am conlucrat la ridicarea nivelului acestui forum.

conlucrare să fie a-ţi arăta superioritatea?

cum la orice magazin, ni se cere cu nonsalanta cite 2000 de lei vechi (0.20 ron)

....probabil exista si alte semnale de acest fel, dar acest forum, este foarte citit ....

ruşinos pentru cine stă să dea lecţii.

next time, mută-te pe topicul cu gramatică.

fiecare scrie cum se pricepe, ironia şi bătaia de joc nu sunt acceptate aici. noi înţelegem altceva prin conlucrare.

Nu mi-a placut nici o melodie, dar nu am gasit rubrica sa votez.

a vota nu e o obligaţie, ci un drept.

dacă nu îţi place nimic, nu votezi.

Multumesc pentru tot.

Dar o greseala nu seamana cu alta.

Si daca voi credeti ca lectiile sint pentru voi, sinteti exact ca in semnatura mea, partea cu mediocritatea.

Acum in loc sa-l aducem printre cei buni pe cel care a gresit, ii dam in cap celui care stie ?

In sfirsit, intr-o comunitate unde nu exista diferende de opinie nu e locul meu, consider o monotonie care nu aduce nimic constructiv.

Iar daca cineva nu accepta critici, nu va evolua.

Multumesc pentru tot.

Dar o greseala nu seamana cu alta.

Si daca voi credeti ca lectiile sint pentru voi, sinteti exact ca in semnatura mea, partea cu mediocritatea.

Acum in loc sa-l aducem printre cei buni pe cel care a gresit, ii dam in cap celui care stie ?

In sfirsit, intr-o comunitate unde nu exista diferende de opinie nu e locul meu, consider o monotonie care nu aduce nimic constructiv.

Iar daca cineva nu accepta critici, nu va evolua.

ca să poţi da lecţii trebuie ca tu să nu greşeşti

la intrarea pe forum nimeni nu a bifat că este elita, cred că noţiunea de mediocritate se referă la fiecare dintre noi :) excepţie Einstein, Eminescu şi Gauss...

nu suntem aici ca să ne educăm unii pe alţii sau să fim educaţi, ci ca să ne simţim bine. cine doreşte să afle mai mult pentru autoperfecţionare, intră pe topicele dedicate chestiunilor respective. cum spuneam, există topice despre chestiunile gramaticale.

ca să spui că un om nu acceptă critici trebuie mai întâi să îl critici şi apoi el să reacţioneze. tu nu m-ai criticat, iar reacţia mea s-a referit la faptul că nu doresc certuri între prietenii mei. aveţi toţi acelaşi statut indiferent de numărul de diplome pe care le-aţi colecţionat. iar reputaţia aici se câştigă prin ce faci, nu prin numărul celor criticaţi.

conlucrare să fie a-ţi arăta superioritatea?

ruşinos pentru cine stă să dea lecţii.

next time, mută-te pe topicul cu gramatică.

fiecare scrie cum se pricepe, ironia şi bătaia de joc nu sunt acceptate aici. noi înţelegem altceva prin conlucrare.

a vota nu e o obligaţie, ci un drept.

dacă nu îţi place nimic, nu votezi.

asta mi-a placut

:bravo: Vesp

Uite ce e :

Ca sa stii sa vorbesti si sa scrii corect romaneste nu-ti trebuie diploma.

In al doilea rind, toata lumea greseste, chiar si eu, dar asta nu ma impiedica sa semnalez o greseala.

Singurul lucru rau, este in reactia celui care a facut greseala.

Corect ar fi fost sa spuna, da, nu se mai repeta, am mai invatat ceva.

dar nu, noi sintem si fuduli pe deasupra si sarim de fund in sus...

Iar daca eu o sa mai stau pe acest forum, o sa semnalez de cite ori vad o greseala, fie ca primesc warn de la stelist pe motiv ca sint offtopic.

asta mi-a placut

:bravo: Vesp

:( nu, important nu e să răspundem la fel...:resent:

Singurul lucru rau, este in reactia celui care a facut greseala.

Corect ar fi fost sa spuna, da, nu se mai repeta,am mai invatat ceva.

dar nu, noi sintem si fuduli pe deasupra si sarim de fund in sus...

Iar daca eu o sa mai stau pe acest forum, o sa semnalez de cite ori vad o greseala, fie ca primesc warn de la stelist pe motiv ca sint offtopic.

1. lipsesc ":" şi ghilimele cred

2. vroiai să spui chiar dacă?

Cel care a greşit şi la care faci referire nu a reacţionat în niciun fel (încă nu a intrat în forum azi) şi nu va avea nicio reacţie probabil. Nu el a sărit în sus, ci eu. Aşa că singurul lucru rău descoperit de tine nu există.

Observi ca pe mine nu ma deranjeaza sa fiu corectat ?

As mai adauga ca nici macar nu am gresit, dar sint diplomat si nu insist.

Cit despre greseala semnalata, nici nu ma asteptam ca cel in cauza sa raspunda, ma asteptam ca un SM sau admin sa faca corectura si sa nu se scuze ca nu au intrat pe acel forum.

ma asteptam ca un SM sau admin sa faca corectura si sa nu se scuze ca nu au intrat pe acel forum.

Fiecare are dreptul să scrie cum doreşte. Regulamentul nu prevede obligativitatea scrierii fără greşeli gramaticale, deci nu există motive să editeze cei din echipa de moderare.

Eu corectez uneori ceea ce scrie un administrator sau supermoderator în cazul în care văd ceva greşit, tocmai ca să evit flame de genul celei deschise de tine, nu ca să îi dau lecţii. :smile:

Eu sunt cea care a ales membrii echipei de moderare şi am avut în vedere doar ataşamentul lor faţă de forum. Acest criteriu m-a ajutat să vă pun la dispoziţie o echipă de moderatori pe care testele de gramatică nu v-o puteau crea.

Şi cu asta am încheiat. Restul observaţiilor referitoare la gramatică îşi au locul aici:

http://www.vesperala.com/index.php?showtopic=5201

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...