vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Nu dai telefon cât ești viu, rămâi fără organe mort

piko
post Nov 11 2008, 03:47 PM
Post #1

StarGazer
Group Icon

Group: Stars
From: Constanta
Member No.: 141

Persoanele care nu si-au exprimat in timpul vietii refuzul de a-si dona organele se considera a fi implicit de acord sa le doneze dupa deces. Acest concept extrem de controversat este pe cale sa fie aplicat in Romania, dupa...
http://www.infoportal.ro/presa~info-723057.html

User's Signature

Ridicați drapelu’ sus, sus, să se vadă… Scrieți pe el “România e de pradă!"Că merg oamenii cu capu’ plecat pe stradă, apăsați de o viață de corvoadă…Bravadă în mass-media, guvernu’ face media. Trăim bine, să mor eu, asta-i concluzia...Europeni... Da’ pentru cine nu știa, europenii, pe la noi, au spor de lumea-a-treia…
Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

NightShift
post Nov 15 2008, 12:59 AM
Post #2

Scârțar
Group Icon

Group: Stars
From: Paradise City
Member No.: 110

Intr-o tara in care populatia nu se inghesuie ca in caz de deces sa-si ofere organele in scop umanitar si prefera sa si le duca in mormant, mi se pare o masura absolut normala. Pe langa asta, legea ar mai aduce atat beneficii directe (evidente), cat si unele indirecte... Oferta ar creste brusc, iar mergand dupa principiile conomiei de piata,, problema traficului de organe s-ar rezolva de la sine .

PS. Articolul evita sa o spuna .... insa eu pariez ca BOR va ataca aceasta initiativa pe toate caile de care dispune.

User's Signature

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th September 2017 - 06:19 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum