Jump to content
Vesperala Forum

Ce-ti trece prin minte?


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma gandeam sa iau si eu forumul la pas si sa bat recordul, ca acum am o sansa. Dar imi e cam lene. :(

 

Dar am reusit. Merit un premiu. O sa ma rasplatesc substantial pentru asta. :D: Cine altcineva s-o faca? :lol: Nu-mi place sa am datorii... fata de mine.

N-am batut recordul de 125. Mi-am batut recordul personal si m-am situat si pe primul loc. Nici nu aveam cum. E imposibil. Nu am eu asteptari atat de mari de la mine.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu care erau legile tarii, dar nu sunt de acord cu pedeapsa cu moartea. De fiecare data cand vad imagini cu ei, inclusiv din vremurile "bune", mi-e mila de ei, erau niste oameni bolnavi. Nu zic ca trebuiau luati in brate ori tratati, insa inchisoarea pe viata era suficienta. Probabil, insa, ca au fost si alte interese ca ei sa dispara atat de repede.

Craciun de atunci, pe naiba.

 

La Ghencea sunt inmormantati. Cel putin, asa s-a spus, ca n-am verificat.

Link to comment
Share on other sites

Si de Ramaru mi-ar fi mila, daca as vedea imagini cu el atat de speriat ca ii fuge pamantul de sub picioare. Repet, nu i-as lua in brate si le-as da bomboane, insa i-as inchide si as fereca celula cu mii de lacate, ca sa fiu sigura ca nu scapa. Si cred ca ar mai putea si sa fie studiati.

Am vazut recent un documentar despre Stalin, axat pe copilaria si tineretea lui. Unii oameni nu ar trebui sa aiba copii. Daca un rau nu poate fi reparat (si nu poate fi reparat printr-un alt rau, asta e clar), atunci macar sa se invete din el.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...