Jump to content
Vesperala Forum

Ce mâncam la micul dejun?


vesperala

Micul dejun  

21 members have voted

  1. 1. Mâncaţi dimineaţa?

    • da, mereu
      9
    • nu, niciodată
      4
    • uneori
      8


Recommended Posts

Ceva tarine cu caviar, pate de foie gras, d-astea de nu mananca nimeni. :feed:

 

Ce zici, domn'e, ca mananci acolo, :confused: ca-ncepe sa-mi dea tarcoale o pardalnica de invidie... :sadwalk: Fii mai explicit, in ce timp si-n care loc?!! :o:

 

In alta ordine de idei, lasati-o mai moale cu infulecatul, ca n-o sa mai intrati in hainele vechi si-o sa umblati peticiti in fel si chip, fiti si voi patrioti, pai noi cum o sa mai iesim din criza ghiftuiti numai cu caviar si icre de Manciuria, ceapa si castravete de ce nu mancati? :ang:

 

Link to comment
Share on other sites

Ce zici, domn'e, ca mananci acolo, :confused: ca-ncepe sa-mi dea tarcoale o pardalnica de invidie... :sadwalk: Fii mai explicit, in ce timp si-n care loc?!! :o:

 

In alta ordine de idei, lasati-o mai moale cu infulecatul, ca n-o sa mai intrati in hainele vechi si-o sa umblati peticiti in fel si chip, fiti si voi patrioti, pai noi cum o sa mai iesim din criza ghiftuiti numai cu caviar si icre de Manciuria, ceapa si castravete de ce nu mancati? :ang:

La micul dejun. De la prietenii mei, la Moulin Rouge.

 

Iar loc, la mine aici in cartier. :tease:

Adresa : 82 Boulevard de Clichy 75018 Paris, France

 

Cat despre haine..:no: nu'i problema, mai peticit de atat nu se poate, si asa spun astia ca sunt in pas cu moda, ca ma port " en vogue" vintage. :imao:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 11 months later...

Inainte, mereu cafea. Acum, mereu lapte cald. Cu cacao, cu paine si unt, cu miere, telemea, branza de burduf, pasta de peste, pate, oua, una din astea. Singura constanta e lapticul, ca, la varsta mea, sunt in crestere. :haha:

Mananc dimineata, la pranz, seara si doua gustari. Nu vreau sa-mi tulbur dezvoltarea. :P:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...