vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Proiectul Blue Beam

malitzia
post Oct 12 2008, 08:51 AM
Post #1

StarGazer
Group Icon

Group: Stars
Member No.: 172

Proiectul Blue Beam intenționează simularea venirii lui Iisus pentru a manipula oamenii și a distruge credința și religiile

de Mihaela Gheorghiu

„Vom avea un guvern mondial, fie că vă place, fie că nu.
Singura întrebare este dacă el va fi creat prin cucerire sau prin consimțământ.” -
Paul Warburg - membru al Consiliului pentru Relații Externe (CFR)
declarație făcută în februarie 1950 în fața Senatului american

„Suntem în zorii unei transformări globale. Nu mai avem nevoie decât de o criză majoră
adecvată și națiunile vor accepta Noua Ordine Mondială.” -
David Rockeffeler – președinte de onoare al Consiliului pentru Relații Externe (CFR),
președinte de onoare al Comisiei Trilaterale, membru Bilderberg

declarație făcută în septembrie 1994

În 1994 jurnalistul canadian Serge Monaste prezenta un amplu și bine documentat material despre Proiectul NASA Blue Beam. Distrugerea credinței prin false descoperiri arheologice de genul recentului “sarcofag al lui Iisus”. Organizarea unei gigantice mistificări în care se va simula prin proiecții holografice venirea lui Iisus. Utilizarea undelor de joasă frecvență pentru controlul mental. Sunt doar câteva dintre planurile de instaurare a noii religii mondiale satanice cuprinse în acest proiect.

Fost ziarist la publicația canadiană L’Enquete și fondatorul unei agenții de presă independente - International Free Press Network, Serge Monaste este bine cunoscut ca autor al unor numeroase articole despre Noua Ordine Mondială. Serge Monaste a murit în condiții suspecte. Încă din 1994 el spunea într-un interviu că a fost amenințat în mod repetat de primul ministru canadian și de Vatican. Sub pretextul că nu are voie să își educe copiii acasă, autoritățile l-au arestat și i-au sechestrat familia. Întors acasă, Serge Monaste, care nu suferise niciodată de probleme cardiace, a avut un atac de cord în urma căruia a murit. La scurtă vreme, un alt jurnalist care îl ajuta în investigații a murit tot în urma unui atac de cord, la fel de suspect. În dezvăluirile sale Serge Monaste arată pe baza unor documente autentice cum pot fi provocate astfel de atacuri de cord unor persoane incomode.

Vă prezentăm în continuare extrase din prezentarea realizată de Serge Monaste în 1994 în care demască proiectul Blue Beam. Traducerea după înregistrarea audio a fost completată cu comentariile noastre privitoare la o serie de evenimente ce confirmă parcurgerea unora dintre etapele acestui proiect.

“International Free Press Network nu este un grup religios sau o organizație politică, ci o agenție de presă independentă care realizează investigații. Suntem specializați în investigarea și publicarea de rapoarte speciale și casete audio care demască dedesubturile implementării unei Noi Ordini Mondiale. Scopul nostru este să îi ajutăm pe oameni să realizeze că venirea Noii Ordini Mondiale nu este un vis și nici o presupunere paranoică. Este un proiect satanic în curs de desfășurare. Care este scopul lui? Să distrugă religiile tradiționale și mai ales religia creștină și să le înlocuiască cu o religie mondială unică, bazată pe cultul omului. Să abolească familia așa cum o știm noi astăzi și să o înlocuiască cu indivizi (cetățeni mondiali, oameni universali n.n.) care lucrează fiecare pentru gloria guvernului mondial unic. Să distrugă orice formă de creativitate artistică sau științifică pentru a putea implementa o singură viziune, cea a guvernului mondial. Să implementeze apartenența obligatorie la un stat mondial condus de o forță militară unică, de o Justiție mondială, de o singură lege comercială, să îi oblige pe oameni să trăiască într-o pace falsă și să impună o nouă religie și o nouă cultură mondială.”

Continuare articol aici.
Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

vesperala
post Oct 12 2008, 09:00 AM
Post #2

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

huh.gif pare o combinație nazism - comunism

problema e că dacă e posibil controlul mental al maselor, practic indivizii devin neputincioși în cuda semnalelor de alarmă care se pot trage de acum

în ciuda exagerărilor și interpretărilor care se dau, e clar că pe uneva se derulează un plan , scopurile nu sunt chiar simplu de înțeles și nici consecințele lui de evaluat

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, pùnă ce pier...

PM
+ Quote Post

samsara
post Oct 12 2008, 10:22 AM
Post #3

StarGazer
Group Icon

Group: SuperModerator
From: Brasov
Member No.: 282

QUOTE (malitzia @ Oct 12 2008, 09:51 AM) *
În 1994 jurnalistul canadian Serge Monaste prezenta un amplu și bine documentat material despre Proiectul NASA Blue Beam. Distrugerea credinței prin false descoperiri arheologice de genul recentului “sarcofag al lui Iisus”. Organizarea unei gigantice mistificări în care se va simula prin proiecții holografice venirea lui Iisus. Utilizarea undelor de joasă frecvență pentru controlul mental. Sunt doar câteva dintre planurile de instaurare a noii religii mondiale satanice cuprinse în acest proiect.

Atunci cand iti doresti sa ascunzi caeva, pune-l la vedere, atunci cand doresti sa ascunzi o fapta, un eveniment ... vorbesti despre el, dar pui 75% minciuna. Asa si cu simularea venirii lui Iisus. Acum vreo doua saptamani, la o emisune un roman zicea ca e Mesia emo-imao.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

malitzia
post Oct 12 2008, 05:15 PM
Post #4

StarGazer
Group Icon

Member No.: 172

Am observat ca majoritatea celor care au anumite "puteri vindecatoare" se cred Iisus. emo-imao.gif

Adevarul este ca nu m-ar mira daca unii incearca sa manipuleze oamenii folosindu-se de diferite mijloace stiintifice.
Hipnoza exista si functioneaza...de ce nu s-ar folosi de ea la scara mai mare?
PM
+ Quote Post

Gliphy
post May 4 2009, 03:24 PM
Post #5

StarGazer
Group Icon

From: Medias
Member No.: 956

QUOTE (malitzia @ Oct 12 2008, 06:15 PM) *
Hipnoza exista si functioneaza...de ce nu s-ar folosi de ea la scara mai mare?

La scara mai mare pentru a face ce?.. Daca te referi la bine, sau la ceea ce deja se practica, chiar daca foarte rar.. pentru ca unii cred ca asa se poate manipula un om, sau pentru ca tot "unii" spun ca nu este o metoda sigura, si ca pot fi inselati...

User's Signature

Stiu ca nu ma consideri atat de talentata la arte plastice, dar sa pictez sufletele in rogvaiv este hobby-ul meu. Nu poti sa-mi iei asta. Recunoaste ca la final imi ies niste lucrari reusite!
P.s : I love you..
PM
+ Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th September 2018 - 12:14 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum