Jump to content
Vesperala Forum

Fotografii din vacanta


Aida

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
Asta-i acum, si pe mine, care i-am facut toate parastasurile de un an si jumatate isr-ului, cine ma despagubeste , catre cine ma-ndrept acum cu ditamai lista de cheltuieli :confused: :cent: ?

 

 

 

Catre mine. Eu is om serios. Va decomtez.

 

V-am spus ca am refuzat slujba, nu ca nu le-am luat banii pentru deplasare si comunicare.

 

Desi era ceva tentant. Va mai intreb eu una alta.

 

Sarut mana!

Link to comment
Share on other sites

Catre mine. Eu is om serios. Va decomtez.

 

Mai taci si tu :think: , nu vezi ca deja l-am suparat pe isr? Eu am zis ca a murit pentru forum, nu mai postase din celalalt deceniu, ca de murit ca toti mortii eu sunt cel mai indreptatit candidat, si uite-l cum sta de bosumflat! Treaba lui, asa imbufnat n-o sa mai aiba nicio trecere la fete, geaba e frumos , daca e suparacios!

 

Iar tu, RoAp, sa faci bine si sa-ti platesti consilierul :cent: , pana acum am lucrat de proba, gata acum, am trecut examenul, neplatita nu mai scot o vorba :ang: !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dusseldorf, Germania.

 

post-868-1534587187_thumb.jpg

post-868-1534587180_thumb.jpg

post-868-1534587167_thumb.jpg

post-868-1534587196_thumb.jpg

post-868-1534587205_thumb.jpg

post-868-1534587220_thumb.jpg

post-868-1534587227_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mnemosyne, feueR-B-Frei, vesperala, mari patrioti ce sunteti voi, ce tot cheltuiti banii prin alte parti, mai faceti excursii si prin Oltenia, prin prapaditul asta de orasel al meu, avem si noi maaare nevoie de bani, n-are dom' primar cu ce s-astupe niste gropi , asa zice, macar prin piata si pe drumul garii , ca ne rupem cele picioare si-am ajuns cu duiumul la ortopedie :resent: . Ce ziceti , veniti ? C-avem si noi obiective turistice, o capela , o manastire, ambele vintage si de la mama lor, un lac cat se poate de natural ca n-a fost niciodata decolmatat, imprejurat de balarii tot naturale, de marimea unui stat de om .

Veniti, v-am starnit curiozitatea?

Link to comment
Share on other sites

Cu prima ocazie! Jumate din sangele meu e marca "Oltenia, Eterna Terra Nova", si mi-e un dor imens de Craiovita inaintasilor mei pe care n-am vazut-o din 2011...da' ce sa facem daca si drumu' si hotelurile sunt mai scumpe "inauntru" decat "afara"? Are si subsemnatu' credite, alea-alea...buget limitat...ca deh, ne conduce pesedeu'... :(

Link to comment
Share on other sites

Cu prima ocazie! Jumate din sangele meu e marca "Oltenia, Eterna Terra Nova", si mi-e un dor imens de Craiovita inaintasilor mei pe care n-am vazut-o din 2011...da' ce sa facem daca si drumu' si hotelurile sunt mai scumpe "inauntru" decat "afara"? Are si subsemnatu' credite, alea-alea...buget limitat...ca deh, ne conduce pesedeu'... :(

 

Deci, asa! Incerc si eu, ca tot romanu' macinat de nevoi, sa-ntind mana , sa fac rost de-o masina de pietris si incepeti voi sa va jeluiti mai rau ca mine, auzi la el, "credite, alea, alea" ... :think: Pai, normal ca drumu' si hotelurile sunt mai scumpe inauntru decat in afara, aici totul e natural, si gropile si ruinele , si capela aia din cimitir, ca de cand raposatul boier s-a bagat inauntru cu familia lui cu tot , nimeni nu i-a mai deranjat acolo, ce daca se prabuseste lucratura aia peste ei, ca doar n-o sa mai moara o data, din moment ce-s morti de-un secol :ang: !

Fiule, din Craiovita ta nu-i mai mult de-o aruncatura de prastie pana la resedinta mea din varful blocului.

Deci, tu nu esti in tara, vesperala viziteaza des Germania. Frumoasa tara!

Link to comment
Share on other sites

Ba-s in tara! Parol!

Deutschland Uber Alles war visitiert in Mai!

Link to comment
Share on other sites

Mnemosyne, feueR-B-Frei, vesperala, mari patrioti ce sunteti voi, ce tot cheltuiti banii prin alte parti, mai faceti excursii si prin Oltenia, prin prapaditul asta de orasel al meu, avem si noi maaare nevoie de bani, n-are dom' primar cu ce s-astupe niste gropi , asa zice, macar prin piata si pe drumul garii , ca ne rupem cele picioare si-am ajuns cu duiumul la ortopedie :resent: . Ce ziceti , veniti ? C-avem si noi obiective turistice, o capela , o manastire, ambele vintage si de la mama lor, un lac cat se poate de natural ca n-a fost niciodata decolmatat, imprejurat de balarii tot naturale, de marimea unui stat de om .

Veniti, v-am starnit curiozitatea?

 

 

Nu stiu de unde esti tu. Dar va arat Craiova :)

post-1133-1534733316_thumb.jpg

post-1133-1534733356_thumb.jpg

post-1133-1534733383_thumb.jpg

post-1133-1534733410_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de unde esti tu. Dar va arat Craiova :)

 

Era musai sa-mi faci dor de meleagurile bunicilor mei, nu? :uf:

Link to comment
Share on other sites

Era musai sa-mi faci dor de meleagurile bunicilor mei, nu? :uf:

 

" Si , Doamne cum mai incalca bunicii regulile impuse de parinti!"

feueR-B-Frei, fiecare isi are bucatica lui de Rai pierduta. E vorba despre radacini, cum sa nu te doara ele?.

 

"Lor le mulţumesc plângând,

La oraĹ, cÄ-s om de falÄ ;

ĂnsÄ duc cu mine-n gând

Tot ĹŁÄrâna mea natalÄ."

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...