Jump to content
Vesperala Forum
Sign in to follow this  
vesperala

A vrut Traian Băsescu să plece Stolojan?

Ce crezi?  

7 members have voted

1. 1. Oare renunţarea la a fi premier a lui Stolojan e planificată?

• da, Băsescu ştia că va renunţa Stolojan
      1
    • nu, Băsescu a fost surprins de decizia lui
      5
    • nu ştiu ce vor huh.gif
      1

Recommended Posts

Crezi că a fost premeditată această retragere?

Poate ca Basescu nu stia,dar nici nu a fost surprins de decizia lui Stolojan.

De stiut ,cred ca stim cu totii ce vor si anume sa puna mana pe putere.Asta le asigura orice au nevoie.

Edited by raul

Pai daca Basescu voia ca Stolojan sa plece,, atunci pur si simplu nu l-ar mai fi desemnat de premier. ... dupa logica mea cel putin. :pardon:

Dar cine stie ... la ce jocuri de culise si regizori de Oscar sunt pe-acolo, Nimic nu este exclus.

Stolojan a plecat la presiunea PSD-ului. Discret.

Il au la mana cu bube vechi in cap. Iar tipul, am mai scris, ii dur de felul lui. Ca premier nu ar fi tolerat contracte pentru oamenii PSD-ului. Ori asta a fost baza negocierilor.

Doi oameni au asteptat ani de zile asta. Hrebenciuc si Iliescu.

Dovezile exista chiar daca Basescu a aratat securea legat de cativa SRI-sti. Oameni de casa de-ai PSD-ului. Avertisment.

Inca nu e totala subordonarea catre Basescu a structurilor secrete. Inca, desi tipul i-a lovit cu parul in ultimii ani. Riscul era prea mare.

Insa au scapat de drac si au dat de ma-sa. Boc. Interesant.

:hatoff:

“Băsescu l-a înjurat de mamă de două ori. Prima dată s-a întâmplat sâmbătă seara, după o întâlnire cu liderii din PD-L şi PSD, în care părerile lui Stolojan, legate de formarea guvernului, fuseseră ignorate. Discuţia a fost reluată a doua zi, iar Băsescu l-a înjurat din nou. Şocat, Stolojan a înţeles că aşa nu se poate continua şi a ales să se retragă”, a spus Dinescu.

Ziarul Libertatea

o fi , dar eu nu cred

se cunosc de ceva vreme, aveau timp să se înjure până acum de sute de ori...

nu cred..:) apropo, lui Stolojan îi ajungea o dată

“Băsescu l-a înjurat de mamă de două ori. Prima dată s-a întâmplat sâmbătă seara, după o întâlnire cu liderii din PD-L şi PSD, în care părerile lui Stolojan, legate de formarea guvernului, fuseseră ignorate. Discuţia a fost reluată a doua zi, iar Băsescu l-a înjurat din nou. Şocat, Stolojan a înţeles că aşa nu se poate continua şi a ales să se retragă”, a spus Dinescu.

Ziarul Libertatea

oare cand l-a anuntat pe base ca renunte, l-a gratulat Stolojan cu o injuratura de mama?

ceva de genul: renunt la functia de premier base si te bag in aia matii!

eu asa faceam... :franky:

sigur, daca ceea ce scrie in fituica ,,Libertatea" este adevarat.

Ar fi un nonsens ca Base sa-si fi propus sa-l inlature pe Stolojan , dupa ce chiar el l-a propus cu cateva zile in urma . Daca nu-l vroia , nu-l propunea .Era simplu . Nu cred ca si-ar fi dorit episodul asta destul de jenant , episod care nu-i aduce absolut nimic bun . Multi analisti ai neamului spun ca-i convine Boc fiindca-i trompeta lui , uitand ca acelasi lucru il spuneau si despre Stolojan acum cateva zile .

Una peste alta , nu-l vad pe Boc mare prim ministru , asa cum nu-l vedeam nici pe Stolojan .

Iar dupa ce romanii ( printre care ma numar si eu ) au votat mai degraba dreapta decat stanga , s-au trzit cu un guvern cu un program clar de stanga , unde se promit in continuare tot felul de pomeni fara a se preciza de unde se vor lua banii .

Cam nasol ...

oare cand l-a anuntat pe base ca renunte, l-a gratulat Stolojan cu o injuratura de mama?

ceva de genul: renunt la functia de premier base si te bag in aia matii!

eu asa faceam... :franky:

sigur, daca ceea ce scrie in fituica ,,Libertatea" este adevarat.

Nu l-a injurat.

A acceptat cartonasul rosu aratat de PSD.

Vezi dumneata, desi ai specializare in domeniu, nu ai rezultate.

[admin edit]

Mai astept. Toate bune dumneavoastra.

Edited by vesperala

Ar fi un nonsens ca Base sa-si fi propus sa-l inlature pe Stolojan , dupa ce chiar el l-a propus cu cateva zile in urma . Daca nu-l vroia , nu-l propunea .Era simplu . Nu cred ca si-ar fi dorit episodul asta destul de jenant , episod care nu-i aduce absolut nimic bun . Multi analisti ai neamului spun ca-i convine Boc fiindca-i trompeta lui , uitand ca acelasi lucru il spuneau si despre Stolojan acum cateva zile .

Una peste alta , nu-l vad pe Boc mare prim ministru , asa cum nu-l vedeam nici pe Stolojan .

Iar dupa ce romanii ( printre care ma numar si eu ) au votat mai degraba dreapta decat stanga , s-au trzit cu un guvern cu un program clar de stanga , unde se promit in continuare tot felul de pomeni fara a se preciza de unde se vor lua banii .

Cam nasol ...

ba eu cred ca Boc e mai bun decat Stolo.

stolo e un contabil, ori asta nu e un avantaj. cu tot respectul, in general, contabilii sunt prosti manageri...

primul ministru trebuie sa fie in primul rand un bun manager, ori Boc a dovedit ca se pricepe la asta, clujenii fiind multumiti de munca lui de primar.

asa ca daca e de ales intre cei doi, il aleg pe Boc.

ca sa fiu ontopic, nu cred ca Base a plans (de data aceasta) ca pleaca Stolo...