Jump to content
Vesperala Forum

Crin Antonescu este noul presedinte PNL


pufonel

Recommended Posts

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-550796...sedinte-pnl.htm

 

Credeti ca se va schimba ceva in interiorul acestui partid? Eu sper sa faca in sfgarsit opozitie constructiva, pentru ca pana acum nu a fost decat gargara. Toata lumea ar avea doar de castigat din asta, in primul rand partidul, care ar recastiga teren in sondaje.

Link to comment
Share on other sites

Sincer, cred că au greşit :)

 

Crin Antonescu e doar genul rebel fără cauză , nu şi un bun organizator... E un lider de ocazie, scos din buzunar de cineva care să săturase de Tăriceanu.

 

Tăriceanu a fost un prim ministru lamentabil, dar pnl a avut de câştigat ca imagine cu el ca lider de partid. Prestanţa, vocabularul elevat :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tăriceanu Prestanţa, vocabularul elevat :)

Vocabular elevat ? :lol: Nu mai stiu de cate ori l-am auzit cu "care" in loc de "pe care"

Personal,nu ma intereseaza cine este presedinte PNL. Ori ca este Crin,Calin sau Patriciu,tot aia. Guvernarea PNL a fost una ratata,iar acest lucru se observa si in sondaje. Sper sa ramana cat mai mult timp in opozitie.

Link to comment
Share on other sites

Vocabular elevat ? :lol: Nu mai stiu de cate ori l-am auzit cu "care" in loc de "pe care"

Personal,nu ma intereseaza cine este presedinte PNL. Ori ca este Crin,Calin sau Patriciu,tot aia. Guvernarea PNL a fost una ratata,iar acest lucru se observa si in sondaje. Sper sa ramana cat mai mult timp in opozitie.

Fă o comparaţie între discururile lui şi ale lui Emil Boc...

Boc nici numele lunilor anului nu le pronunţă cu accent corespunzător.

Ei bine da, Tăriceanu e unul dintre prim miniştrii cu vocabular elevat pe care i-am avut. A mai fost Petre Roman.

Doar că la Roman nu se mira nimeni, era profesor universitar.

Tăriceanu era fotomodel, cum să nu te miri şi să nu apreciezi felul său autodidact?

Link to comment
Share on other sites

Fă o comparaţie între discururile lui şi ale lui Emil Boc...

Boc nici numele lunilor anului nu le pronunţă cu accent corespunzător.

Ei bine da, Tăriceanu e unul dintre prim miniştrii cu vocabular elevat pe care i-am avut. A mai fost Petre Roman.

Doar că la Roman nu se mira nimeni, era profesor universitar.

Tăriceanu era fotomodel, cum să nu te miri şi să nu apreciezi felul său autodidact?

 

Aici sunt de acord cu tine Vesperala.

 

Vocabular elevat ? :lol: Nu mai stiu de cate ori l-am auzit cu "care" in loc de "pe care"

Personal,nu ma intereseaza cine este presedinte PNL. Ori ca este Crin,Calin sau Patriciu,tot aia. Guvernarea PNL a fost una ratata,iar acest lucru se observa si in sondaje. Sper sa ramana cat mai mult timp in opozitie.

 

Guvernarea PNL nu a fost deloc ratata; mai degraba guvernarea actuala, care dupa parerea mea este sub orice critica.

Link to comment
Share on other sites

Tariceanu are o singura mare buba gramaticala: asta cu "care" in loc de "pe care". Cred ca vrea sa se ia la intrecere cu Vanghelie, dar mai are mult pana sa-l ajunga la capitolul greseli de exprimare :haha: In rest vorbeste corect si coerent dpdv logic. Boc nu vorbeste cu greseli gramaticale, dar are un stil foarte repezit (ma distra la nebunie cum il imita Gyuri Pascu in Animat Planet) :lol:

 

Cat despre calitatea guvernarii PNL, cred ca a fost una mediocra, in care se putea face mult mai mult, pentru ca situatia economica era mult mai buna ca acum (se putea termina macar autostrada soarelui, daca nu Bucuresti-Brasov, si multe altele). Pentru asta, cred ca Tariceanu trebuia sa nu mai candideze la un nou mandat in fruntea PNL. Ar fi fost un gest de onoare, dar se pare ca Tariceanu nu a dat dovada de asa ceva.

