Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a bucurat azi?

nigh rider
 Share

Recommended Posts

Elevii carora le sunt diriginta mi-au inveselit ziua azi. Sunt destul de stricta cu ei, au pedepse de executat atunci cand intarzie, sa zicem ca fiind ai mei, am pretentii ceva mai mari de la ei.

Iata ce mi-au scris azi pe foaie de hartie frumos impodobita, am uitat sa mentionez ca am 23 de fete in clasa:

Azi e zi de sarbatoare

Va uram zile cu soare

Si in semn ca va iubim

Sanatate va dorim.

Si in graba v-am ruga

Unghii colorate de-am avea,

Rujate, strident machiate

In culori amestecate

Si cu blush in obrajor

Cum ne place tuturor.

• Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pufiţa mea tocmai e în durerile facerii...

are deja pui... :o: nu ştiu câţi sunt, lumina e slabă şi am stat departe să o las liniştită, dar se aude mieunat :unsure:

• 2 weeks later...

Azi am fost placut surprinsa de vizita la scoala a doi fosti elevi de-ai mei, le-am fost diriginta si ne leaga multe, bune si rele deopotriva, dar asta face parte din ciclul firesc al vietii. Acum sunt studenti in Bucuresti si nu-i mai vazusem din iunie 2009, primul lucru pe care mi l-au zis a fost: D-na diriginta, sunteti la fel. :lol: E de bine sau de rau? am zis.

Mi-a fost drag ca au venit sa ma vada, fie si pentru 10 minute.

Ca e sfarsit de luna, gata cu targetele..zilele urmatoarele ma odihnesc si sarbatoresc Pastele..

• 1 month later...

M-am bucurat cand m-au trezit astazi dimineata 3 fosti colegi de liceu. Au venit pe la 8 dimineata sa bem cafeaua cica. :lol: Au venit fara sa fie invitati si cu toate ca eram rupt de somn m-am bucurat ca nu m-au uitat.A fost placut.

Edited by piko

Azi am mers in excursie impreuna cu elevii olimpici la un spectacol de pian la Craiova. Excursia a fost premiu pentru performantele lor la invatatura, din partea inspectoratului.A fost putin obositor din cauza drumului, insa mi-a facut o deosebita placere sa-mi petrec ziua impreuna cu ei. Niste copii deosebiti. :hatoff: