Jump to content
Vesperala Forum

Ştire: Sa nu te faci partizan?


Vesperal News

Recommended Posts

Dintr-o unitate militara din Romania au disparut peste 50 de pistoale mitraliera si chiar mitraliere cu afet. Despre munitie nu avem nicio informatie. Cu atata armament, se poate usor constitui o mica armata, in stare sa cucereasca orice judet, institutie, minister, Parlamentul intreg, guvernul cu totul, orice vrea comandantul pus in fruntea ei. De o asemenea actiune n-am mai auzit niciodata, dar iata, in brambureala de la noi, a fost posibila, consecintele abia de-acum incolo urmand a se...

 

 

 

vezi intregul articol

Link to comment
Share on other sites

Dintr-o unitate militara din Romania au disparut peste 50 de pistoale mitraliera si chiar mitraliere cu afet. Despre munitie nu avem nicio informatie. Cu atata armament, se poate usor constitui o mica armata, in stare sa cucereasca orice judet, institutie, minister, Parlamentul intreg, guvernul cu totul, orice vrea comandantul pus in fruntea ei. De o asemenea actiune n-am mai auzit niciodata, dar iata, in brambureala de la noi, a fost posibila, consecintele abia de-acum incolo urmand a se...

 

 

 

vezi intregul articol

Sper sa nu fiu off topic, dar ce-a mai "tare" stire pe care am auzit-o azi dimineaţă la tv, legat de furtul acestor arme, a fost : " ...Important este că nu s-a furat şi muniţie, aceasta fiind depozitată separat, deci armele nu vor putea fi folosite" :blink: :crazy: :ha: :ha: :ha:

Link to comment
Share on other sites

Si eu am facut paza , eram odata pe luna de servici , cate o saptamana in fiecare zi cate 8 ore , spre exp eram de la 23 00-07 00 ma rupea servicul asta in fiecare noapte timp de o saptamana , nu dormeam niciodata ca imi faceam griji ca ma v-a prinde cineva si v-a profita de asta

Foarte periculos sa se intample asta ,puscarie curata inseamna

E foarte bizar cum a putut intra si iesi cineva din perimetrul santinelei , cred ca dormea saracul in post

Link to comment
Share on other sites

Ii un furt de incepatori. Intr-o saptamana le recupereaza.

Da, se pare ca si politistii cred ca ar fi o treaba de incepatori, si stau in disperare la filtre, de parca cineva care pune la cale asa ceva, ar putea fi atat de lipsit de imaginatie incat sa le care de colo colo intr-un portbagaj. :D: Mie cel putin, NU mi se pare treaba executata de amatori. Aia fura portofele prin autobuz, sau sparg geamuri si fura detectoare radar. Nicidecum NU MITRALIERE dintr-un depozit (teoretic)-bine pazit.

 

... tare m-as mira sa se recupereze VREODATA armele alea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...