Jump to content
Vesperala Forum
Rocozaur

why bother?

Recommended Posts

Pai si cat sa mai rabd? Pana cand cu totii din jurul meu vor avea o viata a lor alaturi de o anumita persoana ? :(....Marile Iubiri?...Dar de ce nu am dreptul nici macar la micile iubiri? :(

ai rabdare si nu te lasa inselat de aparente, poate nu toti pe care ii vezi alaturi de un partener sunt neaparat fericiti

ai rabdare si nu te lasa inselat de aparente, poate nu toti pe care ii vezi alaturi de un partener sunt neaparat fericiti

Ummmm am o vaga impresie ca de fapt sunt, la cat de putin le pasa de ce se intampla in jurul lor....

Can i cry again now? :cry:

:tongue: povestilor de dragoste, atata timp cat fac parte din categoria celor care le incurca pe ale altora...:cry:

Definitiv pierdut tot :( Sanse de a redresa situatia fata de o anumita persoana 0 ..! Se pare ca termenul de "Iubire" si "prietenie" nu se vor lipi niciodata de mine :cry: Si pe langa asta, mai si stric viata altora :(

:) de ce te lamentezi?

lumea nu începe şi nu se termină cu un om, aşa că va veni şi vremea când vei găsi persoane cu care eşti mult mai compatibil afectiv şi cu care te vei înţelege

plângi ca fata mare că rămâne nemăritată :lol: :hugs:

Pe celalalt coleg de camera l-au apucat intrebarile existentiale daca eu pastrez sau nu camera la anul, ca sa stie daca are liber sa poata sa stea doar el cu prietena lui, pe motiv ca mie mi-ar fi mai usor sa-mi gasesc alta camera, dar lui una goala nu. Mersi! In continuare sunt cel caruia i se face Vant doar pt. ca ceilalti sa se simta bine! Ori o sa fiu si eu pus in aceeasi situatie ca si el, de a le face vant altora si de a ma folosi de altii ca sa ma simt EU bine alaturi de o anumita persoana, ori sa nu mai aud nimic de "iubire", care in mod oficial a devenit cap de lista neagra :resent: :rain: :ang:

A existat un singur Soare, care mie de la un anumit moment mi-a fost interzis. :( Am dorit apoi ca daca nu se poate, atunci, mai bine nimic. Si uite ca m-am ales cu nimic si realizez ca a fost o gresala, doar ca nu mi se mai permite sa revin asupra deciziei. Si asta taman cand imi recapatasem o oarecare speranta ca ma pot apropia mai mult. Sau la fel de mult cat am fost intr-o anumita perioada. Din toata afacerea asta, ea a iesit intotdeauna fericita alaturi de fostul si actualul iubit, si eu cu nimic. Doar cu niste vise, sperante si iluzii pt. care am facut tot posibilul sa devina realitate, doar ca ele sa fie traite de ea, alaturi de altul. Asa ca eu pic de fraier la faza asta...ca intotdeauna. :(

Atata timp cat mie mi se va raspunde cu "intre noi doi nu poate fi vorba de mai mult decat prietenie" in timp ce fata de absolut toti cei din jurul meu exista posibilitatea sa se intample.....imi pare rau, dar cred ca cineva acolo sus isi cam bate joc de mine :( Si iarasi ma simt prost....

Mai Rocozaur, dar nu mai sunt fete pe lumea asta? Eu nu stiu de ce nu treci peste. Sunt o gramada de fete care te asteapta, numai tu sa vrei sa le gasesti. Nu s-a sfarsit lumea cu dansa. Daca fata te respinge e clar ca nu te vrea. Si chiar de s-ar intampla prin reducere la absurd sa te vrea candva, te va vrea ca alternativa la cel care i-a dat papucii. Daca ceva nu merge bine de prima data, e clar ca nu va functiona nicicand. Eu zic ca esti baiat istet si vei considera ca este necesar sa-ti cauti o fata care sa te vrea si ea. Eu asa vad treburile.

Ba s-a cam sfarsit lumea cu dansa....:( De mai bine de juma de an nu mai pot sa leg si eu o idee, un gand, un vis de calatorie..nimic...Si nu imi spuneti mie asta..va roog...doar eu stiu cat m-am zgariat pe ochi la cum pt. cineva fata de care nu era nimic, dupa un strop de alcool s-a rezolvat totul, desi persoanele in cauza deja aveau pe altcineva..:(

Rocozaure, cu alcoolu' nu se rezolva absolut nimic...

unele persoane nu merita, si cu asta basta... am ajuns si eu la concluzia asta [the hard way]

aseara mi-a zis cineva ca acum, in halul in care sunt, "aleasa" ar putea sa treaca pe langa mine si sa fie ranita de atitudinea mea actuala. personal, cred ca imi asum riscul... si eu m-am cam saturat...

au mai ramas 2 femele in viata mea personala: Zambilica si Maria [masina si respectiv chitara]

in alta ordine de idei, ca sa nu-ti mai faci atatea ganduri, incearca sa te deconectezi cumva... pe mine ma anuta enorm condusu'... simt ca las totul in urma...

Ba s-a cam sfarsit lumea cu dansa....:( De mai bine de juma de an nu mai pot sa leg si eu o idee, un gand, un vis de calatorie..nimic...Si nu imi spuneti mie asta..va roog...doar eu stiu cat m-am zgariat pe ochi la cum pt. cineva fata de care nu era nimic, dupa un strop de alcool s-a rezolvat totul, desi persoanele in cauza deja aveau pe altcineva..:(

Rocozaur, ai 22 de ani, sa mai am anii tai :rolleyes: Are balta peste, nu ai nimic sa te lege, mergi inainte, nu privi inapoi. La mine corason-ul e ultimul pe lista, o investitie proasta, nu se castiga nimic. :rolleyes:

Ce-ai mai facut?

Vin şi eu acum cu nişte idei şi concepte ca un cunoscător. Rocozaur, în caz că te-ai simţit vreodată singurul care are trăiri de-astea gândeşte-te că mai e unu ca tine. Şi ăla sunt eu. Din ce-am citit pe-aici manifest cam aceleaşi simptome şi nici eu nu prea mă simt bine în pielea mea. Dar, ceea ce am învăţat eu odată cu experienţele astea e că dragostea nu e de mine şi să-mi văd de altceva. Ieşi la bere cu băieţii, mai joacă un fotbal, un baschet, mai citeşte o carte (nu sunt ironic), mai găseşteţi alte ocupaţii decât dragostili. Fă-ţi prieteni buni, în care poţi să ai încredere, aşterne-te cu picioarele pe pământ şi dacă vine vreo ocazie n-o rata, oricine ar fi ea. Eu fac toate astea şi din când în când mă mai amăgesc gândindu-mă că nu-s bun de nimic, că nicio fată n-am putut să păstrez din cele avute. Şi atunci realizez că de fapt gândindu-mă la asta şi amăgindu-mă n-am rezolvat nimic şi nimeni nu m-a scos din groapă, ci tot acolo am rămas. Încearcă să uiţi şi ai să te simţi mai bine. Nu zic să abandonezi de tot partea cu dragostea şi să rămâi singur cuc toată viaţa, dar numai aşa îţi poţi distrage singur atenţia de la lucruri de-astea şi timpul va trece mai uşor invers proporţional de cum vor veni şi fetele. :D