Jump to content
Vesperala Forum

Poze editate de voi!


Rares_CRM

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Poza facuta la comanda! :)

 

In concluzie, cine vrea poze modificate, poate sa apeleze la mine. :)

daca te-ai pricepe cıt de cıt , da ar fi bn , dar nu le ai , te rog sa ma scuzi de comment , dar nu ma-m putut abtine , poate tu crezi ca faci bn ,dar nu e bn deloc, mai studiaza , siteuri de specialitate şi ai sa vezi ca am dreptate,un ex este: [link scos] şi ai sa vezi cum se lucreaza cu adevarat , sa fi sanatos şi bafta ın continuare, toate cele bune

Edited by NightShift
Maddy, nu e voie cu linkuri la alte forumuri.
Link to comment
Share on other sites

maddy e uşor să spui că nu face bine fără să spui şi ce nu îţi place.

în mod normal în loc să îi zici că e totul prost puteai să critici ceva anume. eventual dacă te pricepi, puteai să dai exemplu de ceva lucrat de tine. nu de alta dar e uşor să stai în tribună şi să înjuri.

 

rareş s-a oferit să modifice, iar cei cărora le place cum face îi vor cere să modifice. ceilalţi vor apela probabil la altcineva.

nu văd care-i baiul, de ce trebuie să fii aşa acid.

 

ps: te cred că ţi-e lene, dar aşa cum nu ţi-a fost lene să arunci cu venin, trebuia să nu îţi fie nici la tastat, ca să scrii cuvintele întregi

Link to comment
Share on other sites

daca te-ai pricepe cıt de cıt , da ar fi bn , dar nu le ai , te rog sa ma scuzi de comment , dar nu ma-m putut abtine , poate tu crezi ca faci bn ,dar nu e bn deloc, mai studiaza , siteuri de specialitate şi ai sa vezi ca am dreptate,un ex este: [link scos] şi ai sa vezi cum se lucreaza cu adevarat , sa fi sanatos şi bafta ın continuare, toate cele bune

 

Iubesc critiicle dure :) cred ca de multe ori ma simt mai bine cand imi este criticata lucrarea decat cand este laudata. :) Dar in cazu asta, nu ai specificat ce nu e bine, si ce ar fi bine. :) Am inteles ca nu lucrez bine, dar sa-mi spui, ce nu lucrez bine? unde am gresit? ce trebuie reparat?

Nu sunt perfect, nimeni nu e perfect, greseli tot timpu o sa am, si inca invat :) de fiecare data cand lucrez in photoshop invat ceva nou. Si, lucrez de 2 ani in photoshop. :)

Link to comment
Share on other sites

Dacia 1310 :)

 

eu sınt ıncepator ın ale ps-ului , dar am ıncercat sa dau o replica lui rareş, sper sa nu se supere pe mine,şi bafta ın continuare fratioare , mult succes pe viitor , deasemenea şi mie , şi celor care lucreaza cu photosh :mousquetaire: opul.

 

 

post-911-1244943527_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Daca imi permiti mie o parere:

- La nivel de reflexii, umbre si alte detalii, dupa parerea mea e impecabil.

- Insa roata din fata nu sta bine in perspectiva. Daca te uiti atent, vei vedea ca axul rotii si fuzetei nu este orizontal; si nu-mi spune ca ala este unghiul de cadere :D: fiindca roata abia este bracata.

 

 

..... asta pentru ca ai spus ca iti plac comentariile. :P: :D:

Link to comment
Share on other sites

Axele elipselor unui cerc in teorie [perspectiva] se aliniaza in felul urmator:

Axul scurt al elipsei in reprezentarea 2D, se confunda cu dreapta care in realitate (3D) este perpendiculara pe planul cercului.

Pe langa asta,, stim ca axul lung este perpendicular pe axul scurt.

 

post-110-1245028929_thumb.jpg

Sagetile galbene unesc colturile parbrizului, colturile farurilor, etc. Ele fug catre un punt de fuga situat la inaltimea ochiului.

 

Asezarea corecta geometric a rotii din fata o obtii daca pui roata in asa fel incat:

- sageata verde sa fie paralela cu sageata verde a rotii din spate, iar

- sageata portocalie sa mearga orizontal.

 

:hatoff:

Link to comment
Share on other sites

De regula, tuning-urile auto nu mai respecta proiectul initial al fabricantului, ma refer la unghiuri, coeficienti, frecari, paralelisme, simetrii, practic calculele sunt anulate in favoarea look-ului, spun de regula, deoarece firmele de tuning adevarate, care se respecta, tin cont de proiectul initial al carosierului sau motoristului, astfel incat nu altereaza ci uneori chiar imbunatatesc performantele aerodinamice si mecanice ale autovehicolului.

 

Iata o poza cu un tuning, real, nu in photoshop, unde deasemenea rotile din fata comparativ cu cele din spate, sunt sau par "adunate" de partea superioara, executantul facand acest lucru netinand cont de uzura pneurilor la interior, ci doar pentru obtinerea efectului vizual final.

 

autotuningb.jpg

 

 

Rares, intotdeauna este loc de mai bine, insa, daca nu tinem seama de paralelisme, te descurci minunat :D:

Link to comment
Share on other sites

^Blurul din fundal mi se pare prea puternic. :P: In rest.. te pricepi, stii si tu.

 

Asa a vrut domnu, a cui e masina. :) Si.. ms!

 

Next.. Lada 110 by CRM ;)

post-668-1245971025_thumb.jpg

post-668-1245971042_thumb.jpg

Edited by Rares_CRM
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...