 

Antonescu mi se parea promitator ca alternativa la Tariceanu, dar, dupa ce i-am auzit discursul de investitura, nu mai sunt sigur ca poate sa scoata partidul din opozitie, cu atat mai putin sa castige prezidentialele din toamna. Tot ce am vazut pana acul ma el a fost gargara ieftina. Daca nu propun solutii concrete pentru situatia actuala, si-au mancat si bruma de credibilitate pe care o mai aveau.

Link to comment
Share on other sites

Crin Antonescu deocamdata e curat la DNA, si nici avere prea mare nu poseda,

deci mai are multe de recuperat pana sa-l putem numi politician adevarat. :lol:

 

Acum serios: Tipul reprezinta o alegere OK din partea PNL. .... numai buna pentru vremuri incerte.

Dar dupa alegerile din toamna, SIGUR va fi inlocuit CU CINE TREBUIE :spiteful:

Link to comment
Share on other sites

Crin Antonescu deocamdata e curat la DNA, si nici avere prea mare nu poseda,

deci mai are multe de recuperat pana sa-l putem numi politician adevarat. :lol:

 

Acum serios: Tipul reprezinta o alegere OK din partea PNL. .... numai buna pentru vremuri incerte.

Dar dupa alegerile din toamna, SIGUR va fi inlocuit CU CINE TREBUIE :spiteful:

Adica? Patriciu? Nu cred ca o sa vrea sa fie el in prim plan. Si oricum cred ca Antonescu e omul lui. Cel putin asa a lasat sa se inteleaga. S-ar putea sa ramana mult si bine sef al PNL :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mie Crin Antonescu mi se pare o forma fara fond , o voce fara mesaj si un "liberal" al carui sufletel trage , binisor , catre stanga .

Traian Ungureanu despre Crin Antonescu :

http://traianungureanu-tru.blogspot.com/

 

In ce-l priveste pe Tariceanu , el n-a fost model de meserie . Pe la inceputul facultatii mele , l-am prins ca asistent universitar . Tipul , in nici un caz , nu-i vreun prost . In afara de problema lui cu anacolutul , problema comuna multor romani , nu prea face greseli gramaticale si cred ca este foarte coerent in exprimare .

Si mai cred ca , spre deosebire de Antonescu , chiar este liberal . Atat cat poate fi un politician roman pentru care prioritar este viitorul ( lui ) foarte apropiat , mai putin interesul public sau ideologia partidului .

Link to comment
Share on other sites

Adica? Patriciu?

Noooooo,,, da de unde! Patriciu si-a facut numarul, a devenit cel mai tare din parcare si din clipa aia il doare-n paispe.

Eu in locul lui m-as da definitv la o parte, m-as cara undeva intr-o tara bananiera, as sta la soare si nu ar mai auzi nimeni niciodata de mine. :imao:

Dar sa revenim ... eu vorbeam de alt crocodil. :D: ... mult mai periculos in clipa de fata: Motociclistul. :)

 

Apropo, ce ziceti de ultima descoperire a DNA, cea cu terenul de 226hectare din Baneasa? :spiteful:

 

Tăriceanu e unul dintre prim miniştrii cu vocabular elevat pe care i-am avut.

 

Pai incet ajungem ca UN LUCRU NORMAL sa ni se para cine stie ce calitate extra. Un bonus de care trebuie sa ne bucuram.

E chiar asa mare scofala ca un prim ministru sa nu faca greseli gramaticale sau de exprimare si sa aiba un vocabular cat de cat elevat? :huh:

Da, in Romania e mare scofala.......

 

In schimb, cand aflam ca Tariceanu cu inca vreo 2-3 prieteni au participat la tunul de 3 miliarde de euro, aproape ca ni se pare normal. :huh:

Link to comment
Share on other sites

au de patrie, virtute nu vorbeşte liberalul de ai crede că viaţa-i e curată ca cristalul? :rolleyes:

 

:pardon: îmi zici de parcă aş ţine cu Tăriceanu

nu am ţinut niciodată cu liberalii

remarcam doar o calitate pe care o are şi i-o recunosc.

da, am avut destui agramaţi prin funcţii de conducere :)

 

Link to comment
Share on other sites

Nu, nu am insinuat ca ai tine cu Tariceanu. :) Spuneam doar ca a vorbi corect si coerent, este (sau ar trebui sa fie) de la sine inteles pentru functia de prim ministru.

Sunt convins ca prin tarile cu apa calda, doar simpla aducere in discutie a acestui aspect, ridica mari semne de intrebare si este undeva la limita insultei.

 

da, am avut destui agramaţi prin funcţii de conducere :)

O, daaaa. din pacate,, DA. :sad:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...