Jump to content
Vesperala Forum
vesperala

Ce-ti trece prin minte?

Recommended Posts

Mi-e greu sa pretind ca sunt ceea ce nu sunt si simt ca s-a implut paharul cu zambete degeaba. Va trebui sa imi sustin punctul de vedere, nu ma pot schimba.

Cel putin, sper la o petrecere frumoasa astazi. Acolo cel putin sa ma distrez.

Ma gandeam sa iau si eu forumul la pas si sa bat recordul, ca acum am o sansa. Dar imi e cam lene. :(

Dar am reusit. Merit un premiu. O sa ma rasplatesc substantial pentru asta. :D: Cine altcineva s-o faca? :lol: Nu-mi place sa am datorii... fata de mine.

N-am batut recordul de 125. Mi-am batut recordul personal si m-am situat si pe primul loc. Nici nu aveam cum. E imposibil. Nu am eu asteptari atat de mari de la mine.

:lol: Felicitări şi la mai mare... Laude dau, recompense aduce Moş Crăciun.

Pf. E bune si alea. Desi, dupa cum spun cei de la Beatles:

"The best things in life are free

But you can keep 'em for the birds and bees.

Now gimme money (that's what I want)". (nu neaparat money, dar ceva bun :D: )

:lol: :P:

Eu ceva mai bun ca orez de post n-am, nene. Strigă şi tu, poate aude Sami...

:think:

Of... Am tot profitat de prajiturile ei. Acum mi-e rusine sa-i cer. Plus ca nu mai are timp, iar toate bunatatile pe care le face tre' sa le vanda. E o perioada aglomerata. Imi imaginez. :(

Am facut greseala sa trec prin mall. Scopul era sa merg la film, dar n-a fost cea mai buna idee. Ultima duminica dinaintea Craciunului... e un dezastru.

Sunt treaz de 38 de ore.

Ai o scuza. 36 de ore de nesomn. Eu nu uit (declaratia asta imi aduce a stilul lacunar al lui RoAp).

(ma prostesc; bine, chiar nu uit, dar am chestii mult mai importante care sa-mi ocupe mintea cu neuitarea)

Nu stiu daca exista sfinti fara defecte sau vicii. Sf. Nicolae era betiv (parca :lol: ), iar lui Stefan cel Mare si Sfant (hm...) ii placeau prea mult femeile. Sau prea multe.

Ai ramas traumatizat. :D: Eu ma gandeam ca ai venit sa scrii ca Yelle e foarte de treaba si ca iti ceri iertare ca ai spus ca merita sa fie banata de mai multe ori. :tease:

Yelle e oarecum de treaba. Scuze, nu pot sa recunosc lucrul asta, pentru ca m-as discredita, dupa ce am zis de atatea ori ca meriti banata, suspendata, arsa pe rug, samd. :lol: Am si eu o prestanta.

Pentru ca tot e plina presa, zilele astea, de asa ceva, tot mi se pare extrem de barbara executia sotilor Ceausescu. Cica popor crestin.

Care e legatura? Asa erau legile tarii. Pedeapsa cu moartea era legala. Mie imi pare rau ca nu i-au putut impusca decit o data. Daca ar fi posibil, i-as impusca anual.

Pai ar putea sa ii dezgroape si sa ii impuste in fiecare an. Ca o traditie de Craciun. Ca tot veni vorba, chiar sunt ingropati la Bellu? Ce-au mai facut cu testele alea de ADN? Sau chiar sunt morti, ori traiesc linistiti in Cuba?

Nu stiu care erau legile tarii, dar nu sunt de acord cu pedeapsa cu moartea. De fiecare data cand vad imagini cu ei, inclusiv din vremurile "bune", mi-e mila de ei, erau niste oameni bolnavi. Nu zic ca trebuiau luati in brate ori tratati, insa inchisoarea pe viata era suficienta. Probabil, insa, ca au fost si alte interese ca ei sa dispara atat de repede.

Craciun de atunci, pe naiba.

La Ghencea sunt inmormantati. Cel putin, asa s-a spus, ca n-am verificat.

Cum sa-ti fie mila? Adica Rimaru a omorit citeva femei si pentru asta l-au impuscat, desi era clar bolnav, iar astora sa le dea inchisoare pe viata? Pai astia meritau torturati, trasi pe roata, spinzurati si arsi pe rug, au scapat ieftin doar impuscati.

Si de Ramaru mi-ar fi mila, daca as vedea imagini cu el atat de speriat ca ii fuge pamantul de sub picioare. Repet, nu i-as lua in brate si le-as da bomboane, insa i-as inchide si as fereca celula cu mii de lacate, ca sa fiu sigura ca nu scapa. Si cred ca ar mai putea si sa fie studiati.

Am vazut recent un documentar despre Stalin, axat pe copilaria si tineretea lui. Unii oameni nu ar trebui sa aiba copii. Daca un rau nu poate fi reparat (si nu poate fi reparat printr-un alt rau, asta e clar), atunci macar sa se invete din el.

Uitasem cum e sa dormi. Si sa visezi. Bine, ca puteam visa si fara. Simt ca imi explodeaza ochii, in miliarde de particule. A trebuit si sa ajung la munca mai devreme. E oribil.

Bine ca mi-am luat chitara cu mine, nu o sa ma plictisesc pana incepe oficial programul de lucru.