Jump to content
Vesperala Forum

Ce-ti trece prin minte?


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chiar asta e in video. Brucia La Terra. Dar e din a treia parte, cand Pacino e batran si fi-su' ii canta melodia la chitara, in timpul unei cine in familie, sau ceva. Poate ca o fi avut si alte scene foarte bune, dar asta mi-a ramas in minte. Filmul a fost bun, dar Sofia aia a stricat tot.

Link to comment
Share on other sites

Nu e italiana, e napoletana - ca si piesa din The Talented Mr. Ripley, cand Jude Law canta Tu vuo fa' l'americano si il invita si pe Matt Damon pe scena. (mi-am adus aminte, as manca niste napolitane in cioco) Ah, da, scena in care moare nevasta-sa cand explodeaza masina, dupa ce el si-a dat seama de ce urmeaza sa se intample, dar era prea tarziu... Mda. Sfasietor. :(

In tren este permis fumatul?

Link to comment
Share on other sites

Nu, dar cine sunt eu sa contest asta?

M-am asezat la capatul vagonului, sa-mi intind picioarele, si intra mirosul atunci cand se deschid usile. Cred ca fumeaza si chestii naspa, ca miros mai tare decat de obicei.

Sa se gaseasca acum vreun fumator care sa-mi zica ca e vina mea si ca mars, ce zici, ce iese? :rolleyes:

 

Ala e alt film fain.

Link to comment
Share on other sites

Faza cu "mars" e asa: daca sunt intr-un loc in care e permis fumatul (pentru ca in alte locuri nu fumez, oricum) sau afara, atunci cred ca am dreptul sa fumez si nu pot fi deranjat doar pentru asta. Daca nu e permis, atunci... pf. Mno, nu stiu. In trenurile cu care am fost eu pana acum, mereu era cate un nash care se plimba prin vagoane si, daca fuma cineva, il lua la palme. La figurat. Bine, ca toti care fumau, stateau in zona usilor vagonului, care e oarecum separata de zona cu scaune, de o usa glisanta. Dar tot nu aveau voie.

 

Da, fain, dar finalul a fost weird. Stiu ca personajul lui Jude Law era un idiot, dar nu merita sa pateasca aia. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Deci, da. Azi am stat cu gandul ca am uitat apa curgand la toaleta (mecanismul din bazin nu functioneaza cum trebuie, si nu se opreste cand se umple), si cand am ajuns acasa, shau' (e un jargon constantean pentru "tip", dar folosit oarecum intr-un mod peiorativ) uitase sa puna furtunul de la masina de spalat in scurgere, asa ca baia s-a transformat intr-o piscina semiolimpica. Din pacate, nu stiu sa inot, asa ca l-am lasat pe el sa se ocupe de problema, ca nu e opera mea. El n-avea nicio treaba, se uita la film.

Deci... niciun cioculet.

Link to comment
Share on other sites

Titlu: DNA cere aviz de arestare pentru Elena Udrea

 

Cica e pentru luare de mita, abuz în serviciu; tentativă la folosirea de documente ori declaraţii false, inexacte sau incomplete pentru obţinerea pe nedrept de fonduri din bugetul Uniunii Europene; folosire a influenţei în scopul obţinerii de foloase necuvenite.

 

Asta mi-a facut ziua. Sper sa urmeze si altii. Inclusiv TB.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...