Jump to content
Vesperala Forum

Bursa de Transport


antoniok

Recommended Posts

salut :yeap:

nu am vazut o sectiune anume pentru camioane dar tinand cont ca sunt tot in categoria auto am sa intreb aici.

Mai exact intrebarea mea este indreptate catre cei care se folosesc de Bursele de transport nationale si internatioanele

si deschizand acest topic m-am gandit ca fiecare in parte sa-si posteze propriile opinii. :painter:

Fiind primul care deschide un astfel de topic pe forum ma intereseaza ce stiti depsre cei de la Bursa de Transport TRANS?

Bineinteles putem vorbi si despre altele cum sunt, si cu ce se difera una de cealalta :hug:

Link to comment
Share on other sites

Am lucrat cu ei, de fapt firma mea a lucrat cu ei. E un fel de E-jobs(scuze comparatia dar asta mi-a venit pe mom.), intermediaza cei ce au ceva de transportat cu cei ce transporta . Cazul firmei mele a fost ca aveam nevoie de un tir cu materiale de constructie dus in Austria. Nu aveam momentan masini in tara asa ca am intrat pe bursa si am cautat un transportator cu ruta in intervalul ales si in destinatia dorita. E util ca ai oferta variata dar si preturile sunt "interesante". E o posibilitate cand ai nevoie de solutie imediata. De obicei e bine sa te familiarizezi cu marii transportatori din timp sa nu risti sa iti dai marfa pe maini de neincredere. (Ex:noi am ales Edy Logistics ). Sunt f multi, si ai de unde. Asta in cazul in care nu esti transportator. :hatoff: .

Sper sa te fi ajutat ! Noroc bun.

Link to comment
Share on other sites

Am o parere.

 

Discut statistic. Nu is la zi baietii cu datele. Is listati multi diletanti si multi in faliment.

Nu vad vorba despre "asigurari" in sens strict propriu.

 

Aduce a agentie imobiliara. Notabil totusi efortul. Doi rezolvati, zece intepati.

Edited by vesperala
scos offtopic
Link to comment
Share on other sites

Am o parere.

 

Discut statistic. Nu is la zi baietii cu datele. Is listati multi diletanti si multi in faliment.

Nu vad vorba despre "asigurari" in sens strict propriu.

 

Aduce a agentie imobiliara. Notabil totusi efortul. Doi rezolvati, zece intepati.

te referi la bursa cu care am deschis acest topic? sau in general?

sti cum e, fiecare padure cu uscaciunile ei asadar in concluzie unde ai merge tot ai sa intalnesti tepari

cel putin asa cred eu

dar oricum rugamintea mea r fi daca ai putea fi mai concret in ceea ce ai scris?("doi rezolvati, zece intepati")

 

 

motores inteleg ca preferi sa ai contact cu transportatori si nu apelezi la burse doar in anumite situatii

....scuzama daca am inteles gresit....

Edited by antoniok
Link to comment
Share on other sites

te referi la bursa cu care am deschis acest topic? sau in general?

sti cum e, fiecare padure cu uscaciunile ei asadar in concluzie unde ai merge tot ai sa intalnesti tepari

cel putin asa cred eu

dar oricum rugamintea mea r fi daca ai putea fi mai concret in ceea ce ai scris?("doi rezolvati, zece intepati")

 

Rar is altfel decat punctual in raspunsuri. Cand discut generic anunt.

Opinia amintita in paranteze este legata de bursa data, clar. Absolut neglijent prezentata.

 

Vedeti dumneavoastra, is in masura sa evaluez asemenea domeniu. Si is al naibii de bun.

 

Editarile sefilor nu-s relevante neaparat.

 

Discutia o consider lejera si absolut deloc un lucru rau. Dimpotriva.

 

:d1:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

inteleg ca nu au un sistem dezvoltat in ce priveste teparii, un fel de incidente de plata, :cafea:

ma gandesc ca pe viitor o sa faca si asa ceva ca din cate am observat orice bursa care este in continua dezvoltare

incepe sa-si dezvolte un sistem de incidente de plata, de ex. bursatranport dar despre ea o sa vb putin mai incoo

(ma gandesc ca peste 2 sapt- o sa enumeram plusurile si minusurile referitor la bursatransport) :ping:

revenind la bura Trans duap tine ce ar mai trebui sa schimbe? sau ai vazut plusuri?

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

inteleg ca nu au un sistem dezvoltat in ce priveste teparii, un fel de incidente de plata, :cafea:

ma gandesc ca pe viitor o sa faca si asa ceva ca din cate am observat orice bursa care este in continua dezvoltare

incepe sa-si dezvolte un sistem de incidente de plata, de ex. bursatranport dar despre ea o sa vb putin mai incoo

(ma gandesc ca peste 2 sapt- o sa enumeram plusurile si minusurile referitor la bursatransport) :ping:

revenind la bura Trans duap tine ce ar mai trebui sa schimbe? sau ai vazut plusuri?

:thanks:

 

Cel mai simplu ar fi sa am ocazia sa apelez la ea. Deocamdata ii dezastru pe segmentul asta. Din ambele posturi, furnizor de serviciu/client.

Sa apelez fictiv nu se face.

Am in vedere propozitia ta.

 

roap

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

am cam lipsit in utlimul timp in forum dar am revenit :hatoff:

:hb: miam facut multe zile pauza, ce se mai aude pe la voi?

am intrat zilele acestea pe site-uri de rating si am observat ca acrescut totusi

numarul de vizite pe paginile web ale burselor de transport.

nu stiu acum cum e cu inregistrarea dar oricum se pare ca a crescut putin interesul

fata de bursele de transport in aceasta perioada.

:cafea:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ceva nou am observat la una din burse si anume la logintrans.ro, mai exact in forumul lor

si anume faptul ca se pregatesc de ceva noi schimbari de grafica si introducerea unor noi servicii.

Cei drept sisteme pentru notificarea debitorilor le gasim si in celelelate burse

aici am vazut ca pe langa aceasta se mai avertizeaza utilizatorii precum firma X se gaseste in lista depitorilor

ceva de genul antitepari, si am citit descrierea unui nou serviciu destul de interesant, in care se anumite firme

pot acorda calificative, nu stiu daca am inteles pana la capat dar transportatorii acorda astfel de

calificative firmelor ce le ofera marfuri.

puteti vedea si voi despre ce este vb. daca dati click [link scos]

Edited by NightShift
Trebuie sa fii user inregistrat ca sa citesti pe forumul ala. Dar oricum, sunt interzise linkurile catre alte forumuri. Stiai...; nu?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

mai sus am scris de modificarile pe care cei de la logintrans in curand o sa le introduca se vad progrese

in aceasta si anume am vazut ca au schimbat si grafica paginii web e mult mai aranjata si mai interesanta decat

cea precedenta.

am sa-mi permit sa atasez cateva imagini despre ceea ce au

 

au schimbat grafica la mesaje

dodaj.jpg

au si la bursa ca atare ceva schimbat, mai multe butoane - automat si functii

tabela.jpg

evaluarile ca atare

jak-anulowac.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 5 years later...
Am o parere.

 

Discut statistic. Nu is la zi baietii cu datele. Is listati multi diletanti si multi in faliment.

Nu vad vorba despre "asigurari" in sens strict propriu.

 

Aduce a agentie imobiliara. Notabil totusi efortul. Doi rezolvati, zece intepati.

 

De ce mi-a sters ceva din post un moderator nepregatit pe domeniu?

 

:lol:

 

Insa am avut dreptate! :dancing:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...