Jump to content
Vesperala Forum

Schimbarea culorii ochilor


Recommended Posts

Am vazut multe persoane care folosesc lentile de contact... Ma gandeam de ce nu incearca altceva..? . Am sa va dau o metoda de a va schimba culoarea ochilor.. Unii spun ca este o vraja..dar ... ::

 

 

Vraja pentru schimbarea ochilor este doar o iluzie.Pentru schimbarea ochilor trebuie sa apara o schimbare in interior deoarece ochii sunt oglinda sufletului.

 

Steps:Inchide ochii.Umpleti mintea cu culoarea actuala a ochilor tai.Treptat schimba culoare in cea pe care o doresti.Vizualizeaza cum acea lumina ca o raza trece prin ochii tai shimbandu-le culoarea.Vizualizeaza ochii primind culoarea.Tine aceasta vizualizare cel putin 15 minute.Se repeta pentru a nu-si pierde din putere.Pentru cei care te cunosc foarte bine nu prea va avea efect deoarece este fascinatie,dar pentru straini va avea.

 

Sursa:Christian Miriam Dikol - Carte de vraji 1

Link to comment
Share on other sites

Am inteles si tocmai de aceea o consider o joaca periculoasa doar ca sa-ti schimbi culoarea. Nu stiu cat e de posibil facand aceasta practica. Intelegeam sa invoci cate una ala ca sa capeti o putere ceva util, dar asa ...

Link to comment
Share on other sites

O putere si o credinta extraordinara... hai sa nu exageram. Trebuie sa stapanesti un exercitiu de meditatie pentru a te putea relaxa, si sa crezi in ceea ce faci... Sunt cazuri in care cei care nu credeau incercau, si reuseau. Depinde.

Link to comment
Share on other sites

Reuseau sa schimbe ceva fizic la ei fara sa aiba incredere in asta? Doar daca le-a fost dat ca prin asta sa se trezeasca si sa vada ca exista si altceva in afara de lumea asta fizica, dar in rest nu reusesti nimic fara credinta.

Link to comment
Share on other sites

Citeste la inceput. Nu e vraja. E o iluzie, care poate functioneaza... spun unii care au incercat.

Bine-nteles ca am citit de la inceput; insa afirmatiile sunt contradictorii. Nu ma apuc sa definesc fizic notiunea de culoare, cu spectre vizibile, lungimi de unda, si nanometri. Dar atunci cum explici ca un observator vede fenomenul intr-un fel, iar celalalt in alt fel? Sau sa intreb altfel: Ce fel de fenomen fizic este acela care poate fi observat doar de NECUNOSCATORII obiectului a carui culoare (cica)-se schimba?

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt multumita de culoarea mea, si nu vreau sa incerc:D:. In schimb altii au spus ca functioneaza... NU STIU. De fiecare data strainii iti vad culoarea ochilor diferita, cel putin la mine si la cativa prieteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...