vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Povestea noastra [oarecum]

Dix
post Nov 25 2008, 07:30 AM
Post #21

Old friend
Group Icon

Group: Stars
From: Montréal
Member No.: 602

Am citit toate commenturile. Sunt impresionat de caldura gandurilor voastre. Iubirea, aceasta otrava dulce. Sunt adeptul dragostei fara contact fizic, pana la momentul in care relatia ia contur pentru perspectiva indelungata,de aceea, felicitari. Daca eu m-as indragosti de o printesa, sau de regina ce sanse as avea se o ating vreodata? Zero. Fiecare fata este o printesa, si trebuie tratata ca atare. Eu cred ca tu, Crusher, ai procedat asa. Daca iubesti o floare, nu o rupi, ci o admiri si o ingrijesti. Tu ai facut asa. Este important sa stii sa legi o relatie, dar cred ca tot atat de important e sa stii sa iesi din ea integru, fara rani care sa te marcheze pe viata, si sa tii cont si de partenera. Eu cred ca esti un tip super sensibil,ca fiinta, si e frumos asa,dar vezi unele vor luptatori, altele gladiatori, altele gradinari sau poeti.
Tu trebuie sa stii ca ai mare valoare asa cum esti si cea cu care vei fi va aprecia fiinta ta 100%, te va iubi mahnit sau vesel, la restaurant sau picknic, in masina, in tren, dezbracat, imbracat, la munte, la mare, avand succese sau chiar in falimente. Eu asta am trait si asta cred pana la moarte.

mousquetaire.gif

Dix

User's Signature

Simplitatea este conditia de baza a frumusetii morale.
Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

PicuTex
post Jan 1 2009, 10:26 PM
Post #22

FallingStar
Group Icon
**

From: In spatele tau....
Member No.: 753

Hei , salutare la toti,
primul post al meu, prima zi din an, deci si La multi ani , sanatate si bani...
Imi fac intrarea pe acest post ca am tot citit pe forum povestea de dragoste dintre cei doi...
Crusher e grea dragostea , e a d*cu' de grea , dar o femeie nu are nevoie doar de cuvinte dulci si promisiuni....
Ele vor iubite, tinute in brate, alintate, etc... te-ai gandit ca poate si pt ea era foarte greu sa te astepte la nesfarsit???
Si ea probabil era curioasa sa te vada, sa te tina de mana, sa te sarute....
Dragostea nu e doar pe mess , mailuri , telefoane, dragostea e si tinut de mana , asteptat dupa servici , iesit la disco, ras in parc, sarutari sub clar de luna, sau ploaie de stele ....(sa fiu pe gandul cuiva)
Ce ai mai rezolvat din noiembrie pana acum???
PM
+ Quote Post

LIVIA
post Jan 1 2009, 10:57 PM
Post #23

SuperStar
Group Icon

From: Giurgiu
Member No.: 263

Emotionant, pt. un timp am trait si eu ceva asemanator, pot spune ca iubind la distanta sentimentele sunt mult mai profunde si mai curate...sper sa se termine totul cu bine...la mine dupa *intalnirea fizica totul a luat-o razna...gelozie, neantelegeri...probleme....inteleg perfect prin ce treci dar daca aveti dorinta egala macar cu iubirea ce v-o purtati veti reusi...iti urez tot binele din lume si sper sa ne mai scrii ce ai mai facut

User's Signature

Dacă vrei odihnă - crede. Dacă vrei adevărul - caută și suferă.
PM
+ Quote Post

Christina_Whispe...
post Jan 5 2009, 11:31 PM
Post #24

SuperStar
Group Icon

From: SilverMoon City
Member No.: 40

Sa va zic un secret?

Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie...

La inceput a fost o simpla joaca, glumeam, radeam, apoi a devenit ceva mai serios. Cand mi-a zis 'te iubesc' prima data am ras, mi se parea normal, era o gluma... dar a continuat pana am spus si eu "te iubesc". In fiecare zi stateam de vorba cu el pe net si mereu o dadeam in acel "te iubesc" care ma amuza teribil atunci. Dar timpul a trecut si mi-am dat seama ca baiatul acesta chiar tine la mine cu toate ca ne despart sute de kilometri; mi-a dovedit aceasta, de foarte multe ori pana acum. Am inceput sa tin si eu la el, dar ma temeam ca e doar o chestie de momen, o slabiciune, ceva trecator.

Cu toate ca nu l-am vazut in viata mea, decat prin intermediul web-cam`ului si pozelor, tin la el foarte mult, poate chiar il iubesc (sunt totusi confuza emo-lol.gif ). In fiecare zi stam de vorba pe messenger, la telefon, ne dam sms`uri.. 600 de minute si 600 de sms`uri nu ne ajung intr-o luna smile.gif

Eu cred ca el tine foarte mult la mine si sper sa ne vedem cat de curand posibil...

Sincer, niciodata nu credeam ca pot tine atat de mult la cineva pe care nu l-am vazut in viata mea.

@Crusher, esti un luptator. Toate cele bune, iti doresc numai noroc si multa iubire!

User's Signature

~~~~~~~~~~~~~~

May the Stars guide you...

PM
+ Quote Post

Narcisa
post Nov 24 2013, 09:35 PM
Post #25

StarGazer
Group Icon

Group: EveningStar
Member No.: 9

"Nu judeca fara sa intelegi. Inainte de a judeca viata mea sau caracterul meu pune-te in locul meu, parcurge drumul meu, traieste durerea mea, indoielile mele, plansul meu...Parcurge anii pe care i-am parcurs eu si impiedica-te unde m-am impiedicat eu, apoi ridica-te cum am facut eu! Ma mai poti judeca?"

User's Signature

PM
+ Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 14th December 2018 - 04:25 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum