Jump to content
Vesperala Forum

E-Ticket


gabriel

Recommended Posts

Nu demult seful meu mi-a cumparat un bilet la avion dus intors , la cumparat online a platit cu cardul ,

A primit si comfirmare ca biletul reverzarea s-a facut

Eu stiu in trecut cand mi-am cumparat bilet la avion , agentul de unde in obtineam bilet imi dadea si o foaie cu datele zborului,care zic eu ca era bilet

Acum cumparand online nu primsesc nici o foaie cu detalii de zbor ci doar sunt bagat in baza de date (am doar nr zborului si terminalul)

Cica ar trebuie sa merg la aeroport doar cu pasaportul si doar numele fiind important

 

Ai rog pe cei care au mai avut cumparate bilete online , si au fost la aeroport doar cu pasaportul , sa imi zica si mie daca e bine sau ce trebuie facut

 

Multumesc :hatoff:

 

Urgent

Link to comment
Share on other sites

Nu.

 

Daca ai cumparat biletul, trebuie sa primesti in mail un cod. Cu pasaportul si codul cu pricina te prezinti la check in. Numai numele nu este de ajuns.

 

depinde de la ce firma.

Daca e de blue iti trebuie codul de rezervare.

Oricum, acum cam toti au bilete electronice.

Te duci cu pasaportul si esti imbarcat

 

In afara de Tarom cred ca am zburat cu toate firmele. Toate iti dau un cod. Numai sa nu se fi schimbat ceva in ultima luna.

Link to comment
Share on other sites

Eventual scoti la imprimanta biletul ce l-ai primit pe mail. Dar nu te intreaba nimeni de ele in aeroport. Le trebuie doar buletinul, eventual si pasaportul.

Eu cand am zburat a trebuit sa reconfirm zborul cu 24 de ore inainte si mi-au cerut bookingul. In rest in aeroport doar buletinul.

Edited by samsara
Link to comment
Share on other sites

Eventual scoti la imprimanta biletul ce l-ai primit pe mail. Dar nu te intreaba nimeni de ele in aeroport. Le trebuie doar buletinul, eventual si pasaportul.

Eu cand am zburat a trebuit sa reconfirm zborul cu 24 de ore inainte si mi-au cerut bookingul. In rest in aeroport doar buletinul.

La asta ma gandeam si eu , sa imprim detaliile :flowers:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...