Jump to content
Vesperala Forum

Mulţumesc, Narcisa!

Recommended Posts

• 2 months later...

Topicul era deschis acum 6 ani si astazi nu avem puterea ( cei care dorim acest lucru! ) sa o aducem pe Narcisa inapoi????????

Votati deschis aici, nu sub anonimat!

Eu, DA!

Nu vreau să scriu prea multe cuvinte - aș putea părea patetic . Așa că n-o să fac apel la absolut nimic care să-ți țintească suflețelul , o să fiu rece ca gheață . O sa aduc doar un argument de natură tehnică și egoist , totodată .

Trec aproape zilnic pe aici . De cele mai multe ori nu ma loghez pt că nu vreau sa spun nimic , sau nu am nimic de spus , sau aș spune eu ceva nasol , da’ sunt legat strans de catarg …

In sfarșit , nelogat fiind n-am acces la butonul "vezi postări noi " .. Inevitabil , profilul pe care-l vizitez să iau pulsul forumului este cel al Narcisei . Este de ajuns să-i văd ultimile postari și , in fcț de ele – de cele mai multe ori , intru , sau nu , mai departe . Mai nasol e că nu prea mai e puls ...

Narcisa , cum spuneam , n-o sa umblu la cutia cu efecte lacrimogene , desi aș avea de spus niste chestii , îți spun doar atat : nu ma face sa umplu topicul dedicațiilor poetice cu propriile-mi creații !

Nu de alta , dar lipsa evidenta de talent este compensată de o capoșenie demnă de o cauză mai bună .

Nu vreau să scriu prea multe cuvinte - aș putea părea patetic . Așa că n-o să fac apel la absolut nimic care să-ți țintească suflețelul , o să fiu rece ca gheață . O sa aduc doar un argument de natură tehnică și egoist , totodată .

Trec aproape zilnic pe aici . De cele mai multe ori nu ma loghez pt că nu vreau sa spun nimic , sau nu am nimic de spus , sau aș spune eu ceva nasol , da’ sunt legat strans de catarg …

In sfarșit , nelogat fiind n-am acces la butonul "vezi postări noi " .. Inevitabil , profilul pe care-l vizitez să iau pulsul forumului este cel al Narcisei . Este de ajuns să-i văd ultimile postari și , in fcț de ele – de cele mai multe ori , intru , sau nu , mai departe . Mai nasol e că nu prea mai e puls ...

Narcisa , cum spuneam , n-o sa umblu la cutia cu efecte lacrimogene , desi aș avea de spus niste chestii , îți spun doar atat : nu ma face sa umplu topicul dedicațiilor poetice cu propriile-mi creații !

Nu de alta , dar lipsa evidenta de talent este compensată de o capoșenie demnă de o cauză mai bună .

:bighug: Mulţumesc. Sunt convinsă că Narcisa se va bucura şi ea citind vorba ta bună.

Pentru că doar vorbele bune contează. Eu pentru ele am menţinut atâţia ani locul ăsta online,

în ciuda lipsei evidente de timp sau uneori chiar a altor probleme.

De două ori m-a sunat Big şi mereu nu am găsit vreme să-i răspund, prinsă în acest cotidian care ne macină.

Mulţumesc pentru telefon şi gândurile bune, Dan-Gabriel. Sper că eşti bine.

• 2 weeks later...

Si uite-asa, facurati voi cum facurati si ma scoserati vinovata de trei ori. Si cand stau si cuget ca nu m-am abatut cu nici macar un pas mic de la litera legii, voi ati facut Constitutia schioapa si cu gaurele , ce-s eu de vina ca m-am strecurat printre ele ca tot olteanul destept? S-o luam pe bucatele:

- La punctul 1 , alineatul 1 , Regulamentul ala din capul trebii zice ca , daca un user e banat, nefericitul ramas nu trebuie facut sa se simta vinovat, cu alte cuvinte sa se simta mai rau decat cel plecat si dus in treaba lui cateva zile.

- La treaba cu votul, iar sunt alba ca zapada, Big a comis-o, Big sa raspunda de ce n-a masluit si el cateva voturi, cum adicatelea, prietene Big, daca ai vazut ca nu creste cozonacul , ca unii voteaza tacit negativ , altii cu degetul mijlociu in sus, niscaiva votanti de prin Teleorman nu puteai si tu sa aduci, te-ai zgarcit sa platesti autobuzul, este? Pai, dragii mei, daca votul vostru ar fi putut schimba ceva, cine credeti cA v-ar mai fi lasati sa votati :D: ? Pentru mine doar eu aveam dreptul de a decide. Si , oricum am lua-o, votul la vedere incalca procedura de vot, pentru ca se prevede ca votul sa fie secret, dragul meu Big. Votantii absenti au iesit in pierdere , au ratat ocazia de-a-mi taia numele cu pixul,de-a ma injura , de-a desena ceva sugestiv, adica un mic protest cat de cat reconfortant.

Acum , serios vorbind, n-am stiut nimic despre intentia lui Big de-a initia un vot, cu atat mai mult cu cat il rugasem sa nu intreprinda nimic, intrucat eu nu din cauza lui Yelle imi luasem picioarele la spinare , ci taman din cauza reactiei colectivului. Iar la plecare rugasem sa nu mi se mai amintesca numele pe forum, tocmai pentru a evita divizarea acestuia si reactia lui Mithras. Nu neg insa ca m-am simtit penibil la faza cu votul. Eu n-as fi reactionat ca voi, din moment ce se ivise o astfel de situatie jenanta pentru mine. Dar asta este alta tema de discutie, suferinta se simte diferit.

-Nici la inchiderea forumului n-am avut nicio contributie, ca si voi m-am trezit cu usa inchisa in momentul in care am incercat sa-i transmit un mesaj Vesperalei. Cat despre cearta cu Mithras, in contextul respectiv era cat se poate de previzibila. N-am stiut , n-am citit , nu pot sa comentez, asa ca impart si eu cacialmaua in doua parti egale si zic precum Solomon: si tu ai dreptate, si tu ai dreptate.

Nu doresc inchiderea definitiva a forumului din cauza mea, ca nu sunt eu buricul pamantului. Prin urmare, daca mai este vreun user purtator de stele prin zona , spor!

Catalin, Adrian, multumesc!

Narcisa

ce faci? eu nu stiu cum mai merg treburile pe acilea :P:

Mami, ce sa fac, dau din gura sa nu mi-o ia ceilalti inainte. Cat despre treburi, le-am gatat , le-am impachetat si ne pregatim pentru intrarea in insolventa. :bighug:

:hugs: Narcisa , sa nu mai pleci ca vin la tine si ...........punem de clatite :clatite:

Vai de capul meu, Adrian, dupa ce ca vii calare pe coada maturii in locul unei decapotabile , mai vii si cu faina si cu borcanul cu gem de prune in buzunar sa facem clatite, desertul saracului :resent: ? Pai, cu Mithras cum crezi tu c-am trait , nu tot cu anteriul peticit?

:rolleyes: Deci apăru...

Bun aşa. :boogie:

Pai, daca m-ai santajat si m-ai bagat in gura oamenilor, ce era sa fac, s-astept falimentul :clepsidra: ? Iote ca venii, sa va vad ce faceti cu mine, ca intre timp m-am emancipat si mi-au crescut pretentiile.