Jump to content
Vesperala Forum

Cei mai periculosi soferi


NightShift

Recommended Posts

Nahh ... in codul rutier exista frectii si REGULI BETON.

Una este sa nu iti pui centura, si alta este sa te doara in cot de prioritate.

 

Esti 'jmeker' > intri in intersectie > nu dai prioritate > vine un TIR si te spulbera. ... simplu ca buna ziua.

 

Probabilistic vorbind, nu imi dau seama cum a apucat colegul tau varsta asta. :confused:

 

Sincer, nici eu, desi spune ca are carmet de vreo 30 de ani :huh:

 

Dupa parerea mea, soferul de mai sus este unul dintre cele mai peroculoase exemplare de pe soselele romaniei.

 

Nenea cu permis de 30 de ani, care a uitat TOT ce tinea vreodata despre legislatie,, care nici nu a aflat ca intre tmp s-au schimbat unele reglementari,, care nici nu are oglinda retrovizoare pe dreapta, si habar nu are despre circulatia pe benzi.

 

Semne distinctive:

- Crede ca in giratoriu inca e valabila prioritatea de dreapta. Intra cu curaj, iar cand cel aflat deja in sens pune o frana disperata, atunci gesticuleaza la greu.

- Stopul este doar un indicator informativ. POATE (deci nu e sigur) ca incetineste macar.

- Circula constant intre benzi. Este PURA INTAMPLARE sa se afle la un moment dat cu toate rotile pe aceeasi banda.

- Cand totusi e asa,, atunci trece de pe o banda pe alta fara sa se asigure. ... normal :) pai nici nu are oglinzi pe masina.

- Semnalizarea este doar pentru fraieri. :D: El este sofer de o viata,, ce naiba.

Link to comment
Share on other sites

da da :rolleyes:

 

nu uitaţi că majoritatea au o pălărie cum se purta pe vremuri şi au gât fix, nu ţi-ar întoarce capul după absolut nimic. şi faptul că au carnet de zeci de ani le conferă drepturi mai multe decât ar fi normal şi obligaţii cât mai puţine :lol:

 

oricum, periculoşi sunt şi puştanii care abia au luat carnet şi ies noaptea să probeze beemveu' lu' tăticu' şi ajung în stâlpi, copaci etc asta în cazurile bune; în cele rele ajung în alte maşini :sad:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Pustanii pana intr-un an de permis, ce cred ca le stiu pe toate si calca pedala pana nu mai au ce calca.

Sunt si cu capul pe umeri insa cei de mai sus sunt din cale afara.

Cunosc specimen, a luat un Audi A6, pentru cei din Iasi pe pod la Alexandru (In oras!!!) avea 180 kmh :shooting:

Link to comment
Share on other sites

S-ar putea dauga si toti cei care si-au luat permisul la Arges sau in acelasi stil. Cel ptuin in sensurile giratorii e o mare problema in orasul meu. Putin stiu ce au de facut. Ba se lasa uniii pe altii, ba se indeasa toti. Si doar e semnul mare cat capul lor, dar cine sa sa uite si la indicatoare?!

Link to comment
Share on other sites

Mai sînt ăia care au impresia că dacă merg încet şi se uită doar în faţă sînt feriţi de orice primejdie. Triunghiul ăla cu vîrful în jos nu le spune nimic, şi-i vezi cum ies de pe vreo străduţă cu 20 la oră pe bulevard şi o iau la dreapta fără să le pese de frînele şi înjurăturile care se aud. Cred că aş putea să spulber cîte unul de-ăsta la fiecare 2 zile.

Link to comment
Share on other sites

Triunghiul ăla cu vîrful în jos nu le spune nimic, şi-i vezi cum ies de pe vreo străduţă cu 20 la oră pe bulevard şi o iau la dreapta fără să le pese de frînele şi înjurăturile care se aud.

 

Daca ai vreo problema la masina, intrii intr-un bou d'asta si o rezolvi linistit :imao:

Link to comment
Share on other sites

Femeile pot fi soferi periculosi, analizand consecintele sofatului lor.

te contrazic

pentru mine femeiel stiu conduce

ca nu se infurie, injura, nu-si demonstreaza talentele de piloti de formula 1 nerecunoscu-ti de societate

... dar ... le place sa le dai priorita si unde n-au...

eu le dau ca merita ... :rose:

 

:rolleyes:

oricum, periculoşi sunt şi puştanii care abia au luat carnet şi ies noaptea să probeze beemveu' lu' tăticu' şi ajung în stâlpi, copaci etc asta în cazurile bune; în cele rele ajung în alte maşini :sad:

 

asta imi place ... ii un bun test pentru fiabilitatea BMW l-a coliziuni frontale sau din diferite unghiuri cu, cascadori voluntari :rade:

pacat de bietii parinti ... dar stii vorba aia "aschia nu sare deaparte de trunchi" depinde de viteza :imao:

 

Link to comment
Share on other sites

Mai sînt ăia care au impresia că dacă merg încet şi se uită doar în faţă sînt feriţi de orice primejdie. Triunghiul ăla cu vîrful în jos nu le spune nimic, şi-i vezi cum ies de pe vreo străduţă cu 20 la oră pe bulevard şi o iau la dreapta fără să le pese de frînele şi înjurăturile care se aud. Cred că aş putea să spulber cîte unul de-ăsta la fiecare 2 zile.

 

 

baga mare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...