Jump to content
Vesperala Forum

Metode de a comunica cu ingerii.


Recommended Posts

Multi vor sa comunice cu ingerii lor, dar stati .. apare o intrebare. Aceasta este una ... comuna , si suna cam asa " CUM?" .. am cateva metode, din auzite, se spune ca sunt bune, reale, functioneaza, dar eu de incercat, deocamdata nu am incercat. Va scriu eu o metoda:

 

Ai nevoie de un loc linistit unde sa nu te intrerupa nimeni.

Trebuie sa stapanesti o metoda de relaxare.

 

1.Relaxeaza-ti mintea si corpul cat de mult poti

2.Imagineaza-ti o plaja pustie, marea fiind in partea stanga

3.Vizualizeaza-te pe plaja inconjurat de o lumina alba

4.Intra usor in apa pana ajungi sa mergi pe fundul marii

5.Cand esti sub apa urcate pe un delfin si in timp ce iese la suprafata sa inspire oxigen spune asta in gand:

"Zbor si ma scufund...." repeta asta 2-3 min

6.Imagineaza-ti cum stai pe delfinul care iese din apa si zboara spre o camera alba

7.Cand ai ajuns la acea camera uite-te la usa ei....anaizeaza textura ei...dupa care o vei deschide si cand vei intra vei vedea o camera mica, alba fara ferestre doar cu o masa si doua scaune in mijloc.

8.Asaza-te pe unu dintre scaune si spune asa:

 

"Imi invoc ingerul sa apara acum in acesta camera"

sau

"Invoc ghidul meu spiritual sa intre in campul meu vizual"

 

Dupa ce apare saluta-l, multumestei ca a venit, intreaba-l cum il cheama, cum se simte...vorbeste ca si cum ai vorbi cu un amic....ial usor nu il intreba din prima numerele la lotto :imao: dupa cateva sedinte il vei putea intreba ce vrei deocamdata fa cunostinta......

 

Am gasit un site care sper sa va fie de folos...

 

Am sa va mai dau un site, dar ceva mai tarziu, pentru ca i-am uitat numele :read:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:rolleyes:

 

să înţeleg că nu îţi prea pasă cine se mai arde, cât timp nu e vorba de tine

 

:lol: eu zic să nu vă apropiaţi cu paranormalul de religie, n-aş vrea să văd pe aici pe careva chemând pe scaraoţchi. :evil: nu de alta dar îl aduc instantaneu, cu butoane cu tot :who:

Link to comment
Share on other sites

:lol: eu zic să nu vă apropiaţi cu paranormalul de religie, n-aş vrea să văd pe aici pe careva chemând pe scaraoţchi. :evil: nu de alta dar îl aduc instantaneu, cu butoane cu tot :who:

:imao: sa speram ca nu se gandeste nimeni la asta

Link to comment
Share on other sites

:imao: Nu-i vorba ca nu imi pasa, dar cine vrea sa incerce sigur e constient de tot ce i se poate intampla.

 

Uite eu de exemplu nu am cunostinte in domeniu, si sa spunem ca m-ar tenta asa o incercare. Nu stiu ce se poate intampla rau. Deci? ce se poate intampla rau?

Link to comment
Share on other sites

:huh: religia exclude vrăjile. cel puţin cea ortodoxă.

 

Pai nu se specifica nicaieri ca ar fi vorba de o vraja. De asta spun. Mi s-ar parea normal sa scrie si care sunt riscurile. Nu postezi o tehnica de genul asta, fara sa mentionezi ce riscuri ar putea sa apara, ca or mai fi si altii care nu se gandesc. O iau de buna, pur si simplu. Ca la un medicament. Spui si indicatiile, dar si efectele adverse, sau secundare.

Link to comment
Share on other sites

:) vezi, eu aici am o mare problemă. Pentru că nu cred în vrăji şi incantaţii, mi-e greu să spun cuiva să spună reacţiile adverse.

eu privesc textul respectivca pe apa de ploaie: inodor, incolor, insipid, deci inofensiv.

 

e drept că minţile mai slabe pot să creadă... poate nu ar strica un topic pinned care să le facă nişte recomandări celor ce citesc, măcar de a nu încerca lucrurile pentru care nu sunt pregătiţi... :huh:

Link to comment
Share on other sites

:) vezi, eu aici am o mare problemă. Pentru că nu cred în vrăji şi incantaţii, mi-e greu să spun cuiva să spună reacţiile adverse.

eu privesc textul respectivca pe apa de ploaie: inodor, incolor, insipid, deci inofensiv.

 

e drept că minţile mai slabe pot să creadă... poate nu ar strica un topic pinned care să le facă nişte recomandări celor ce citesc, măcar de a nu încerca lucrurile pentru care nu sunt pregătiţi... :huh:

 

Da, la asta m-am referit si eu.

Link to comment
Share on other sites

Cryss cei care fac aceste metode nu stiu cat de bine intentionati sunt si desigur nu vor zice riscurile. Poti ramane prins in lumea in care intri, sa te intalnesti cu tot felul de entitati de vibratie joasa ...

Link to comment
Share on other sites

Cryss cei care fac aceste metode nu stiu cat de bine intentionati sunt si desigur nu vor zice riscurile. Poti ramane prins in lumea in care intri, sa te intalnesti cu tot felul de entitati de vibratie joasa ...

