Jump to content
Vesperala Forum

Tablouri cu goblen


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Eu am in casa 2 goblenuri vechi de vreo suta de ani, facute de o ruda a tatii. A venit la mine un colectionar si mi-a oferit destul pe ele, dar taica-meu n-a vrut sa le dea, a zis ca au valoare sentimentala. Dupa "marea varuiala" din toamna nu le-am agatat inca, pentru ca vreau sa-mi iau si ceva mobila noua, asa ca inca n-am vrut sa batem cuie si apoi sa le schimbam locul.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Daca iti place sa faci goblen,ar fi bine sa-ti cumperi un model cu diagrama si sa incepi sa lucrezi;te ajuta mult;uiti de dureri,de tristete;de necazuri,si in final,ramii si cu o lucrare frumoasa;

Asa ca --spor la cusut-- :hatoff:

Doamne ajuta!

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua doamna Petrescu , am vazut ca sunteti din Roman , imi pareti cunoscuta , ati fost cumva profesoara in scola nr 8 ?

sau sunteti din zona aia a Romanului ?

Nu imi amintesc de unde va cunosc , v-am vazut fata pe site -ul dumneavoastra si stiu ca v-am mai vazut undeva :)

Link to comment
Share on other sites

Daca iti place sa faci goblen,ar fi bine sa-ti cumperi un model cu diagrama si sa incepi sa lucrezi;te ajuta mult;uiti de dureri,de tristete;de necazuri,si in final,ramii si cu o lucrare frumoasa;

Asa ca --spor la cusut-- :hatoff:

Doamne ajuta!

Am mai facut si mi-a placut, o sa-mi cumpar si o sa fac iar :ping:

Link to comment
Share on other sites

Gabriel,nu am fost profesoara; dar am lucrat in zona sc.nr.8 -Roman; Inainte de asa zisa revolutie,se chema--santierul de constructii Roman--;chiar linga sc.nr.8;Poate mai vazut la vernisaje cind deschideam cite o expozitie;sau chiar la Conexat [tv.local] cind transmiteau in direct,vernisajele;Nu-mi dau seama; esti din Roman?;Faci --pictura cu acul--?;

 

Link to comment
Share on other sites

Eu am stat in Roman de la 5 ani pana in clasa a 6 -a . prin '98 m-am mutat la tara . Am mers la scoala acolo in Nr 8 ,am stat pe strada Aleea Revolutiei , cunosc santierul , hehe era terenul meu de joaca zilnic .

Cred ca v-am vazut la televizor cel mai sigur , mama mea facea golbenuri si mileuri , si se mai uita dupa lucruri din astea ,

Nu fac pictura cu acul , cred ca m-a depaseste asta :lol:

Dar e bine sa stiu ca mai sunt oameni si in Roman pe forum.

Edited by gabriel
Link to comment
Share on other sites

Pai pe langa Roman ,In Halaucesti stau, dar acum nu mai e nimeni pe acasa , si fratii si parintii suntem plecati peste mari si tari departe ,

Mama nu se mai ocupa cu goblenuri sau mileuri fiindca o durea ochii ,si sa lasat .

 

Doamne ajuta :d1: , vorba ta, nu se prea mai zice asta

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 year later...

Ce ma bucur,ca v-am regasit;Am avut si am probleme de sanatate; dar nu cedez,atita timp,cit o am pe Maica Domnului si pe Sf.Nectarie linga mine;ca sa nu va stresez cu ce am mai lucrat,va rog sa intrati aici,si sa le vedeti;Ecentual,sa scriti si parerea voastra,despre lucrari; :mousquetaire:

 

http://getasart-picturacuacul.blogspot.com/

Sarbatori cu sanatate si impliniri duhovnicesti;

LA MULTI ANI !!

Doamne ajuta!

Geta

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...