Jump to content
Vesperala Forum

Ce-ti trece prin minte?


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"whaat happened here..? " :think:

 

Am cantat fals pe topicul de muzica , Barcuta :blush-1: . Yele a venit cu un pahar de apa , imbiindu-l pe seful Asimetric sa puna de-o furtuna. Seful n-a marsat la asta , asa ca am pus eu, c-o aveam in mana dreapta. Un razboi rece, de uzura, cum altfel sa se termine? Cert este ca "victoriile " de genul asta lasa un gol , un gust amar si pareri de rau. Orice relatie stricata se poate repara, important e sa se si doreasca cu adevarat asta.

Link to comment
Share on other sites

Ma gandesc sa imi fac abonament la Digi Mobil. Nu de alta, dar am vazut ca au telefoane bune, care pot fi luate in conditii decente. In plus, au o groaza de chestii nelimitate. Partea si mai buna, totusi, e aceea ca cei care vor dori sa ma sune isi vor consuma din minutele nationale, si in curand n-o sa mai vrea sa ma sune nimeni, ceea ce ar fi minunat. Sau, si mai bine, n-o sa stie nimeni numarul meu. Nici macar eu.

Link to comment
Share on other sites

Marea Aral, formata in urma cu 5.5 milioane de ani, a inceput sa dispara, in 60 de ani, ajungand de la o suprafata de 70.000 kmp, la numai 3.000 kmp in 2014. Aceasta este situata la granita dintre Kazakhstan si Uzbekistan si era considerata a patra mare continentala de pe planeta (oricum, nici nu sunt prea multe mari pe Pamant). Acum e doar un lac mic, inconjurat de desert. Se spune ca motivul pentru care a secat a fost construirea canalelor de irigatie pentru cresterea bumbacului, pe vremea URSS. Acesta e unul din cele mai mari dezastre ecologice din ultimul timp. :(

 

article-1263516-09007304000005DC-478_634x350.jpg article-1263516-0900846D000005DC-347_634x388.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am inceput ziua bine, am castigt un tortulet mic, raw, insa continui cu nervi. Imi fac nervi clientele. Frate, daca as fi cofetarie cu orar fix, 8-16, ai reusi sa vii sa-ti ridici comenzile fara sa ma pui pe drumuri, fara sa-mi faci capul calendar ca nu reusesti asa, ca ora aia nu-i buna, ca acolo e prea departe sau ca dincolo nu gasesti??? :shooting:

Link to comment
Share on other sites

Dar la modul legal. Constituția ne garantează libertatea întrunirilor.

 

Articolul 39.

Mitingurile, demonstraţiile, procesiunile sau orice alte întruniri sunt libere şi se pot organiza şi desfăşura numai în mod paşnic, fără nici un fel de arme.

 

Exemplu. Mare miting pașnic, în față la guvern, fără niciun fel de arme. Furcile nu sînt arme, sînt unelte. Și le folosim ca proțap în care ținem jalba. Deci în vârful furcilor punem un carton cu lozinci pașnice (nu pot reproduce exemple aici, nu mă lasă regulamentul). Mi se pare foarte legal. Ar trebui sa începem de mâine. Cine sare-acum cu mine?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...