 

Uite .. eu chestiile astea nu le stiu. Nici nu am zis ca ma apuc sa fac incantantii sau alte alea. Am presupus doar. De asta nu mi s-a parut normal sa scrie tehnica aia, fara sa se precizeze si niste riscuri.

 

Sau macar sa se specifice ca iti trebuie o anumita pregatire, o anumita initiere in astfel de lucruri, sa stii la cce sa te astepti. Nu oricine le poate face.

Link to comment
Share on other sites

Uite .. eu chestiile astea nu le stiu. Nici nu am zis ca ma apuc sa fac incantantii sau alte alea. Am presupus doar. De asta nu mi s-a parut normal sa scrie tehnica aia, fara sa se precizeze si niste riscuri.

 

Sau macar sa se specifice ca iti trebuie o anumita pregatire, o anumita initiere in astfel de lucruri, sa stii la cce sa te astepti. Nu oricine le poate face.

 

Desi eu nu cred in vraji si tot felul de prostii de acest gen, am vazut oameni nepregati care s-au apucat de tot felul de practici esoterice si rezultatul nu a fost unul vesel. Esoterismul este practicat de initiati, care stiu pe ce drum calca. Fiecare religie are partea sa de esoterism. Si stiinta avea pe vremuri. Din aceasta cauza religia interzice magia: pentru a-i proteja pe cei care habar nu au cu ce se manaca esoteristul de nebunie si alte rezultate negative.

Edited by malitzia
Link to comment
Share on other sites

Nu exista niciun risc. :)

 

Ca sa se poata comunica cu ingerii, in primul rand ei TREBUIE sa existe.

Iar pana cand aceasta conditie nu este verificata, totul este ... literatura.

 

NightShift, parca esti Toma. :lol: Pai multi preoti , calugari etc. sustin ca vad ingeri. Sunt dusi cu pluta toti? Sau folosesc halucinogene? Este si asta o posibilitate.

Link to comment
Share on other sites

Nu exista niciun risc. :)

 

Ca sa se poata comunica cu ingerii, in primul rand ei TREBUIE sa existe.

Iar pana cand aceasta conditie nu este verificata, totul este ... literatura.

de unii este verificata existenta lor :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nu neg asta. :) Dar tu, Malitzia, cum decizi in care povesti sa crezi?

Dupa ce criteriu stabilesti ca 'Hansel si Gretel' este doar o poveste, iar comunicarea cu ingerii NU ? :hm:

 

Pai in functie de experienta personala in primul rand. Apoi tin cont si de intuitie. Incerc si logic, dar asta sigur nu merge in domeniile astea. Da, cred ca sunt mai multi factori. Un exemplu : Mereu m-am intrebat daca exista preoti cu " har" sau aceasta este doar o meserie ca oricare alta. Am avut norocul sa cunosc doi preoti carora le simteam energia. Este greu sa explici astfel de chestii unei persoane care nu crede in asa ceva. Din acest motiv nu incerc sa conving pe nimeni. Fiecare are drumul sau si cand va fi pregatit pentru astfel de experiente , le va avea.

 

Mie imi place modul tau logic de a cantari fiecare lucru. Eu n-as putea niciodata. Mereu trebuie sa si simt.

Link to comment
Share on other sites

Multi vor sa comunice cu ingerii lor, dar stati .. apare o intrebare. Aceasta este una ... comuna , si suna cam asa " CUM?" .. am cateva metode, din auzite, se spune ca sunt bune, reale, functioneaza, dar eu de incercat, deocamdata nu am incercat. Va scriu eu o metoda:

 

Ai nevoie de un loc linistit unde sa nu te intrerupa nimeni.

Trebuie sa stapanesti o metoda de relaxare.

 

1.Relaxeaza-ti mintea si corpul cat de mult poti

2.Imagineaza-ti o plaja pustie, marea fiind in partea stanga

3.Vizualizeaza-te pe plaja inconjurat de o lumina alba

4.Intra usor in apa pana ajungi sa mergi pe fundul marii

5.Cand esti sub apa urcate pe un delfin si in timp ce iese la suprafata sa inspire oxigen spune asta in gand:

"Zbor si ma scufund...." repeta asta 2-3 min

6.Imagineaza-ti cum stai pe delfinul care iese din apa si zboara spre o camera alba

7.Cand ai ajuns la acea camera uite-te la usa ei....anaizeaza textura ei...dupa care o vei deschide si cand vei intra vei vedea o camera mica, alba fara ferestre doar cu o masa si doua scaune in mijloc.

8.Asaza-te pe unu dintre scaune si spune asa:

 

"Imi invoc ingerul sa apara acum in acesta camera"

sau

"Invoc ghidul meu spiritual sa intre in campul meu vizual"

 

Dupa ce apare saluta-l, multumestei ca a venit, intreaba-l cum il cheama, cum se simte...vorbeste ca si cum ai vorbi cu un amic....ial usor nu il intreba din prima numerele la lotto :imao: dupa cateva sedinte il vei putea intreba ce vrei deocamdata fa cunostinta......

 

Am gasit un site care sper sa va fie de folos...

 

Am sa va mai dau un site, dar ceva mai tarziu, pentru ca i-am uitat numele :read:

 

Tu ai reusit? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...